Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Aktualności
Autor Wiadomość
wyborca
Gość
Wysłany: 2020-06-26, 13:24   

ali pisze:
Pozwolę sobie :)

Przyłączam się... :D :D :D

kizia 

Piwa: 173/113
Wysłany: 2020-06-26, 21:07   

Cisza wyborcza za chwilę...
Pojutrze jest ważny dzień. Mam nadzieję, że pogonimy homofoba już w pierwszej turze.
Dlatego proszę nie rozdrabniać głosów.
Obecny lokator pałacu za końskim zadem, jest już bardzo zmęczony.
Czym się tak zmęczył - zapytacie.
A chociażby wieńcowaniem, klęczeniem, wydzieraniem się.
To bardzo wyczerpujące zajęcie!
Zróbmy trzask prask i zwolnijmy go z tej posługi.
😁
Ostatnio zmieniony przez kizia 2020-06-26, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  

multilatek 

Piwa: 102/150
Wysłany: 2020-06-27, 08:48   

Czytając lub słuchając wypowiedzi naszych politycznych przeciwników popadamy niekiedy w zadumę nad faktem, że ludzie mogący uchodzić za inteligentnych (tacy również są) są zdolni do rozumienia rzeczywistości zupełnie odwrotnie niż my. Okazało się, że ten problem nurtuje wielu ludzi i byli gotowi zbadać to zjawisko. Wspomina o tym książka redaktora naczelnego pisma New Scientist, Grahama Lawtona. Wprowadzenie do niej napisał Stephen Hawking. Tytuł: ”Początki (prawie) wszystkiego". Jeden z jej krótkich rozdziałów, autor poświęca biologicznym uwarunkowaniom przekonań politycznych.
Poniżej długi cytat („”)

„Według obiegowej opinii sympatie polityczne wybieramy świadomie i racjonalnie w oparciu o fakty i argumenty. Jeśli nasze przekonania się różnią, to dlatego, że doszliśmy do różnych wniosków. Jednak niedawne badania sugerują, że to nie wszystko. Politykę mamy we krwi, a różnice polityczne są głęboko zakorzenione w biologii. Co więcej, znajdują się w większości poza naszą świadomą kontrolą. Badania nad biologicznymi korzeniami przekonań politycznych prowadzono po raz pierwszy w latach 50 XX wieku, kiedy próbowano zrozumieć totalitaryzm. Zidentyfikowano wówczas tzw. osobowość autorytarną. Było jednak sprawą dyskusyjną, czy może ona charakteryzować znaczącą część populacji, i zainteresowanie tą kwestią upadło.
Ale badacze wiedzieli, co robią. Współczesne badania wykazały, że osobowość wpływa na poglądy polityczne. Kiedy psycholodzy pomyszkowali w biurach i pokojach w akademikach, odkryli, że zwolennicy postępu zwykle inaczej organizują swoją przestrzeń. Konserwatyści wolą porządek i konwencjonalność, maja też więcej przedmiotów związanych z porządkowaniem. Pomieszczenia postępowców są bardziej zagracone i jest w nich więcej przedmiotów związanych z eksploatacją.
……..
Wiele badań wykazało, że konserwatyści mają wyższą potrzebę „zamknięcia poznawczego” – pragną zmieniać niewiadome w pewniki i wieloznaczność w konkret.
……………..
Innym obszarem, w którym wykryto różnice biologiczne są oceny moralne.”
Różnic w podejściu do spraw istotnych dla życia w społeczności i państwie jest mnóstwo i trudno byłoby je wyliczyć, nawet w wielkim uproszczeniu.
Wiadomo jednak, że religijność, surowość dla przestępców i podejrzliwość to cechy konserwatystów, a skłonności do ateizmu, nieufność wobec władzy i tolerancyjne nastawienie wobec odmienności to cechy liberałów.
Dlatego oceniając przeciwników politycznych powinniśmy współczuć im, że nie mogą nic poradzić na to, że tak głupio się mylą."
Ostatnio zmieniony przez multilatek 2020-06-27, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  

korekta 
korekta

Wysłany: 2020-06-28, 09:21   

kizia pisze:
Zróbmy trzask prask i ...... 😁

Uż ..... po śniadaniu zrobiłam trzask prask, a wieczorem kawa i tort. :)

kocur
Gość
Wysłany: 2020-06-28, 09:56   

A ja trzasnąłem przed śniadankiem :)

kizia 

Piwa: 173/113
Wysłany: 2020-06-28, 11:08   

Jeszcze nigdy nie głosowałam o 7:30 rano.
Stałam w kolejce 😁

wyborca
Gość
Wysłany: 2020-06-28, 11:32   

Nadszedł czas aby - cytując Andrzeja Sebastiana Dudę - "oczyścić polski dom". Z przeterminowanego budyniu...

wikary
Gość
Wysłany: 2020-06-28, 12:32   

Moja rodzina zgodnie trzasnęła ....dołączyliśmy do tortu.

Gosc
Gość
Wysłany: 2020-06-30, 17:49   

Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa Departament Stanu USA zatwierdziło obostrzenia jakie mają objąć eksport podzespołów i sprzętu elektronicznego.

Jak podała we wtorek rosyjska telewizja Dożdż biuro Departamentu Handlu chce ograniczenia sprzedaży półprzewodników, systemów radarowych, komputerów, sprzętu telekomunikacyjnego do Chin, Rosji, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi, Iraku i Wenezueli. Amerykańscy eksporterzy by sprzedać tego typu sprzęt i podzespoły do wymienionych państw będą musieli uzyskać specjalną licencję wydawaną właśnie przez Departament Handlu. Do tej pory wiele cała grupa przedsiębiorstw była zwolniona z takiego obowiązku.

ali 

Piwa: 7/84
Wysłany: 2020-07-17, 08:14   

Właśnie pojawiły się faktury: spółka E&K z Lublina miała sprzedać Ministerstwu Zdrowia nie 1,2 tys., ale 2,2 tys. respiratorów. Nie za 200, ale 370 mln zł!

SkurPiSyństwo kwitnie.

ps. Oj Sławku Nowaku...czemu nie wpisałeś tego cholernego zegarka do opświadczenia ??

my, prowokatorzy z PiS
Gość
Wysłany: 2020-07-17, 13:21   

ali pisze:
Oj Sławku Nowaku...czemu nie wpisałeś tego cholernego zegarka do oświadczenia ??

Wtedy znalazłby się inny pretekst. Np. dotknięcie brudną ręką jakiegoś katolickiego świętego lub "krzywy patrz" na krzyż...

fakt
Gość
Wysłany: 2020-07-17, 15:49   

TVN 24 przed chwilą: przyczyny nowych ognisk koronawirusa na południu Małopolski to cztery wesela i pogrzeb.

impresjonista
Gość
Wysłany: 2020-07-17, 19:39   

he he he ..... Morawiecki walczy w Brukseli o unijne fundusze dla Polski, o których w prezydenckiej
kampanii wyborczej łgał jak bura suka, że już je w Unii twardo wywalczył i ma w portfelu 750 mln euro.
Czeki z dykty bez pokrycia dla gmin też miał..... został tylko miał.

pis ruina+
Gość
Wysłany: 2020-07-17, 20:11   

Fundusze widma rządu Morawieckiego

Projektu aktu prawnego powołującego Fundusz Patriotyczny nie ma. Fundusz Inwestycji Samorządowych nie powstał. Fundusze zapowiedziane przez Mateusza Morawieckiego podczas poprzedniej kampanii wyborczej nie doczekały się realizacji. Prezydencki projekt Funduszu Medycznego pod znakiem zapytania.
Według ekonomistów FOR zapowiadanie nowych funduszy podczas kampanii wyborczej służyło kupowaniu głosów wyborców.
Tworzenie funduszy ma na celu obchodzenie dopuszczalnego poziomu deficytu budżetowego oraz
tworzenie kolejnych stanowisk prezesów dla pis kolesi do wyprowadzania pieniędzy.

aktyw PiS
Gość
Wysłany: 2020-07-18, 11:27   

Ale pozostały tekturowe czeki dla idiotów! Zawsze można zanieść je do skupu makulatury i dostać za to prawdziwe grosze...

rzecznik
Gość
Wysłany: 2020-07-19, 18:30   

W I programie Polskiego Radia Kaczyński mówił o rekonstrukcji rządu:

"Premier zostaje, ale rząd ma być inaczej skonstruowany, w sposób taki, który zlikwiduje stan, w którym niektóre decyzje są podejmowane w kilku ministerstwach, a to powoduje, że pewne ciągi decyzyjne są rozproszone, to do niczego dobrego nie prowadzi".

Teraz decyzje podejmować będzie tylko Kaczyński, a ministrowie muszą je natychmiast wykonywać.
No!

Pytanko
Gość
Wysłany: 2020-07-19, 19:22   

Kwestia praworządności od blisko 72 godzin dzieli unijnych przywódców. Viktor Orban uważa, że za łamanie tej podstawowej zasady unijnej, powinno grozić wyrzuceniem ze Wspólnoty. Problem w tym, że Budapeszt sam ma problemy z praworządnością.

O to chodzi Orbanowi i Kaczyńskiemu? By ich kraje wyrzucono?

expert
Gość
Wysłany: 2020-07-20, 11:23   

Pytanko pisze:

Dokładnie o to! Unia jest wspólnotą państw demokratycznych i tam egzystencja wszelkiego rodzaju lokalnych watażków jest bolesna gdyż prawdziwi demokraci patrzą na takich jak na anarchistów i przygłupów. Gdyby tak ich wyrzucono z Unii bez wskazywania ich winy to resztę już zrobi propaganda krajowa prezentując te ofiary losu jako bojowników o wolność i wyzwolenie swoich narodów. Spod dyktatów tej wrednej organizacji...

aktyw PiS
Gość
Wysłany: 2020-07-20, 13:06   

Słyszałem, że Nowak wyłudził milion od jakiegoś architekta i zażądał 50 tys. łapówki dla księdza.

liczydło
Gość
Wysłany: 2020-07-20, 13:32   

Pytanko pisze:

Kasa misiu, kasa się liczy ..... Orbanowi i Kaczyńskiemu śmierdzi przestrzeganie prawa, ale unijne pieniądze już nie śmierdzą.

suweren
Gość
Wysłany: 2020-07-20, 14:22   

aktyw PiS pisze:
Słyszałem, że Nowak wyłudził milion od jakiegoś architekta i zażądał 50 tys. łapówki dla księdza.

No, i do tego orżnął ministerstwo zdrowia na miliony zeta za respiratory, których nie ma, po czym zwalił winę
na handlarza bronią i Szumowskiego.

aktyw PiS
Gość
Wysłany: 2020-07-20, 17:09   

Czy w Brukseli kraje "pazerne" (Polska, Węgry) oszukają kraje "skąpców" (Holandia, Dania, Szwecja)? Matołusz się stara...

gość
Gość
Wysłany: 2020-07-21, 10:26   

Tak się przykrywa niewygodne, skandaliczne zdarzenia.
Jakby ktoś miał wątpliwości dlaczego został zatrzymany S.Nowak, to póki co są dwa powody:

- totalna klęska na szczycie w Brukseli
- sprawa molestowania 9 letniej dziewczynki, przez syna Jacka Kurskiego - Zdzisława
więcej tu:
https://www.wiesci24.pl/2...e=socialnetwork

wyborca
Gość
Wysłany: 2020-07-21, 11:02   

gość pisze:
Tak się przykrywa niewygodne, skandaliczne zdarzenia...

Ciemny lud kocha sukcesy i swoich kacyków. Nawet gdy sukcesy są klęskami a przywódcy idiotami. Wystarczy durna propaganda. Klasyczna biel i czerń...

korekta 
korekta

Wysłany: 2020-07-21, 11:39   

Sukces, oszałamiający sukces .... Vateusz w Brukseli przekonał Unię Europejską, że ziemia jest płaska.
Miliardy popłyną z wyimaginowanej wspólnoty do Polski na ratowanie mamutów podtrzymujących ziemie.

pis standard
Gość
Wysłany: 2020-07-21, 12:05   

Te same przepisy, różne interpretacje
Po osiągnięciu porozumienia we wtorek rano przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel przekazał na konferencji, że "po raz pierwszy w europejskiej historii nasz budżet będzie w jasny sposób POWIĄZANY z naszymi klimatycznymi celami, po raz pierwszy poszanowanie dla praworządności jest DECYZYJNYM kryterium dla wydatków budżetowych".

Z kolei szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki powiedział niedługo później, że "w porozumieniu nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy praworządnością a środkami budżetowymi".

Jest sukces? Jest! Matołusz wmówi ciemnemu ludowi, że jego rząd ma prawo łamać praworządność,
bo Unia za to daje nam pieniądze.

impresjonista
Gość
Wysłany: 2020-07-21, 13:19   

he he he .... Słuchaj dzieweczko. Ona nie słucha, czy ty kur** jesteś głucha?

Finansowa ministerka Emilewicz nie słyszała o powiązaniu funduszy unijnych z praworządnością.
Ogłuchła po tym, jak prezes wrzasnął przy jej uchu o chamskiej hołocie.
Podobnie było w dowcipie z pająkiem, któremu najpierw wyrwano wszystkie nogi, a potem nakazano chodzić. Pająk się nie ruszył, więc prowadzący eksperyment zapisał: po wyrwaniu wszystkich nóg pająk ogłuchł.

Euro-pejczyk
Gość
Wysłany: 2020-07-21, 14:59   

korekta pisze:
Miliardy popłyną z wyimaginowanej wspólnoty do Polski na ratowanie mamutów podtrzymujących ziemie.

Oczywiście miliardy "na tekturkach". Ciemny lud z partią i rządem pochyli się nad wypisanymi tam kwotami i... odda je na makulaturę! Będą jednak z tego jakieś euro grosze dla oddanych towarzyszy partyjnych...

Jak nie Nowak to ....
Gość
Wysłany: 2020-07-21, 16:11   

Nie mam już zaufania do wymiaru sprawiedliwości – mówi Magda Nowakowska, która z powodu bezsilności wobec decyzji sądów swą historię opowiedziała „Gazecie Wyborczej”. – Znałam Kurskich od zawsze. Bardzo przyjaźniłam się z ich najstarszym synem Zdzisławem. Traktowałam go jak starszego brata. Darzyłam zaufaniem. Zaczął mnie krzywdzić, gdy skończyłam dziewięć. Przestał, gdy dostałam pierwszy okres. Może się bał, że zajdę w ciążę? – mówi dwudziestoletnia dziś kobieta.

fakt
Gość
Wysłany: 2020-07-21, 16:18   

Duda ułaskawi pedofila Zdzisława K. On ich kocha jak braci!

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach