Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapiski szubrawca.
Autor Wiadomość
jan 
jan

Piwa: 96/29
Wysłany: 2018-05-07, 15:46   

... prawy... to jest każdy zakręt... tuż za kościołem... w kierunku na Nowogrodzką lub Częstochowę.
Jadąc z północy - można skręcać na Toruń...

Ostatnio zmieniony przez jan 2018-05-07, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  

wikary
Gość
Wysłany: 2018-05-07, 21:00   

Ja pier....nicze oszołom Jaki klepie, co mu ślina na język przyniesie. Obiecał, że jak zostanie prezydentem to już "na przełomie roku" zacznie budowę tzw. mostu na zaporze.
Inwestycja o zerowym stanie zaawansowania, wymaga kilku lat gromadzenia zgód środowiskowych i analiz ruchu, wyznaczenia i budowy dróg dojazdowych, szeregu połączeń z rozjazdami oraz wykupu gruntów pod przyszłe drogi.
Bezrozumny Jaki obiecał też most na północy miasta, choć od razu przyznał, że jeszcze nie wie, gdzie ma powstać. Jak znajdzie gdzie nie ma mostu, to postawi, nawet dwa mosty postawi.
O kosztach budowy mostów Jaki nie mówi, skąd weźmie pieniądze też nie.

Dla porównania na budowę drugiej linii metra starania o uzyskanie unijnych dotacji trwały rok.
Unia w ramach unijnych środków przyznała Warszawie 5 mld zł na ukończenie drugiej linii metra, według wcześniej uzgodnionych i zatwierdzonych planów.

Chroń Panie Boże Warszawę przed Jaki oszołomem.

kółko graniaste
Gość
Wysłany: 2018-05-08, 19:39   

Wylazł Jaki na ulicę
do kółeczka zwołał gapiów
i zaśpiewał tak:

Jawor, jawor,
Jaworowi ludzie,
Co wy tu robicie?
Budujemy mosty
Dla pana starosty.
Tysiąc koni przepuszczamy,
A jednego zatrzymamy.

Pierwszy - kapustny
Drugi - przepustny
Trzeci - darowany
Czwarty - zatrzymany.

Rączki w górę drogie dzieci
imitujemy powitalną bramę!

Co tam wisi?
Kłębek nici.
Co w tym kłębku?
Jaki o mostach pierd.... !

jan 
jan

Wysłany: 2018-05-25, 01:53   

25 maja 2018
(00:40)

Cześć!

Już w górach zapisuję. Góry stoją na swoim miejscu ale jest w nich nietypowo.
Rozchodzi się o to, że nie pamiętam żeby było tak jak teraz.
Zawsze było tak, że w Warszawie było znacznie wcześniej pod względem rozwoju przyrody.
A tego roku jest odwrotnie: w górach zawsze przyroda się spóźniała o dwa/trzy tygodnie
a teraz jej rozwój nastąpił o trzy tygodnie wcześniej. Autochtoni też nie pamiętają żeby
było tak wcześnie z rozwojem roślinności, bo jak tak dalej pójdzie to żniwa się rozpoczną
w końcu czerwca.
Nie tylko przyroda sfiksowała w tych moich górach. Tubylcom się wzrok i słuch naprawił
i zaczęli słuchać i patrzeć na telewizor kiedy, nie tylko, jest w nim trwam Trwam i InfoTVP
z jedynki gadzinowej.
Ale o tym to później, bo aspektów tego innego oglądania telewizora jest bardzo dużo
i to po części wyniknie z tego co zauważyłem w trakcie przemieszczania się do tutaj
i z tego co na samym początku usłyszałem z powodu zakupu stu kilogramów węgla
kamiennego polskiej produkcji i benzyny koniecznej do przemieszczania się lokalnego
w celu różnych pilnych konieczności.

Jak jechałem to panie z dziećmi nie dorosłymi pod względem normalnej sprawności już
dwudziesty piąty dzień przebywały na korytarzu budynku przy ulicy Wiejskiej róg ulicy
Górnośląskiej i wyglądało na to, że dobrze kombinują i rozumieją, że Pan Premier i inne
kacze spoślone i niepełnosprawne umysłowo bęcwały... w kulki z nimi pogrywają.
Teraz się zaczął dzień trzydziesty szósty... a zaraz przyjadą sojusznicy z NATO i poruta,
jaka by nie była - być musi. Strasz marszałkowska stale się tych bidaków czepia, bo tak im
kazał Marszałek Kuchciński, któremu odbiła... nie palma... a cały las palmowy.
Okien nie pozwalają otwierać, na spacery wyjeżdżać chłopakom, bo oni jeżdżą na wózkach
i jeszcze na dodatek potrafią mówić i myśleć. I to strasznie wkurza prawych i sprawiedliwych.
Tak ich to wkurza, że jeden idiota wymyślił żeby srasz marszałkowa siłą wywaliła protest
z Sejmu i policji przekazała. Inny kretyn, choć gładysz, tak się nawyżalał na sytuację,
że wszyscy uznali za normalne, że on się Żalek nazywa.
Jedna posłanica ma niepełnosprawną córkę i wie jak ona strasznie cierpi z powodu tego,
że dwadzieścia jeden lat może robić tylko to co umie i to ją uciesza, a najbardziej lubi
strzelanie i dlatego ta posłanica, która się nazywa Krynicka, powiedziała, że rząd nie da
pieniędzy, na życie, dorosłym niepełnosprawnym biedakom, bo trzeba budować strzelnice
żeby niepełnosprawni mieli satysfakcję ze strzelania inie czuli się ograniczeni.
Ta Krynicka to ma jakieś dziwne imię. Jakby z klasztoru żeńskiego. Ale ja nie zapamiętałem,
bo życie duchowe w budynkach zamkniętych uważam za niespołeczną postawę względem
reszty narodu, która z wielkim wysiłkiem fizycznym usiłuje brnąć w kierunku dobrobytu.
Część tutejszych autochtonów mieszka w Krynicy i jest kryniczaninami. Oni wcale się nie
przejmują gadaniem tej posłanicy, bo ona jest z Łomży i nie umie malować.
Oni mają Nikifora Krynickiego, który przy okazji malowania obrazków uzyskał światową sławę
między innymi dla tego, że był prymitywny.
Kryniczanie mówią, że ta baba jest prymitywem, bo na matki niepełnosprawnych chciała
szukać paragrafu sądowego za znęcanie się nad własnymi dziećmi poprzez wymuszanie
na nich zachowań o charakterze politycznym.
Ale o tym będzie jeszcze niejedna okazja do koniecznego zapisania....

Jak jechałem w te góry, to sobie popatrywałem na ceny na ok. stu stacjach benzynowych.
Matołusz powiedział, że benzyna zdrożeje, bo po podwyżce cen paliw znacznie wzrosły koszty
transportu z hurtowni do punktów tankowania detalicznego i Sem uchwalił podwyżkę o 10 groszy od litra.
Mówił, że kombinują jak zrobić żeby podrożało... a kierowcom prywatnym - nie.
Tyle zrobili, że na stacjach paliwa zdrożały o ok. 13 do 19 groszy za litr.
I wiecie co?... na jakich stacjach podrożało najwięcej?... na stacjach, które działają pod
patronatem państwowym i zarządem pieszczocha Pana Prezesa - niejakiego Obajtka pcimskiego,
który rządzi w ORLENIE, który ma logo bardzo podobne do PiSowego.
Mój tutejszy benzyniarz, pan Staszek, który działa pod ORLENem tak mi powiedział:
panie Jasiu, cenę z hurtowni podnieśli o 12 groszy, marży nie pozwolili zmniejszać, to jak ja mam
zarobić i wyjść na swoje? Musiałem dorzucić cztery grosze od litra. U mnie jest o 15 gr. drożej.

Węgiel podjechałem zakupić.
W zeszłym roku był o stówkę droższy niż w roku poprzednim, a w tym - o kolejną stówkę,
za tonę, podrożało.
Czy te PiSioły nie wiedzą, że lud ciemny się oświeca z powodu tego, że wszystko drożeje,
bo jak paliwa droższe - to wszystko drożeje. Nawet woda w wiejskim wodociągu.
Lud tutejszy się wścieka i nie jest tak wyrywny do popierania Jarkowych ministrów i całego
PiSu ze szczególnym uwzględnieniem niejakiego Jurgiela.
A w jakiej formie objawia się wściekanie - będzie w następnym zapisywaniu.

narazek i żółwik

Ostatnio zmieniony przez jan 2018-05-26, 13:52, w całości zmieniany 2 razy  

krótko rzecz ujmując
Gość
Wysłany: 2018-06-07, 11:22   

- dzieło zachwala Mistrza.

jan 
jan

Wysłany: Wczoraj 1:52   

19 czerwca 2018.
(z gór ok. 00:50)

Cześć Zapiśniczku!

Nie wiem od czego zacząć to pisanie z gór.
Nie wiem, bo panem Reymontem nie jestem i nie umiem tak pisać o chłopach.
A trzeba by o chłopach, bo tu, nie licząc tych, którzy są na saxach w Norwegii, Szwecji
i trochę u Pani Królowej Elizabety Secondowej- w Anglii... to tu są chłopy i chłopki o mentalności
chłopów panareymontowych, którzy... za przeproszeniem...
byli trochę zapóźnieni pod każdymi możliwymi względami.
Zdarzają się nieliczne wyjątki. I te wyjątki oglądają TVN. A jeszcze wyjątkowiej nieliczne wyjątki
popatrują na TVN24, ale robią to w internecie, bo jakby wykupili pakiet satelitarny z TVN24...
to by się zaraz rozniosło po górach i dolinach i po wszystkich chałupach, które po godzinie
20, jak jest już ćma - mają zapaloną jedną żarówkę, która jest w kuchni, a w niektórych
salonach mruga niebieskie światło od telewizorów. Ale firanki zasłaniają żeby jakiś sąsiad
nie podpatrzył... która telewizja leci.
Mnie tu znają od czterdziestu lat i wiedzą, że do kościoła chodzę tylko na śluby i pogrzeby
i pretensji nie mają.
Ale, że za PiSem nie jestem - wielu się dziwi.
Ci co się nie dziwią przyznali mi się, że to przeze mnie oglądają te telewizje niepolskie i często
muszę im przybliżać wiedzę szczegółową w zakresie tematów, które w telewizji gadzinowej
nie występują totalnie. Te wyjątkowe wyjątki otwierają gęby ze z dziwienia jak im powiedziałem,
że PiS jest jedyną partią, która zaposiada przedsiębiorstwa i nieruchomości.
Srebrna... to dla nich może być łyżeczka od kompletu, a ksywa firmy - nieprawdopodobieństwo
No to się dowiedzieli, że prawdopodobieństwo.
Ci reymontowscy mówią, że Hitlera przetrzymali, Ruskich przeżyli... to i z Unią jakoś będzie.
Najlepiej żeby Unia nas nie wyzyskiwała, żeby w Polsce się nie rządziła i jak Kaczyński Polskę
z Unii wywiedzie... to będzie dobrze, albo super.
Żydów i arabów nie chcą.
Jak się dowiedzieli, bo im powiedziałem, że hodowlę koni arabskich w Polsce... diabli wzięli
bo PiSowe tak nią zarządzały, że koni za bździną cenę szejki i Roling Stonsy nie chcą kupować,
to powiedzieli, że są konie polskie i arabskich nam 'nie potrza'.
Jak powiedziałem, że taki jeden koń może kosztować 500 000. to powiedzieli, że to wariactwo,
a jak powiedziałem, że to w eurach - powiedzieli , że kłamstwo z TVenu.
Na Unię narzekają ... a Jurgiel jest dobry minister.
Ten Jurgiel podał się do dymisji. Z nienacka się podał, chociaż od dawna nienacek był pożądany.
Ja myślę, że ten Jurgiel poleci przez panią Lichocką, która na agitce z elemelektoratem PiSowym
powiedziała, ze nie może w rolnictwie być tak, że importujemu dwa razy więcej kartoflów...
niż od nas z eksportu zamawiają. I nie może być tak, że Ruscy jabłek i kapusty nie biorą.
Może też być tak, że Jurgla wykopsają za ten płot... co miał mieć tysiąc kilometrów i służyc
na dziki świńsko wymierające.Wyskoczył z tym płotem... a Matołusz: wała, piniędzorów neni.
Neni, bo będzie się budowało największe na cały świat lotnisko dla 200 000 000 pasażerów/rok.
Kurde - prawie dwa razy więcej niż lądowisko w Atlancie, które jest teraz największe.
Chłopy pod Łodzią nie są takie reymontowskie. Wczoraj w lokalnym referendum pokazali Matołuszowi
wała w 85%, a w 90% (z hakiem), że rząd ich chce przy wykupie wydutkać.

Tu się nie lubi premiera Matołusza. I to wcale, że nie tylko te 'wyjątki'. Tu się go nie lubi...
bo inteligent pi***zony, miliony zarobił u zachodnich kapitalistów, z roboty Szydłową wyciepnął,
bo tatuś mu załatwił 'przy rządzie'... a tu się kumoterstwa nie uważa (chyba, że o własna rodzinę
się rozchodzi), a Szydło 'beła nasa' i własnymi rękami syna na księdza wykształciła i drogę
kariery o własnych siłach przeszła.
Tu się mówi, że senator Kogut to wyjątkowy ss i wiele wstydu i krzywdy ludziom zrobił, ale poseł
Mularczyk jest dobry, bo Niemcom reperacje(sic!) z gardła wydrze.
Ten Mularczyk jest hanys ino się w Nowy Sącz wżenił. Ale wszystkim kręci - tak mówią tutejsze
wiewióry.
One mogą mieć rację, bo w ciągu dwu tygodni potaniała benzyna. O JAKIEŚ PIĘĆ GROSZY!
Podobno chłopu się wściekły, bo podrożało jeszcze przed tą ustawą, no tą co 10 groszy dołożyła.
Tak się wściekły, że podobnież ten Mularczyk kazał dzwonić po stacjach żeby ciut obniżyli.
Dzwonić kazał... nie na piśmie. Na gębę telefoniczną -ruki swabodnyje.

Dziś, za dnia, dowiem się więcej co chłopy o Jurglu uważają, bo ta blondyna w pinglach, która
od rzeczy mówi to, co rząd ma na myślipowiedziała, że pan minister dzielnie walczył w Unii
o polskie rolnictwo i on się prywatnie dymisjonuje... ale ona go wypytywać nie będzie,
bo to nie wypada, a Pan Premier Matołusz zadecyduje i pewnie pójdzie mu na rękę.

na razie dobranocnik

żółwik

kizia 

Piwa: 173/113
Wysłany: Wczoraj 8:57   

:padam: i :padam: i proszę o częściej
:zdrowko:

As
Gość
Wysłany: Wczoraj 12:50   

Mistrz !!!

Odpowiedz do tematu