Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Co teraz czytasz?
Autor Wiadomość
Y-B gościnnie
Gość
Wysłany: 2014-01-20, 20:39   

Właśnie przymierzam się do "Morfiny" Szczepana Twardocha, a także do "Ości" Ignacego Karpowicza.
Nie jestem pewien od czego zacząć, bo obie pozycje to niecłe "cegły"
;)

bd_d 

Piwa: 10/4
Wysłany: 2014-01-21, 10:01   

Jeśli ktoś lubi fantasy i potrzebuje prawdziwego "czytadła", to polecam Władcę Pierścieni Tolkiena.
Są to trzy tomy, całkiem opasłe ;-) . Fabuła jest ciekawa, ale wszyscy ją już zapewne znają z filmów. Jednak mnie "filmowa" znajomość fabuły w niczym nie przeszkadza.
Książka jest napisana świetnym językiem. Czyta się ją "gładko" i jest to znakomita odskocznia od stresów zimowych i nie tylko. ;-)

solka
Gość
Wysłany: 2014-01-22, 19:10   Co teraz czytasz ?

Witam Czytających :)
"Gwiazdka" spłynęła dwiema propozycjami książkowymi.
O jednej dzisiaj napiszę.
To powieść Roberta Galbraith'a Wołanie kukułki.
Oto w jaki sposób reklamuje książkę Wydawca.
Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod balkonem jej londyńskiego apartamentu. Policja stwierdza samobójstwo, lecz brat ofiary nie wierzy w tę wersję i zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike'a.
Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli to dla detektywa szansa na odbicie się od dna, ale im bardziej wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.
Wołanie kukułki to wciągająca klimatyczna powieść zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho.
Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strik'em.
Od siebie dodam, że jest to niezwykle wciągający kryminał, który przez 450 stron trzyma w napięciu, a rozwiązanie zagadki śmierci Luli jest, przyznam zaskakujące.
Jeśli ktoś lubi czytać tego typu powieści, polecam.

Cfajka 

Piwa: 88/144
Wysłany: 2014-01-22, 20:17   

Solcia! 'Wołanie kukułki' czeka na mnie. Ciekawa jestem jak poszło pani od Pottera w kryminale :D
Kocham kryminały. Jo Nesbo też czeka. Mam całą serię i muszę w końcu zacząć.
Na razie kończę "Panią na Hruszczowej".
A potem kukułka!

solka
Gość
Wysłany: 2014-01-23, 00:43   Co teraz czytasz ?

Cfajeczko,
czyta się świetnie, tym bardziej, że w powieści jest opisany świat schowany za parawanem dla postronnych. Doskonałe charakterystyki osób uczestniczących i przede wszystkim niestandardowy główny bohater.
Dla mnie bomba !
Buziaczki!

solka
Gość
Wysłany: 2014-01-23, 00:58   Co teraz czytasz ?

Podpowiem jeszcze jedną z otrzymanych książek.
Tym razem lekka muza:

Darlingowie Cristina Alger

Niezwykły, błyskotliwy opis manhattańskich banków, sypialni i klubów, świat przedstawiony i psychika bohaterów oddane w najdrobniejszych szczegółach. Inteligentna, przykuwająca uwagę powieść... złożona i olśniewająca. - Sarah Houghteling.
O siebie dodam jest zdrada, widmo bankructwa, lecz przede wszystkim wiara w miłość ukochanego.

A tak ogólnie, to lubię kupować i czytać książki.

blondynka

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2014-01-23, 07:10   

Z kupowaniem gorzej, ale czytam dużo.
Z kryminałami nie mam problemu; mogę czytać na okrągło, bo i tak zapominam "kto zabił".
Siedzę w tej skandynawskiej współczesnej. Zdumiewa mnie ogrom przestępczości, makabry
i tragedii ludzkich w tych krajach, które w potocznej opinii uchodzą za najlepsze.

solka
Gość
Wysłany: 2014-01-23, 13:54   

Blondyneczko,
wiele lat temu miałam "romans" z Wydawnictwem i pracowałam w charakterze korektorki.
Wtedy wydawano serię skandynawską, przyznam miałam "odrzuty". Korektę robiłam na raty, nie byłam wstanie sczytywać non stop. Nie pamiętam tytułów, pamiętam treść, która obfitowała w okrucieństwa, w najbardziej wymyślne tortury. Fabuła opisywanych tytułów działa się w okresie przed I wojną światową. Być może tamten okres okrucieństw zaprocentował teraz najbardziej liberalną polityką socjalną.
Obecnie zwracam się w stronę bardziej lekkiej prozy.

solka
Gość
Wysłany: 2014-01-23, 22:17   

Mykusie,
jeśli lubicie trudne powieści to mam dwie - jedna amerykańska druga brytyjska.
Amerykańska - Eileen Goudge Ogród kłamstw.
Rachel i Rose już od chwili ich narodzin połączył pewien niecodzienny sekret. Odtąd każda z nich żyła życiem przeznaczonym dla tej drugiej - Rachel w luksusowych warunkach, otoczona miłością rodziców; Rose - w dzielnicy slumsów, osierocona i odtrącona. Po latach los zetknął je ze sobą w dramatycznych okolicznościach.
Czyta się niemal na jednym oddechu jak najlepszy kryminał.

Doris Lessing - Lato przed zmierzchem. ( Pisarka otrzymała Literacką Nagrodę Nobla w 2007 roku )
Obecnie odbywa się w Davos Szczyt Gospodarczy niedawno był Szczyt Klimatyczny i właśnie bohaterka powieści, Kate Brown zgadza się współpracować jak tłumacz na konferencji Szczytu Klimatycznego. Jest lato; mąż - lekarz naukowiec, córka i syn porozjeżdżali się w różne strony. Kate nawet nie przypuszczała, że będzie to najważniejsze lato w jej życiu. Czy kobieta-matka potrafi przemienić się w kobietę-kochankę ? Czy kobieta, która wychowała czworo dzieci, potrafi jeszcze żyć własnym życiem ? Czy kobieta po czterdziestce ma w sobie dość odwagi, by zdrapać pieczołowicie pielęgnowaną maskę?
A tutaj próbka tekstu :

...Kobieta idąca ciężkim krokiem, w workowatej sukni, z włosami - to przede wszystkim - które nie pasują do standardów mody, nie jest odpowiednio "nastawiona" na pobudzanie erotyzmu mężczyzn. Ta sama kobieta w sukience skrojonej w ten czy w inny modny sposób, jeśli idzie ze swoim wewnętrznym termostatem nastawionym tak jak trzeba pasuje do wzorców ...
... Pani Brown spacerowała po parku całe popołudnie. Początkowo nie zdawała sobie sprawy, ze jest znowu panią Brown, ale zauważyła spojrzenia świadczące, że zwrócono na nią uwagę, miała bowiem na sobie dobrze leżącą sukienkę Maureen w ciemnym, połyskliwym kolorze zieleni, upięła włosy do góry, co pasowało do jej "pikantnych" rysów - jak się to mówi, " wracała do zdrowia" i linie jej ciała przestały być rażące.
Jakiś mężczyzna usiadł obok niej na ławce, zaprosił ją na obiad.
Poszła do domu w letni, niedzielny zmierzch, krocząc wśród męskich spojrzeń, które oferowały jej różne możliwości.
Kate stała przed długim lustrem, patrząc na szczupłą, atrakcyjną kobietę - bladość jej twarzy została w pewnym sensie zatuszowana przez ogólne wrażenie subtelnego powabu; zrzuciła zieloną szmizjerkę, nałożyła jedną z tych workowatych sukienek, potrząsnęła włosami, niszcząc uczesanie, i wyszła na ulicę. I znowu mogła być niewidoczna. ....

Niezapomnianych wrażeń :)))

bd_d 

Piwa: 10/4
Wysłany: 2014-01-30, 16:33   

"Paragraf 22" Josepha Hellera.
Tym razem jednak nie czytałam, tylko słuchałam e-booka. czytał Krzysztof Globisz. :)
No cóż, nie muszę chyba pisać recenzji, bo to przecież tytuł już w latach i zapewne
wszystkim znany. W każdym razie wysłuchałam z przyjemnością, od czasu do czasu wybuchając głośnym śmiechem, ale ogólną refleksję mam raczej niewesołą - od jej pierwszego wydania minęło już pokolenie (jeśli nie dwa), a ja wciąż znajduję w niej odniesienia do bieżącej mentalności.

Yogi-Bubu 
Nic nie jest skończone, póki się nie skończy. Y.

Piwa: 88/138
Wysłany: 2014-06-23, 13:11   

"Świat bez końca" Kena Folleta. Druga część z trylogii po "Filarach ziemi"

blondynka

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2014-06-24, 08:15   

Kiedyś czytaliśmy Hemingwaya, Remarquea, Dostojewskiego czy innego Marqueza.
Teraz takich, których nazwisk nie jestem w stanie zapamiętać.
Również nie pamiętam "o czym to było", ani ...Kto zabił ;) .

K.
Gość
Wysłany: 2014-07-08, 20:13   

>Blood Feud: The Clintons vs. The Obamas < - Edward Klein.

solka
Gość
Wysłany: 2014-08-01, 00:10   

Aktualnie czytam Jawne tajemnice autorstwa noblistki 2013 Alice Munro.

Historie kobiet samotnych, zakochanych,samodzielnych lub bezradnych.
Historia rozpięta między listami, opowiadanie w opowiadaniu i narracja zbudowana
wokół lokalnej piosenki.A to wszystko po to,by pokazać głęboko skrywane kobiece sekrety,
które już dawno przestały być tajemnicami.
To nie jest lektura do poduszki.

solka
Gość
Wysłany: 2014-08-01, 00:17   

Następna z serii łatwych i przyjemnych Trafiony zatopiony autorstwa Melissy Hill.

Przypadkowe spotkanie, wypadek, utrata pamięci i mozolne jej odzyskiwanie z pozytywnym zakończeniem - do poduszki ;-)

K.
Gość
Wysłany: 2014-08-01, 01:38   

Kim jest autor fascynujacych teorii i zagadnien, uwazany za najwiekszy umysl naszych czasow. W ksiazce o sobie; > My Brief History< Stephen Hawking opowiada historie swojego zycia. Dziecinstwo w powojennym Londynie, szkola, studia, diagnoza-ALS i praca naukowa.

czytaczka
Gość
Wysłany: 2014-08-26, 14:06   

wpisy na forum.

Krzysko 
***CarpeDiem***

Piwa: 78/64
Wysłany: 2014-10-05, 00:52   

Ciekawi mnie - czy ktos czytal Ezra Levant?
Polecam.

Mapa terenów w Polsce, gdzie znajdują się złoża gazu z łupków.
Ostatnio zmieniony przez Krzysko 2014-10-05, 17:46, w całości zmieniany 2 razy  

Yogi-Bubu 
Nic nie jest skończone, póki się nie skończy. Y.

Piwa: 88/138
Wysłany: 2014-10-06, 12:46   

Przeczytałem Follett'owego "Uciekiniera", a w kolejce czeka czecia część trylogii pt. "Niebezpieczna fortuna", a także "Papierowe pieniądze" i "Wejść między lwy". o "Igle" nie wspomnę.

Rozprawiłem się też rozrywkowo ;) z "Alchemikiem" i "Być jak płynąca rzeka" Paulo Coelho'a.
Dziwię się sam sobie, ale zaliczyłem też "Bum" chińskiego noblisty No Yan'a. Ale "dziwna" książka.
Miałem chęć ją kilka razy rzucić w kąt. Ale się nie dałem.
:uff: zmęczyłem ją. ;)

solka
Gość
Wysłany: 2014-11-28, 09:38   

W podchoinkowym prezencie Wydawnictwo Dolnośląskie
zaproponowało następną książkę Roberta Galbraith'a JEDWABNIK,
z której to propozycji skorzystałam ;-)
Ze skrzdełka:
Historia jest pasjonująca nie tylko ze względu na niespotykane zwroty akcji,
ale przede wszystkim przyjemność, jaką przynosi podglądanie pracy pary detektywów.
" TIME"

choinka
Gość
Wysłany: 2014-12-19, 00:21   

Dzięki za > JEDWABNIKA <

solka
Gość
Wysłany: 2015-01-13, 22:17   

Już nie choinkowo, a po choinkowo z Czarnej Serii Wydawnictwa Czarna Owca
Rajskie ptaki Marty Zaborowskiej. Lekki kryminał, którego akcja dzieje się w Polsce wśród nowobogackich. Do poczytania w słotne wieczory ;-)))

solka
Gość
Wysłany: 2015-01-13, 22:23   

Polecę jeszcze jedną, szczególnie dla Pań :
Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA Debiutantka Kathleen Tessaro.

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2015-01-16, 19:43   

A ja polecam autora - Yuval Noah Harari. Author of the international bestseller "Sapiens: A Brief History of Humankind".

starymysz 
życie KOTEM się toczy

Piwa: 39/39
Wysłany: 2015-01-16, 19:47   

A jest tłumaczenie na ludzki język ??
Żyliśmy we względ­nie nor­mal­nym kraju względ­nie nor­mal­nego kli­matu przy względ­nie nor­mal­nym rzą­dzie. My, względ­nie nor­malni, chrońmy, co mamy. Nor­malni ina­czej mają to nam za złe,ale i oni mogą zro­zu­mieć, o co chodzi. Stefan Bratkowski

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2015-01-16, 19:51   

starymysz pisze:
A jest tłumaczenie na ludzki język ??

Jest publikowana w ponad 30 językach na całym świecie.

starymysz 
życie KOTEM się toczy

Piwa: 39/39
Wysłany: 2015-01-16, 22:21   

Znalazłem polską wersję

Żyliśmy we względ­nie nor­mal­nym kraju względ­nie nor­mal­nego kli­matu przy względ­nie nor­mal­nym rzą­dzie. My, względ­nie nor­malni, chrońmy, co mamy. Nor­malni ina­czej mają to nam za złe,ale i oni mogą zro­zu­mieć, o co chodzi. Stefan Bratkowski

dzięki
Gość
Wysłany: 2015-01-25, 01:18   

Mycha

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2015-01-25, 02:09   

Czytam recepture ...100 lat temu na kaszel. :mrgreen:

PS: A ja myślałem,ze NyQuil zostanie wyeliminowany. Spójrz na składniki w tej starej butelce syropu na kaszel. Może nie leczyć kaszel, jednak po łyku lub dwóch nawet nie będziesz pamiętać,ze go posiadasz... ;)
Ostatnio zmieniony przez Krzysko 2015-01-25, 02:20, w całości zmieniany 1 raz  

cosik
Gość
Wysłany: 2015-02-27, 15:32   

na oko masz ?

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach