Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Rewoluja? Ale o co chodzi...
Autor Wiadomość
Krzysko 
***CarpeDiem***

Piwa: 78/64
Wysłany: 2012-01-22, 17:09   Rewoluja? Ale o co chodzi...

-> http://wiadomosci.wp.pl/t...ml?ticaid=1dc91

kaja 

Piwa: 153/209
Wysłany: 2012-01-22, 17:17   

Dublowało się.

[ Dodano: 2012-01-22, 17:19 ]
O wolność nazywania tego, czego nazywać nie wolno, o prawo do tego, do czego się prawa nie ma? :D
O pytania zadawane w wątku, który temu nie służy? :D

Ostatnio zmieniony przez kaja 2012-01-22, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  

starymysz 
życie KOTEM się toczy

Piwa: 39/39
Wysłany: 2012-01-22, 17:51   

Najbardziej z tego wszystkiego podoba mi się ta maska. Według mnie grafika jest genialna.
Żyliśmy we względ­nie nor­mal­nym kraju względ­nie nor­mal­nego kli­matu przy względ­nie nor­mal­nym rzą­dzie. My, względ­nie nor­malni, chrońmy, co mamy. Nor­malni ina­czej mają to nam za złe,ale i oni mogą zro­zu­mieć, o co chodzi. Stefan Bratkowski

Krzysko 
***CarpeDiem***

Piwa: 78/64
Wysłany: 2012-01-22, 18:30   

starymysz pisze:
Najbardziej z tego wszystkiego podoba mi się ta maska.

No bo zaprojektowal graficznie te maske...David Lloyd (ur. 1950) brytyjski artysta komiksów. Najbardziej znany jako ilustrator historii V for Vendetta, napisana przez Alana Moore'a... ;-)

cyklop28 

Piwa: 66/17
Wysłany: 2012-01-22, 19:28   

Chodzi o sprzeciwienie się systemowi i jego próbom potajemnego wprowadzenia narzędzi ograniczających i szpiegujących w internecie. Po prostu.. chcą mieć nad Tobą kontrolę.. i to zgodnie z prawem.

Polecam poczytać te artykuły.

W szególności polecam
Wiki
Tutaj znajdziecie ogrom informacji
I na koniec...

Czy są jeszcze jakieś pytania?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Krzysko
Miriam 

Piwa: 83/277
Wysłany: 2012-01-22, 19:40   

cyklop28 pisze:
Czy są jeszcze jakieś pytania?

Nie ma. :P
Wystarczy poczytać.
Np. jeszcze to:

http://www.tvn24.pl/0,173...,wiadomosc.html

oraz to:

http://www.tvn24.pl/0,173...,wiadomosc.html

Ostatnio zmieniony przez Miriam 2012-01-22, 19:47, w całości zmieniany 2 razy  

cyklop28 

Wysłany: 2012-01-22, 20:26   

I teraz zastanówcie się... za to, że udostępniłem te dwa wideo mógłbym trafić do pierdla albo mój dostawca internetu mógłby mnie odciąć od sieci. To właśnie wprowadza ACTA

cyklop28 

Wysłany: 2012-01-22, 20:52   

Twitter/Anonimowi pisze:
"We have dox files and leaked documentations on many Poland officials, if ACTA is passed, we will release these documents."

W wolnym tłumaczeniu oznacz ni mniej ni więcej jak: " Mamy pliki i dokumenty (kompromitujące) na wielu polskich oficjeli. Jeżeli ACTA zostanie podpisana ujawnimy te dokumenty.

No to teraz warszawa będzie robić pod siebie ze strachu :D

jolar 

Piwa: 34/6
Wysłany: 2012-01-22, 21:26   

Metody jakimi posługuje się grupa Anonimowi, dla mnie są nie do przyjęcia. Nie uznaję szantażu w żadnej postaci! Nie mam wyrobionego w pełni zdania na ten temat, wiem jedynie, że kradzież jest kradzieżą obojetnie czego by nie dotyczyła i wiem, że coś należy zrobić z kradzieżą dóbr intelektualnych w necie. Problem jak ? Te wszystkie działania są teraz prekursorskie stąd pewnie w dokumencie ACTy jest wiele błedów ale szantaż, blokowanie stron, ujawnianie dokumentów ? Chyba nie tędy droga. Ja na razie poczekam, postaram się najpierw coś z tego zrozumieć.

prowincjusz 

Piwa: 27/36
Wysłany: 2012-01-22, 22:28   

Do nas tez ,,weszli,, ... ?
/.../ Od dzisiaj, na próbę otworzyliśmy politykę dla gości. W przypadku problemów bez wahania zamkniemy ją raz jeszcze.
Na początek goście nie będą mogli pisać nowych wątków, a jedynie odpowiadać w istniejących.
/.../
:diabel2:
Ostatnio zmieniony przez prowincjusz 2012-01-22, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  

jarzębina 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2012-01-22, 22:45   

Forumowej jęczyduszy znowu coś nie pasuje ?? :roll:

A odnośnie tej nowej awantury arabskiej to właśnie przeczytałam, że
włamano się również na stronę internetową córki premiera Tuska i zamieszczono informację : " Powiedz tacie, że z nami nie wygra . Stop ACTA "

Metody takie bardziej zbójeckie nie mające z cywilizacją wiele wspólnego .
Ostatnio zmieniony przez jarzębina 2012-01-22, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  

prowincjusz 

Wysłany: 2012-01-22, 23:09   

jarzębina pisze:

WITAM ... Przemiła Panią sPOd ,,Jasnej Góry,, ... :mrgreen:
Alez PASUJE ... jak NAJbardziej ... /.../Od dzisiaj, na próbę otworzyliśmy politykę dla gości. /.../
> O takie Forum - mnie przynajmniej - zawsze ,,chodziło,, :diabel2: ...

[ Dodano: 2012-01-22, 23:34 ]
jarzębina pisze:

włamano się również na stronę internetową córki premiera Tuska i zamieszczono informację : " Powiedz tacie, że z nami nie wygra . Stop ACTA "

A jednak CZYTAJ DOKŁADNIE ...
PO ,,primo,, ... Strona Kasi T. ma ... jedno "e" ... więcej >"makelifeeasier.pl" < i jeśli przeczytasz ze zrozumieniem zauważysz, ze działa ... NORMALNIE :-P
PO ,,secundo,, ... POCZYTAJ co grozi NaszeMU ,,gromowladneMU,, ... > #... :evil:
PO ,,tertio,, ... wiesz, ze ,,akceptacje POdPiSania,, uchwalono na POsiedzeniu ,,komisji,, której przewodniczył pOSEL ... Sawicki > miniSTER ... rolnictwa :rotfl: ... no to zablokowali i PSL.com :diabel2:
..................................
ps.: a przecież nie tak dawno, bo niecały ROK TEMU, Nasz uKOCHANY Przywódca, Szanowny Wielce ... "DON T." > ,,RATOWAŁ Nam net,, ... http://mufti.polacy.eu.or...owal-internet-/ ... :lol:
"Gdyby nie Internet, nigdy bym się nie dowiedział, że na świecie jest tylu kretynów" [Stanisław Lem]
....................................
Ostatnio zmieniony przez prowincjusz 2012-01-23, 00:59, w całości zmieniany 12 razy  

Cfajka testująca
Gość
Wysłany: 2012-01-23, 01:31   

Ras,ras,ras, próba wpisu :diabel2:
Działa!
prowincjusz pisze:
"Gdyby nie Internet, nigdy bym się nie dowiedział, że na świecie jest tylu kretynów" [Stanisław Lem]
....................................

Zgadzam się z powyższym!

kizia
Gość
Wysłany: 2012-01-23, 08:29   

jarzębina pisze:

...bardzo delikatnego określenia użyłaś Jarzębino :mrgreen: ja mogę dobitniej ??

jarzębina 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2012-01-23, 10:00   

prowincjusz pisze:

A jednak CZYTAJ DOKŁADNIE

Jak mi podeślesz szyfranta do czytania twoich postów to przeczytam .

Układ między Australią , Kanadą , Japonią , Koreą Południową, Meksykiemm, Maroko , Nową Zelandią, Singapurem , Szwajcarią i USA do którego ma dołączyć Unia Europejska dotyczy ochrony własności intelektualnej w ogóle również w internecie . Zawsze będę za ochroną własności intelektualnej , dlatego nie dziwię się różnym stowarzyszeniom autorów , że popierają taką ustawę i nie godzą się na kradzież owoców swojej pracy . I jeżeli nawet można uznać, że celem akcji było zwrócenie uwagi na ustawę to obecnie tę akcję wykorzystują zwykli chuligani .
Ostatnio zmieniony przez jarzębina 2012-01-23, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  

BB

Otrzymał 5 piw(a)
Wysłany: 2012-01-23, 10:29   

Wolno było zdać pytanie - więc zadaję :
Czy u nas teraz nastały rządy hakerów ?

I drugie jeszcze :
Jak się będą one nazywały ?

jolar 

Wysłany: 2012-01-23, 10:37   

Tak się straszy internautów! Jeżeli tego słucha młody człowiek, to nawet jestem w stanie zrozumieć jego obawy. Już bardziej nie da się "uprościć" czegoś, co w swojej materii jest bardziej skomplikowane.
http://www.youtube.com/watch?v=lI4RUslshdU
Ostatnio zmieniony przez jolar 2012-01-23, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  

Miriam 

Wysłany: 2012-01-23, 10:57   

Jestem przeciwna tak radykalnym formom protestu jak włamywanie się lub blokowanie stron
administracji państwowej. To paraliż państwa.
Jednak nie ma tego złego... przy okazji wypłynęła konieczność dodatkowego zabezpieczenia tych stron.
Gorąco popieram ochronę praw autorskich.
Uważam jednak, że podpisanie przez Polskę ACTA 'w ciemno' (podejrzewam, że ktoś nie 'wczytał się' dogłębnie w treść) byłoby błędem skutkującym w przykre następstwa z powodu nadużyć.
Bardzo dobrze się stało, że sprawa wypłynęła przed 26 stycznia.
Uważam, że przypadkami łamania praw autorskich, podróbek itp. nadal powinny zajmować się policja i sądy. Może należało by usprawnić ich funkcjonowanie w tej dziedzinie zamiast
narażać internautów na udowadnianie niewinności i poddawanie śledzeniu oraz cenzurowaniu na podstawie podejrzenia o domniemane przestępstwo przez inne niż państwowe 'organa' ??

Ostatnio zmieniony przez Miriam 2012-01-23, 11:01, w całości zmieniany 2 razy  

prowincjusz 

Wysłany: 2012-01-23, 12:00   

A gdzie są : Chiny, Rosja, Indie, Brazylia, AFRYKA, ... inni ,,wzrostowi,, ?
Nie badzMY ... ,,frajerami,, :evil:

[ Dodano: 2012-01-23, 12:03 ]
kizia pisze:
jarzębina pisze:

...bardzo delikatnego określenia użyłaś Jarzębino :mrgreen: ja mogę dobitniej ??

/.../kizia
Gość
Wysłany: Dzisiaj 8:29/.../

ODWAGI ... ,,Gościówo,, ... :idea:
Chyba, ze to jakiś ,,chuligan,, za Nasza PRZEMIŁA ,,tu wlazł,, ... Wtedy PRZEPRASZAM a nie ... ZAPRASZAM.
Ostatnio zmieniony przez prowincjusz 2012-01-23, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  

jarzębina 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2012-01-23, 14:09   

~prowincjusz pisze:
A gdzie są : Chiny

Dziwienie się , że Chiny, największy światowy wytwórca wszelkich podróbek nie zainteresował się ACTA nie przystoi tak bystremu i dokładnie wszystko czytającemu forumowiczowi .

jolar 

Wysłany: 2012-01-23, 15:14   

Weszłam dzisiaj na onetowski czat związany z ACTą. Siedziała tam kupa dzieciaków namawiających się na kolejne blokowanie stron, tym razem dotyczyło to ZUSu. Bzdury jakie wypisywali jako powód tych działań był porażający, jak rzekłby klasyk.Płacz, że nie będą mogli ściągać plików z muzyką, na którą ich nie stać, filmów na które takoż ich nie stać no i w ogóle ta wolność co to ją mają ograniczyć, no rozpacz w kratkę! Niestety nie było żadnego twórcy, który jest na co dzień okradany. A tak chciałabym się dowiedzieć czy też rozpaczliwie szlocha z powodu utraty wolności w sieci.
A ja spokojnie nadal czekam, chociaż słowa Boniego dotyczące zdania odrębnego, które można zamieścić przy podpisanym dokumencie, trochę mnie uspokoiły.

prowincjusz 

Wysłany: 2012-01-23, 15:27   

[quote="jarzębina"]
~prowincjusz pisze:
A gdzie są : Chiny[/quote]
Dziwienie się , że Chiny, największy światowy wytwórca wszelkich podróbek nie zainteresował się ACTA nie przystoi tak bystremu i dokładnie wszystko czytającemu forumowiczowi .

Wolne żarty ...
/../ ACTA otwiera także wiele innych furtek prawnych, które pozwoliłyby na liczne nadużycia i właśnie o to rozbija się cała "afera". Na swojej stronie Fundacja Panoptykon spisała zarzuty w kilku punktach:
-"Treść porozumienia uzgadniania była podczas tajnych negocjacji. Do tej pory, czyli przez ponad dwa lata, żadne państwo nie udostępniło wszystkich dokumentów związanych z procesem negocjacji ani nie przeprowadziło rzetelnych konsultacji społecznych".
-"Porozumienie stwarza poważne ryzyko naruszenia prawa do prywatności i ochrony danych osobowych poprzez wprowadzenie możliwości dochodzenia prywatnej egzekucji praw autorskich, bez kontroli sądu, w której posiadacze praw autorskich będą mogli żądać od dostawców internetu ujawniania im danych użytkowników".
-"ACTA może prowadzić do ograniczenia wolności słowa, jeśli pod presją właścicieli praw autorskich dostawcy internetu zaczną blokować legalne i wartościowe treści. Właśnie do tego zagrożenia odwoływał się protest Wikipedii. ACTA zobowiązuje dostawców internetu do monitorowania treści i działań, jakie podejmują użytkownicy, nadając im rolę "policji internetowej".
-[b]"Przyjęcie ACTA może wywołać obniżenie konkurencyjności i innowacyjności europejskich podmiotów gospodarczych w stosunku do zagranicznych przedsiębiorstw, którym prawo nie narzuca podobnych obowiązków.[/b] ACTA w szczególności może powodować tzw. chilling effect u startujących przedsiębiorców, którzy w obawie przed miażdżącymi odszkodowaniami mogą hamować swoją innowacyjność"./.../
[za Interia.pl]
Wystarczy ?? Czy może dodać jeszcze co stać się będzie mogło ze ... s"MYK"alkami ... ??
Ostatnio zmieniony przez prowincjusz 2012-01-23, 16:03, w całości zmieniany 4 razy  

jarzębina 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2012-01-23, 15:45   

Każdy może sobie sam przeczytać jakie zastrzeżenia ma Fundacja Panoptykon . Nie ma zresztą na tym świecie rzeczy do której ta fundacja nie miałaby zastrzeżeń . Tylko jaki sens ma ściąganie ze strony fundacji całych obszernych fragmentów i przepisywanie tutaj cudzych mądrości ??

[ Dodano: 2012-01-23, 15:46 ]
prowincjusz pisze:
Wystarczy ?? Czy może dodać jeszcze co stać się będzie mogło ze ... s"MYK"alkami ... ??

Koniecznie dodaj, bo pali nas ciekawość , tylko nie rozmarzaj się za bardzo .
Ostatnio zmieniony przez jarzębina 2012-01-23, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  

Basia_S 

Piwa: 270/179
Wysłany: 2012-01-23, 15:51   

jarzębina pisze:

To nie jest prawda. Stworzono podobna strone i tam to zamieszczono.

[ Dodano: 2012-01-23, 15:55 ]

Takie juz obrazki zaczynaja krazyc w Necie.

Dla mnie ta ACTA to niedopracowany bubel .

[ Dodano: 2012-01-23, 15:57 ]
[quote="prowincjusz"]
jarzębina pisze:
~prowincjusz pisze:
A gdzie są : Chiny[/quote]

Wolne żarty ...
/../ ACTA otwiera także wiele innych furtek prawnych, które pozwoliłyby na liczne nadużycia i właśnie o to rozbija się cała "afera". Na swojej stronie Fundacja Panoptykon spisała zarzuty w kilku punktach:
-"Treść porozumienia uzgadniania była podczas tajnych negocjacji. Do tej pory, czyli przez ponad dwa lata, żadne państwo nie udostępniło wszystkich dokumentów związanych z procesem negocjacji ani nie przeprowadziło rzetelnych konsultacji społecznych".
-"[b]Porozumienie stwarza poważne ryzyko naruszenia prawa do prywatności i ochrony danych osobowych poprzez wprowadzenie możliwości dochodzenia prywatnej egzekucji praw autorskich, bez kontroli sądu,[/b] w której posiadacze praw autorskich będą mogli żądać od dostawców internetu ujawniania im danych użytkowników".
-"ACTA może prowadzić do ograniczenia wolności słowa, jeśli pod presją właścicieli praw autorskich dostawcy internetu zaczną blokować legalne i wartościowe treści. Właśnie do tego zagrożenia odwoływał się protest Wikipedii. ACTA zobowiązuje dostawców internetu do monitorowania treści i działań, jakie podejmują użytkownicy, nadając im rolę "policji internetowej".
-[b]"Przyjęcie ACTA może wywołać obniżenie konkurencyjności i innowacyjności europejskich podmiotów gospodarczych w stosunku do zagranicznych przedsiębiorstw, którym prawo nie narzuca podobnych obowiązków.[/b] ACTA w szczególności może powodować tzw. chilling effect u startujących przedsiębiorców, którzy w obawie przed miażdżącymi odszkodowaniami mogą hamować swoją innowacyjność"./.../
[za Interia.pl]

Tutaj sie z Prowincjuszem zgadzam.

jarzębina 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2012-01-23, 16:09   

Basia_S pisze:

Tutaj sie z Prowincjuszem zgadzam.

To prowincjusz należy do Fundacji Panoptykon ?? Nie wiedziałam . A czy na forum jest ktoś kto przeczytał od deski do deski ACTA ?? Moi zdaniem nikt tego nie przeczytał , łącznie z dziennikarzami . Mamy do czynienia z tak zwanym owczym pędem i narastającą społeczną histerią .

[ Dodano: 2012-01-23, 16:15 ]
Basia_S pisze:

To nie jest prawda. Stworzono podobna strone i tam to zamieszczono

Czyli postąpiono podobnie jak Palikot . Miał zapalić jointa ale instynkt tchórzliwego zająca przeważył i przypalił .... kadzidełko albo jak kto woli ....głupa.
Ostatnio zmieniony przez jarzębina 2012-01-23, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  

prowincjusz 

Wysłany: 2012-01-23, 16:21   

jarzębina pisze:

Koniecznie dodaj, bo pali nas{*} ciekawość , tylko nie rozmarzaj się za bardzo .ad. >
{*}najpierw wyjaśniam > {*} ja wstawiłem i za to ,,wtracenie,, PRZEPRASZAM . ZaPYTAM czy ... masz uPOwaznienie POzostalych ... [wedle "ACTa" POwinnaś mieć]
.................
"ACTA" ... POzostawią :
FORUM : INFO
FORUM : HYDE PARK ... Tematy: POezja [nieszkielkowych a wyłącznie własna ...]
" : Biwaki i sPOtkania regionalne
: Kącik MY-Ksztalciuchow
- POwitania i życzenia [własna twórczość wyłącznie]
: Blogownia [bez GIMP-a]{***}
FORUM : Linki Tematy : Czad
: Stare forum
FORUM : Archiwum
no i ... eSBe [SzolBox] ale tam - od czasu do czasu - może POwrócić znane z Historii [wierze, ze Tobie NAJmilsza ~jarzebinKo tez] ... "Rozmowa KONTROLOWANA"
:evil:
ps.: zrozumiałaś czy będę musiał OSOBIŚCIE :mrgreen: Tobie NAJmilsza ~jarzebinKo wyjaśnić ... ??
...........
{***} Muzy będą dostęp miały - mam NADZIEJE ;-)
Ostatnio zmieniony przez prowincjusz 2012-01-23, 19:52, w całości zmieniany 8 razy  

Miriam 

Wysłany: 2012-01-23, 16:23   

jarzębina pisze:
A czy na forum jest ktoś kto przeczytał od deski do deski ACTA ??

Od deski do deski to może nie, ale wystarczająco dużo, by wyrobić sobie zdanie, które zaprezentowałam wyżej.
I pozostaję pełna nadziei, iż Polska ACTA nie podpisze....

jarzębina 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2012-01-23, 16:29   

prowincjusz pisze:
.................
PO zostana :
FORUM : INFO
FORUM : HYDE PARK ... Tematy: POezja [nieszkielkowych a wyłącznie własna ...]
" : Biwaki i sPOtkania regionalne
: Kącik MY-Ksztalciuchow
- POwitania i życzenia [własna twórczość wyłącznie]
: Blogownia [bez BIMP-a]
FORUM : Linki Tematy : CHAd
: Stare forum
FORUM : Archiwum
no i ... eSBe [SzolBox] ale tam - od czasu do czasu - może POwrócić znane z Historii [wierze, ze Tobie NAJmilsza ~jarzebinKo tez] ... "Rozmowa KONTROLOWANA"

No i czy nie miałam racji ?? Takie rzeczy może pisać wyłącznie jęczydusza i to do trzeciej potęgi . !!
Ostatnio zmieniony przez jarzębina 2012-01-23, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  

Miriam 

Wysłany: 2012-01-23, 16:41   

prowincjusz pisze:

"ACTA" ... POzostawią : Blogownia [bez GIMP-a]

A to dlaczego, dlaczego bez, Prowincjuszu ??
Przecież skrupulatnie podajemy źródła, z których czerpiemy materiały.
Sam GIMP zas jest programem Open Source.
Czy już mam się bać ?? ;)

jarzębina 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2012-01-23, 16:43   

Miriam pisze:
Od deski do deski to może nie, ale wystarczająco dużo, by wyrobić sobie zdanie, które zaprezentowałam wyżej.
I pozostaję pełna nadziei, iż Polska ACTA nie podpisze....

A ja nie mam na ten temat wyrobionego zdania ale jestem przeciwna takiemu wszechogarniającemu czarnowidztwu i podgrzewaniu . Część prawników mówi, że ACTA w ogóle nie dotyczy indywidualnych klientów internetu, tylko korporacji łamiących prawo, które udostępniają własność intelektualną .

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach