Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Co mam teraz zrobić?
Autor Wiadomość
Anulka 

Piwa: 140/147
Wysłany: 2008-10-23, 19:37   Co mam teraz zrobić?

Odebrałam dzisiaj list polecony do syna, panienka na poczcie zapytała czy na pewno biorę, bo to list z WKU.., powiedziałam, że tak, bo w poniedziałek tam był i doniósł stosowne dokumenty. Wróciłam do domu, odłożyłam na półkę, ale nie dawało mi to spokoju i wbrew swoim zwyczajom otwarłam przed chwilą i przeczytałam ...
30.10. ma się stawić w jednostce...
Co ja mam teraz zrobić???

sheche 

Wysłany: 2008-10-23, 19:53   

powiadomić syna?

Anulka 

Wysłany: 2008-10-23, 19:56   

Zaraz kończy zajęcia to zadzwonię, ale przyjechać i tak wtedy nie może.....

iga. 

Piwa: 162/182
Wysłany: 2008-10-23, 19:57   

Na szczęście jest troche czasu, na Twoim miejscu poszłabym do WKU i jezeli syn złożyl tam odpowiednie dokumenty, to sprawa powinna się wyjaśnić.
Bałagan w urzędach niestety panuje wszędzie, nawet w wojsku.

Ewa z Tarnowa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-24, 07:52   

iga. pisze:
Na szczęście jest troche czasu, na Twoim miejscu poszłabym do WKU i jezeli syn złożyl tam odpowiednie dokumenty, to sprawa powinna się wyjaśnić.
Bałagan w urzędach niestety panuje wszędzie, nawet w wojsku.

Zwłaszcza w wojsku. :lol: Anula na pewno to się wyjaśni, tylko musisz wziąć sprawę w swoje ręce. Powodzenia :zdrowko:

klops 
po prostu klops

Wysłany: 2008-10-24, 08:10   

XI. Nie będziesz listów z WKU odbierać
XII. Ani żadnej innej rzeczy, która od nich jest

Ewa z Tarnowa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-24, 08:25   

klops pisze:

To już za późna ta rada. Ale tak nawiasem mówiąc Twoje przykazania dotyczą wszystkich urzędowych pism przysyłanych za potwierdzeniem odbioru :lol:

Cfajka 

Piwa: 88/144
Wysłany: 2008-10-24, 08:49   

iga. pisze:
Na szczęście jest troche czasu, na Twoim miejscu poszłabym do WKU i jezeli syn złożyl tam odpowiednie dokumenty, to sprawa powinna się wyjaśnić. (...)

I koniecznie wszystko na papierze! Że przedłożyłaś takie a takie dokumenty (pieczęć i podpis na kopii), że znaleźli dokumenty, że byłaś, że młody złożył. Wsjo na papierze. Bo potem oni zaprzeczą, a Ty nie będziesz miała podkładki.
Zawsze potwierdzenie złożenia, oddania, przedłożenia i czy innego ~enia na piśmie!! Inaczej nie udowodnisz.
Na gębę, to tylko se można krem nałożyć :D

klops 
po prostu klops

Wysłany: 2008-10-24, 09:03   

Bez paniki. Przecież Go nie wezmą , nie te czasy. :)

pyzunia 
Żywa Bakteria Kultury=Netowy Tropiciel

Wysłany: 2008-10-24, 09:11   

Panie Klopsie - nie byłabym taka pewna. Bajzel w kraju mamy i czytałam już ze 2-3 razy o takich przypadkach gdzie "na gębę" WKU zapewniało, że takie wezwanie to pomyłka, a potem poborowy budził się z aktem oskarżenia z Prokuratury Wojskowej o uchylanie się od obowiązku ...
Cfajka, choć nie radykał :-P , to ma rację. Można chodzić po instytucjach żeby było szybciej, ale to co się powie lub te ynstytucje odpowiedzą trzeba mieć na piśmie inaczej d... .

klops 
po prostu klops

Wysłany: 2008-10-24, 09:24   

Przecież nie twierdzę, że nie należy tego wyjaśnić. Namawiam tylko, by nie panikować. Nie takie cyrki z nimi miałem. :)
A jeśli chodzi o potwierdzenie, to wpis o odroczeniu powinien się znaleźć w książeczce wojskowej.

Cfajka 

Piwa: 88/144
Wysłany: 2008-10-24, 09:29   

pyzunia pisze:
Cfajka, choć nie radykał :-P , to ma rację.

Radykał - nie radykał - dla rodziny z czerwonom krwiom - ja wszystko! :D

Braciszku, My nie doradzamy paniki, ino asekurację.
Pomyśl! Anula (lub na ten przykład: ja) i brak wrodzonej paniki. :rotfl:

klops 
po prostu klops

Wysłany: 2008-10-24, 09:37   

Sioruś, Ty i Anulka możecie panikować do woli. Ważne, by Poborowy zachował zimną krew. :D

pyzunia 
Żywa Bakteria Kultury=Netowy Tropiciel

Wysłany: 2008-10-24, 09:40   

klops pisze:
A jeśli chodzi o potwierdzenie, to wpis o odroczeniu powinien się znaleźć w książeczce wojskowej.

No chociaż JEDEN z doświadczeniem osobnik się tu zameldował... :-)
Ja z WKU doświadczenia nie mam, a szkoda bo chciałam, ale wtedy do wojska bab nie brali...
Łatwo Ci Klopsie mówić "nie panikować" . Kiedy matka o dziecko się martwi ... to ją zatyka.

Panika murowana. :roll:

pepe 
ZEUS

Wysłany: 2008-10-24, 09:42   

Ja na miejscu Anulki bym nie chodził, przecież to nie ona dostała wezwanie. A jak się pewnie okaże chodzi o tzw. "uzupełnienie ewidencji" czyli przełozenie dokumentów do odpowiedniej szufladki. Syn (Biały?) musi zanieśś tylko stosowne dokumenty, w tym zaświadczenie że jest studentem i po sprawie. Ja na studiach musiałem co roku biegać do nich i zawsze cos im nie pasowało. Na drugim roku pani z dziekanatu przez pomyłke wysłała do WKU że juz nie jestem studenciakiem, bo sie zwyczajnie "rypła" w papierkowej robocie. Ja dowiedziałem sie o tym dopiero gdy okazało sie że nie ma mojej karty egzaminacyjnej, czyli paręmiesięcy mineło kiedy dla wojska już nie byłem studentem. Całe szczęście ż to nie ja musiałem wyjaśniać zaistniałą pomyłkę.

Ewa z Tarnowa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-24, 10:05   

My tu zabieramy głos w ważnej dla naszych znajomych sprawach, ale poza tym co napisała wczoraj Anula nic wiecej nie wiemy. Musimy więc poczekać na informację zainteresowanych, aby zorientować się jak sprawy się mają i dalej ewentualnie pomagać radą :-P

Anulka 

Wysłany: 2008-10-24, 15:09   

Jesteście KOCHANI!!!!
Na szczęście się wszystko wyjaśniło ( chociaż pierwszych minut naszej z synusiem wczorajszej rozmowy nie odważyłabym się zacytować :oops: ), wszystkie potrzebne dokumenty złożył w WKU w poniedziałek i ma wpisane w książeczce wojskowej odroczenie do 2013. A list te dzielące nas 16 kilometrów "szedł" 10 dni i doszedł właśnie wczoraj. Dzisiaj tam zadzwoniłam, porozmawiałam z miłym panem ( wręcz widziałam jak się puka w czoło :roll: ), który kazał mi ów papierek potargać i spuścić w toalecie...
Podobno synuś został poinformowany, że taka sytuacja może zaistnieć, ale widocznie fakt ów mu umkł
klops pisze:

To już jest pewne jak dwa razy dwa !! !

Ewa z Tarnowa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-24, 15:14   

Anula, to kamień z serca :lol:

niuska_sk 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2008-10-24, 15:22   

Dołożę i ja swoje trzy grosze z przygodami wojskowymi mojego syna. Równiez miał odroczenie na czas nauki. Naukę skonczył, nie miał pracy. Poradziłąm więc dziecku coby poszedł do WKU i poprosił o wzięcie do wojska. Pani poinformowała go aby czekał na wezwanie
które powinno przyjść w ciągu miesiaca. Upłynęły dwa lata wezwania nie było. Gdy zmieniał pracę poszedł ponownie dowiedzieć się jak się maja sprawy. Albo go biora, albo niech przeniosą do rezerwy. Ta sama pani poszłą sprawdzić i gdy wróciła oznajmiła że syn już od dwóch lat jest pzreniesiony do rezerwy. Nie został łaskawie o tym poinformowany przez WKU.
Gdyby przyszło co do czego kto wtedy musiałby się tłumaczyć ?

iga. 

Piwa: 162/182
Wysłany: 2008-10-24, 16:01   

klops pisze:

Anula, jak dobrze,że wszystko wyjaśnione. Nie chciałam Ci pisać, że nie należało odbierać, żeby Cię nie dołować.
Ja kiedyś dawno temu odebrałam pismo z WKU do męża, Był jakieś 10 lat po studiach i sobie o nim przypomnieli. Tylko interwencja ówczesnego VIPa ,( że niby jest niezastąpiony) uchronila go przed wyjazdem na poligon. A co ja się wtedy nasłuchałam, to moje.

Anulka 

Wysłany: 2008-10-24, 18:59   

iga. pisze:
że nie należało odbierać,
Zbyt późno sobie przypomniałam awanturę jaką zrobił kolega swojej teściowej ( no, dawno to było), za taki sam "numerek", też miał szczęście, bo właśnie dostał się na aplikację, więc go ominęło, ale takiej awantury to ja w życiu nie widziałam!

Tina 

Piwa: 27/6
Wysłany: 2008-10-24, 19:07   

Anulka trudno stało się, jak to mówią mądry Polak po szkodzie. Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło. :lol:

kizia 

Piwa: 173/113
Wysłany: 2008-10-24, 19:09   

Wiesz co Anula...........zabrakło mi słów i już. Nie będę Ci dokopywać. :* :* :*

Anulka 

Wysłany: 2008-10-24, 19:43   

kizia pisze:
Nie będę Ci dokopywać.
Dzięki :* :* :*
sama se "dokopałam"... :-? , noc " z głowy" , a co usłyszałam od różnych osób to moje....

kizia 

Piwa: 173/113
Wysłany: 2008-10-24, 19:46   

Anulka pisze:
a co usłyszałam od różnych osób to moje....

domyślam się i dlatego zamkne dziób. Ale teraz już zapamiętasz, że nie należy odbierać nie swoich listów.
Wypijmy za błędy Anula
:zdrowko: :zdrowko: :zdrowko:

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach