Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzybobranie
Autor Wiadomość
kaczeniec 
bosski kffiatek

Wysłany: 2008-09-05, 20:22   Re: Grzybobranie

To tylko część wczorajszych zbiorów (nad najmniejszym koszykiem i białą siatką widoczna jest siatka, w której jest mniej więcej wiadro grzybów, w samochodzie była jeszcze jedna taka a oprócz tego pięciokilogramowy worek po cebuli). To efekt około trzech godzin spędzonych w lesie.

Jeśli powiem, że w życiu tylu grzybów na raz nie widziałam (nie szło iść się załatwić, żeby nie wrócić z kilkoma), to uwierzycie? Do tego praktycznie nierobaczywe, jedynie dość mokre (bo o 4 padało), ale dzięki temu lepiej widoczne.
(poprawiłam link do zdjęcia)
I wszystko to brzmi jakoś banalnie.

Ostatnio zmieniony przez kaczeniec 2008-09-05, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  

jolar 

Piwa: 34/6
Wysłany: 2008-09-05, 20:30   

Zazdrośc i zachwyt to jedyne co mną targa! Jak można zebrać na raz tyle grzybów ?! U mnie na bazarze tyle nie ma .

iga. 

Piwa: 162/182
Wysłany: 2008-09-05, 20:32   

:brawo: jaki piękny zbiór , aż zazdrośc bierze :super:

Tina 

Piwa: 27/6
Wysłany: 2008-09-05, 20:40   

No Kwiatku takie zbiory to jest coś. Tylko pozazdrościć. :lol:
Grzybki jak malowane. :lol:

tekila918 

Piwa: 77/47
Wysłany: 2008-09-05, 20:54   

O Matko! Ide na drinka! :evil:

pepe 
ZEUS

Wysłany: 2008-09-05, 20:59   

tekila918 pisze:
O Matko! Ide na drinka! :evil:

słuszna myśl :)
a grzybków oczywiście gratuluję

kaczeniec 
bosski kffiatek

Wysłany: 2008-09-05, 21:10   

A dziękować, dziękować i zazdraszczać dalej :D

Dziś upichciłam placki z kaszy gryczanej z parmezanem i sosem grzybowym...pyszności :D

A tak poważnie, to drugi dzień siedziałam w grzybach (pichciłam, kroiłam, obgotowywałam do zamrożenia i marynowania), bo babcia (zanim wróciliśmy z grzybobrania) zamówiła i kupiła jeszcze 5 kilogramów, które akurat dziś dostarczono. Aktualnie nie mogę patrzeć na grzyby :rozpacz: Dobrze, ze obiad zdążyłam zjeść przed tą dostawą :roll: W każdym wolnym miejscu suszą się grzyby, wszędzie są sznurki, blachy i stolnice i pięknie pachnie. To się nazywa klęska urodzaju :/

Anulka 

Piwa: 140/147
Wysłany: 2008-09-05, 21:34   

kaczeniec pisze:
zazdraszczać dalej
Poskręca mnie! Ja się załapałam tylko na zupę grzybową...

kizia 

Piwa: 173/113
Wysłany: 2008-09-05, 21:39   

kaczeniec pisze:

Dziś upichciłam placki z kaszy gryczanej z parmezanem i sosem grzybowym...pyszności :D

No już mi tu szybko dawaj chociaż przepis. Narobiłaś apetytu, ło mantko. :-P

kaczeniec 
bosski kffiatek

Wysłany: 2008-09-05, 21:51   

kizia pisze:
No już mi tu szybko dawaj chociaż przepis.

Mówisz, masz- już jest w przepisach :)

jolar 

Piwa: 34/6
Wysłany: 2008-09-07, 12:16   

O tych grzybach nawet śniłam , wczoraj więc pobiegłam na bazar i zakupiłam , przyrządziłam i już spokojnie moge patrzeć na Twój zbiór . Ceny zakupu nie podam , chyba przepłaciłam ale wartości smakowe warte "wszystkich pieniędzy"

stanmor
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 16:58   

Przypomniała mi się historia jednego z zakładowych wyjazdów na grzybobranie.
Jeden z kolegów wsiadł do autobusu już na dobrym podkładzie. Tak sobie pozwolił, że po przyjeździe na miejsce nie można było go obudzić. Koledzy ułożyli go obok autobusu i sami udali się na grzybobranie. Wracając zabrali tylko jeszcze śpiącego kolegę do autobusu, który w trakcie jazdy się przebudził. Kilka szybkich kieliszków uśpiło go ponownie. Obudził się dopiero na przejeździe kolejowym przy własnym zakładzie pracy. Kierowca z ulgą powiedział: no to dojechaliśmy! Kolega do pozostałych: chłopy kosze i w las!
Od tej pory minęło kilkanaście lat, kolega ten już dawno na emeryturze, ale tą historię znają wszyscy w naszym zakładzie pracy.
Pozdrawiam

Zosia 

Piwa: 29/8
Wysłany: 2008-09-10, 19:45   

Ja też kiedyś pojechałam na zakładową wycieczkę na grzyby. Wszyscy bez ,,podkładu" wypadli z autobusu i....w las. Byłam w tamtych okolicach pierwszy raz - Lasy Zborowskie. Chodziliśmy po lesie i nie znaleźliśmy żadnego grzyba. Po pięciu godzinach ludzie wracają z koszami a w nich grzyby. A my też z koszami, ale ...pustymi. Czy można mówić o szczęściu? ;-)

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach