Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Święta (?) naiwność
Autor Wiadomość
bd_d 

Piwa: 10/4
Wysłany: 2015-05-27, 09:29   Święta (?) naiwność

Myślałeś - Duda to epokowy
Wybór! Platformo precz zwyciężona
Nawet nie przyszło ci to do głowy
Że ktoś tu robi z ciebie balona
Wierzyłeś, że ci zaraz pieniędzy
Prezydent doda ze swojej łaski
A będziesz tkwić wciąż w tej samej nędzy
Nawet projektu nie da do laski
Tej marszałkowskiej, znaczy do Sejmu
I nie przybliży emerytury
A ty myślałeś, że bez rozejmu
Zwycięzca wszystko to da ci z góry
Wiara cię niosła pod krzyża znakiem
Panienka objąć opieką miała
Lecz ty zostaniesz nadal żebrakiem
To klika PiS-u profit zebrała
Myślałeś - odpór damy przekrętom
I wreszcie wolność będzie prawdziwa ...
O naiwności święta!
............................ ... Czy "świętą"
Taką naiwność można nazywać ... ?

Anulka 

Piwa: 140/147
Wysłany: 2015-05-27, 09:33   Re: Święta (?) naiwność

bd_d pisze:
... Czy "świętą"
Taką naiwność można nazywać ... ?

Ja bym nazwała głupotą do potęgi...

antysystem
Gość
Wysłany: 2015-05-28, 17:17   

Heheh, autorka tej rymowanki naiwnie wierzy, że Duda został wybrany, bo coś tam komuś naobiecywał! :D

Otóż nie! Guzik mnie obchodzą obietnice Dudy i Komorowskiego! Guzik! Mógł sobie jeden z drugim obiecywać złote góry, a mógł nic nie obiecywać i tak głosowałbym tak, by odwołać KOMOROWSKIEGO!
Rozumiesz to?
Głosowałem na Kukiza w pierwszej turze, a w drugiej nie głosowałem w ogóle - bo taka postawa wystarczyła by odwołać Bronisława, a jednocześnie aktywnie nie wspierać Pisowców, ponieważ moim zdaniem OBIE te partie od lat szkodzą Polsce!

Czy Kukiz (a zwłaszcza jego JOW-y) to panaceum na wszystko? Wątpię, bardzo wątpię...
(ale w 2004 podpisałem peowski wniosek w sprawie Jow-wów, bo generalnie bliska mi jest idea większego wpływy wyborców na swoich przedstawicieli, choć oczywistym jest, że diabeł tkwi w szczegółach i one nawet najbardziej szlachetny projekt mogą wywrócić do góry nogami)

Reasumując - proszę nie powtarzać mainstrimowych bzdur, że Duda wygrał, bo lepiej obiecywał. Wygrał bo dostał oprócz głosów twardego elektoratu Pisu - głosy antysystemowe by odwołać Komorowskiego!
Tych głosów PiS NIE DOSTANIE w jesiennych wyborach, ponieważ Pis również idzie do odstrzału.

bd_d
Gość
Wysłany: 2015-05-28, 17:45   

:-))) ależ tak! świetnie Ciebie rozumiem, tylko...
No pomyśl spokojnie przez przez chwilę.
Ty możesz wiarygodnie objaśniać tylko własne intencje, ale nie możesz twierdzić, że wszyscy ci, którzy głosowali na Kukiza w I turze, mają takie jak Ty poglądy, bo gdyby tak było, to Duda nie wygrałby w II turze, czyż nie? ;-))
No i czasem warto posłuchać takiej zwykłej ulicznej sondy, z której jasno wynika, że część wyborców (a przypominam, że wyborcą jest każdy obywatel niezależnie od statusu społecznego) bardzo serio potraktowała obietnice (żeby nie powiedzieć obiecanki) Dudy.
No i na koniec dodam, że nawet podoba mi się Twój tok myślenia;-)), ale niestety co do głosowania na PiS w wyborach parlamentarnych też nie masz prawa wypowiadać się za innych.

bd_d
Gość
Wysłany: 2015-05-28, 19:49   

Jak rozmawiasz ze mną, to odnoś się do tego, co mówię, a nie do Twoich uogólnionych i mylnych zresztą wyobrażeń o moich poglądach.
Nie rozumiesz, że to, co piszę, to rozważania, a nie atak na poglądy? Za trudne? No cóż... normalna rozmowa na forum w dzisiejszych czasach nie jest łatwa, to fakt. ;-)
Masz własne tezy i już. Daj Ci Boże zdrowie;-), ale niczego na wiarę nie przyjmuję i sadzę, że nie uda się jednak wyborcom "antysystemowym" (tu nie do końca potrafię zdefiniować zbiór) w wyborach parlamentarnych wyciąć i PO i PiS-u. Pożyjemy - zobaczymy.

A co do rymowanki - opisuję określoną postawę, wcale nie rzadką. Dlaczego ten opis odnosisz do siebie? - nie wiem. Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć.

Życzę jednak więcej luzu. :))

bd_d
Gość
Wysłany: 2015-05-28, 20:26   

Oooo... zniknął wpis, na który odpowiedziałam o 20:49. Hmm...
Czyżby to była wypowiedź Beano, proszę Szanownego Moderatora?;-)

, 

Wysłany: 2015-05-28, 20:28   

To nie jest wątek do dyskusji politycznych

Odpowiedz do tematu