Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Bluetooth
Autor Wiadomość
iga. 

Piwa: 162/182
Wysłany: 2012-02-22, 15:34   Bluetooth

Potrzebne mi bluetooth na kompie, wydaje mi się, że nie mam. Jak mogę to sprawdzić i czy jest możliwość zainstalowania ??

Yogi-Bubu 
Nic nie jest skończone, póki się nie skończy. Y.

Piwa: 88/138
Wysłany: 2012-02-22, 16:37   

Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś osoba kompetentna, bo ja niestety bluta (czy jak kto woli Bluetootha ;) ) nie mam i z telefonem to tylko przez kabelek... Ale zdjęcia i nagrania się nieźle przemieszczają...
Ale mi jako lejkowi kompowemu się wydawowywa, że kompuś albo ma bluta abo nie. Ale chciałbym się mylić... Może to faktycznie kwestia "czegoś"...

Postaw piwo autorowi tego posta

iga. 

Wysłany: 2012-02-22, 17:57   

Yogi-Bubu pisze:
.. nie mam i z telefonem to tylko przez kabelek...

Kabelek posiadam, program wgrałam i... klops, coś nie tak, bo w"Mój komputer" po podłączeniu telefonu jest dysk wymienny (f) a jak wejdę do kompa i próbuję coś przesłać to wyskakuje >włoż dysk do napędu F < ....i już nic nie wiem :(
albo wyskakuje okienko, ze telefon nie podłączony :co:
Ostatnio zmieniony przez iga. 2012-02-22, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  

Miriam 

Piwa: 83/277
Wysłany: 2012-02-22, 18:10   

Iguś, znalazłam taką oto instrukcję:

http://www.tipy.pl/artyku...-bluetooth.html

"Artykuł
stopień trudności: łatwe
krok 1

Pobierz potrzebne oprogramowanie. To pierwszy krok na drodze do sukcesu całej operacji. Odpowiednie oprogramowanie umożliwi podłączenie telefonu do komputera i wymianę plików między nimi. Żeby ściągnąć niezbędny program, musisz wejść na stronę producenta twojego telefonu, odnaleźć właściwe oprogramowanie i pobrać je. Jeśli masz telefon Samsunga, udaj się na stronę firmy Samsung, jeśli jest to Nokia, odwiedź jej witrynę firmową. Oprogramowanie udostępniane przez Nokię nosi nazwę OVI. Tego typu programy zazwyczaj udostępniane są za darmo.
krok 2

Zainstaluj pobrany w kroku 1. program. Pobrany na komputer program należy zainstalować. Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę programu pojawi się kreator, który przeprowadzi cię przez cały proces instalacji. Po zakończeniu instalacji, uruchom program.
krok 3

Włącz Bluetootha w telefonie i komputerze. Na komputerze możesz tego dokonać wchodząc do Panelu sterowania i klikając na ikonkę Bluetootha, w telefonie uaktywniając odpowiednią funkcję w panelu Łączność (nazwa zależy od modelu telefonu). Dzięki temu komputer będzie w stanie wykryć wszystkie urządzenia korzystające z modułu Bluetooth i nawiązać połączenie. W większości laptopów, Bluetooth włączysz również korzystając ze specjalnie oznakowanego przycisku na klawiaturze.
krok 4

Połącz oba urządzenia korzystając z Bluetootha. Gdy opcja ta jest włączona zarówno na komputerze, jak i w telefonie, komputer powinien wykryć telefon i umożliwić nawiązanie połączenia. Teraz, korzystając z pobranego w kroku 1. programu wybierz pliki, które chcesz przesłać i gdzie.
krok 5

Cierpliwie czekaj. Przesyłanie dużych plików przez Bluetooth może bowiem chwilę potrwać.
krok 6

Wyłącz Bluetooth. Po zakończonym transferze plików wyłącz Bluetooth w telefonie i w komputerze. Gotowe!"

iga. 

Wysłany: 2012-02-22, 18:55   

Program ściągnęłam, można uzyskać połączenie przez kabel i przez Bluetooth . Teoretycznie, bo ja nie mam żadnego.
Cytat:
Na komputerze możesz tego dokonać wchodząc do Panelu sterowania i klikając na ikonkę Bluetootha,

Wchodzę i... nie ma ikonki. :smutno:
Idę męczyć się i kompa od początku.

iga. 

Wysłany: 2012-02-26, 21:16   

Miśku, Miriam wielkie dzięki za dobre chęci :zdrowko: :roza:
Po wielu próbach, instalacjach dodatkowych programów, wywalaniu wielokrotnym nareszcie mam połączenie przez kabelek :glu: :glu: :glu:

Miriam 

Piwa: 83/277
Wysłany: 2012-02-26, 21:50   

Igo, sukces osiągnięty z trudem bardziej cieszy. :)
Gratulacje. :roza:

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach