Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
* Architektura Kościelna *
Autor Wiadomość
Krzysko 
***CarpeDiem***

Piwa: 78/64
Wysłany: 2011-05-16, 16:28   

Kościół, gdzie mozna sie przygladac przyrodzie to
Church of the Good Shepherd, Lake Tekapo, New Zealand.

I tu niespodzianka -tło ołtarza to przyroda..

iga. 

Piwa: 162/182
Wysłany: 2011-05-16, 18:50   

Piękny i jak odmienny od naszych ponurych, kapiących złotem.

teresa 

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2011-05-16, 20:06   

Dla mnie to mały ludzki kosciółek w duzym Bozym Kosciele. Co za przepiekna sceneria. I widok przez to okienko - jak modlitwa dziekczynna.

kizia 

Piwa: 173/113
Wysłany: 2011-05-16, 21:01   

Piękne okoliczności tego kościółka. :)

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2011-05-16, 21:19   

kizia pisze:
Piękne okoliczności tego kościółka. :)

Chyba dlatego ten kosciolek kusi zakochanych... ;-)

vide>>> http://www.weddingsinnz.c...al-package.html

kizia 

Piwa: 173/113
Wysłany: 2011-05-16, 21:28   

Kilka razy będąc w naszych Tatrach też widzieliśmy nowożeńców, którzy robili sobie sesje wysoko w górach.
Z tego co wiem, to Kasia Figura brała ślub w kapliczce na Polanie Chochołowskiej :) tyz piknie !

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2011-05-17, 01:55   

Ten kosciol znajduje się w Stykkishólmskirkja na Islandii. Został zbudowany w 1980 roku, a autorem projektu był Jon Haraldsson. Kościół stanowi ważny punkt orientacyjny, widoczny zarówno z morza, jak i z lądu.

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2011-06-05, 16:30   

Temple B'nai Jehudah in Kansas City Lokalni architekci: Clarence Kivett and Ralph Myers
_

Miriam 

Piwa: 83/277
Wysłany: 2011-06-05, 19:58   

Piękny, strzelisty jak gotyk, rozświetlony... :)
Kaplica w skale w Arizonie, zaprojektowana przez Marguerite Brunswig Staude:

http://www.flickr.com/pho...in/photostream/

Więcej zdjęć:

http://www.redrockrealty.net/chapel.html

teresa 

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2011-06-06, 14:10   

Dlaczego organiczny? Na czym polega ten styl ?

Miriam 

Piwa: 83/277
Wysłany: 2011-06-06, 14:16   

Tereso, zajrzyj do mojego postu na pierwszej stronie w tym wątku ( z dn. 2011-05-16) :)

[ Dodano: 2011-06-08, 11:29 ]
Katedra w Brasilia (1970 r.)
Projekt autorstwa Oscara Niemeyera.

http://www.flickr.com/pho...in/photostream/

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2011-06-09, 20:05   

Kryształowa Katedra jest protestanckim megakościołem tradycji kalwińskiej, należącym do Kościoła Reformowanego w Ameryce. Znajduje się w Garden Grove, w stanie Kalifornia. Kościół zaprojektowany został przez światowej sławy architekta – Philipa Johnsona.

Vide:>>> http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryształowa_Katedra

PS: Associated Press - piątek 27 maja
Garden Grove, Kalifornia - Southern California megachurch założony przez jednego z pionierskiego televangelistse, Roberta H. Schuller. W piątek kaznodzieja złożył plan upadłości Crystal Cathedral . Czesc zadłużenia zamierza splacic poprzez sprzedaż swoich rozległych terenow kampusa i znanej szklannej wieży oraz sanktuarium do lokalnej grupy inwestorow rynku i za 47.000.000 dolarów...
Kościół, znany z telewizyjnego show "The Hour of Power" -ma notowane długi od 50 do 100 milionów USD mln dol...

Ciekawostka na temat architekta Philipa Johnsona...
Tak jak twórczość, tak i życie Johnsona zawsze wzbudzały kontrowersje. Przed II wojną światową otwarcie dawał wyraz swojej fascynacji nazistowskimi Niemcami, zupełnie błędnie łącząc jednak ich ideologię z nowoczesną i zdyscyplinowaną formalnie architekturą. W 1935 Johnson napisał serię antysemickich tekstów dla kierowanego przez Ojca Charlesa Coughlina radia w Detroit, zaś później usiłował założyć w USA partię faszystowską. W 1938 wziął udział w zjeździe partyjnym NSDAP w Norymberdze, a we wrześniu 1939 był akredytowanym korespondentem wojennym, obserwującym ze strony niemieckiej oblężenie Warszawy. Kolejny raz Johnson zbulwersował amerykańską opinię publiczną, gdy w latach 60. okazało się, że jest osobą o orientacji homoseksualnej (potwierdził to w oficjalnej biografii wydanej w 1994).
Ostatnio zmieniony przez Krzysko 2011-06-09, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  

Basia_S 

Piwa: 270/179
Wysłany: 2011-06-09, 20:36   

Polski Kosciol w Calgary.
Ostatnio zmieniony przez Basia_S 2011-06-09, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2011-06-09, 23:21   

Basia_S pisze:

Polski Kosciol w Calgary.

Tutaj wiecej fotek tego kosciola....
http://www.queenpol.org/g...m/koscio-i-sala

teresa 

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2011-06-10, 10:43   

Krzysko, co oznacza" upadłość" katedry? Jakie sa tego przyczyny (domyślam sie, ze ofiary nie pokrywaja kosztów utrzymania) i jakie konsekwencje? Co sie stanie z "upadła" katedrą? Jest przepiekna, a w każdym razie taka bajkowa. Czy lsni w słońcu?

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2011-06-10, 16:13   

teresa pisze:
Krzysko, co oznacza" upadłość" katedry? Jakie sa tego przyczyny (domyślam sie, ze ofiary nie pokrywaja kosztów utrzymania) i jakie konsekwencje? Co sie stanie z "upadła" katedrą? Jest przepiekna, a w każdym razie taka bajkowa. Czy lsni w słońcu?

Upadlosc to potocznie znaczy bankructwo....
Troche wiecej mozna wyczytac tutaj >>> http://pl.wikipedia.org/wiki/Upadłość
Katedra,jako instytucja, prawdopodobnie przetrwa. Jako budowla - tez,chociaz obecnie jest w "rekach" tzw: komornikow...
Plan przewiduje postawienie Kościóła (jako instytucji) Katedralny Crystal i roznych ministerstw na solidne podstawy finansowe. Rozpoczęcie przedstawia śmiałą wizję nowego pastora (corka Roberta) Sheila. Osiagnac praktycznie nowy zasięg ludzi z nadzieja, że to zaprocentuje zarówno dla społeczności lokalnych jak i globalnych, w tym karmienie głodnych, dla bezdomnych odzież oraz zapewnienie środków do poszukiwania pracy, a więc znacznie więcej.

Ostatnio zmieniony przez Krzysko 2011-06-10, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  

teresa 

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2011-06-10, 16:35   

Pytałam, bo choc wiem, ze upadłośc to znaczy bankructwo, krach (bez wchodzenia na linki czy Wikipedii) to jednak nie spotkałam sie dotychczas z tym zjawiskiem w odniesieniu do koscioła. Ale - jak mi sie wydaje - bedzie to nowe, ale nierzadkie zjawisko. Dobrze, jesli kosciół jest zabytkiem i wesprze go fundusz państwowy, ale z innymi swiatyniami - takimi malo znanymi, a pieknymi co sie stanie? Nie bardzo sobie wyobrażam, ze pastor(ka) potrafi finansowo ozywic podupadajaca i tak - wydaje sie - wielka i wspaniałą swiatynie. Dziwne czasy, kiedy to trzeba robic z kosciołów przedsiębiorstwa dochodowe. Kiedyś tez tak było, ale koscioły miały donatorów, sponsorów, aprzede wszystkim dobra , którymi gospodarowały i które przynosiły dochody. A teraz? Ofiara na tacę i koniec. Ciekawe czy Kosciół jako instytucja cos poradzi i zaradzi.
I pytanie nie zwiazane z upadłoscia "kryształowego" koscioła, ale z architektura sakralna jak najbardziej. Znam jeden kosciól ( w Paryżu) pod wezwaniem św. Juliana. Czy Ty. Krzysku , nie słyszałeś (nie widziałeś) innych noszacych imie tego patrona? Ja w Polsce nigdy sie nie zetknęłam z kosciołem pw. Sw., Juliana. Ale może po prostu dlatego, ze tak słabo "buszuje " w internecie.

prowincjusz 

Piwa: 27/36
Wysłany: 2011-06-10, 22:37   

~Tereso, Miła; ~Krzysko, Drogi ... ... ja - w skrócie, bo późno - niechże zwróci się do Ojca od ... "Ryzyka". On - zapewniam - szybko by Katedrę uzdrowił finansowo. Niedoceniana zdolność rodaków ... ,,POLAK POTRAFI " ...
A ,,nasz Kościół,, też tylko ,,z tacy,, nie żyje . Vide także > "Komisja majątkOWA" ...
Oprócz Ks.Kard. Macharskiego i śp. Wyszyńskiego ... nie znam "szczupłego" Kardynała czy nie daj Boże ... biskupa ... :diabel2:
Ostatnio zmieniony przez prowincjusz 2011-06-10, 22:41, w całości zmieniany 5 razy  

teresa 

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2011-06-20, 10:56   

Dziekuję. Jestem zafascynowana ta stroną. Sa koscioły które mi sie podobają jako obiekty archotektoniczne i takie, które mi sienie podobaja. Ale podbaja sie innym i to jest najważniejsze w architekurze sakralnej. Niech każdy szuka Pana Boga czy chwili zadumania w takim miejscu, gdzie mu dobrze i gdzie jest (według niego) pięknie. Ale najbardziej przemawia do mnie uwaga Krzyska - ze najpiekniejszym (dodałabym - najwiekszym_ kosciołem jest Wszechświat. Dla mnie trochę skromniej - prawdziwa łąka, taka z ziołami, rozachniona w słońcu. Mlecze i dziurawce zawsze jakoś bardziej do mnie przemawiają niz najcudniejsze swiatynie. Co nie znaczy, ze swiatyń nie lubię. Na przykła klasztoru w Kazimierzu Dolnym. Kiedys byłam tam sama otoczona ciszą "jak pole kwitnącym lnem i poczułam to COS czego poszukujemy i nie zawsze znajdujemy. Szkoda, ze przez chwile i ze nie zostało to we mnie na zawsze. Jestescie wspaniali i raz jeszcze bardzo dziekuje. Chętnie tu zagladam , zwłaszcza wtedy kiedy jestem w szpitalu (a jestem bardzo często, niestety).

Basia_S 

Piwa: 270/179
Wysłany: 2011-07-06, 16:21   

Kościoł św. Moniki w Madrycie został zaprojektowany w 2005 roku przez Ignacio Vicensa i Jose Antonio Ramosa. Jest on zlokalizowany w dzielnicy niskich domów jednorodzinnych i bloków mieszkalnych. Spośród tego nudnego otoczenia, budynek kościoła wyróżnia radykalna forma.
Chyba już ktoś tę fotkę zamieścił, ale że w Madrycie byłam i bardzo mi się podobał ten kościół więc pozwoliłam sobie pokazać go jeszcze raz....

Sakralna architektura gotycka we Francji
Ostatnio zmieniony przez Basia_S 2011-07-06, 16:32, w całości zmieniany 3 razy  

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2011-07-08, 16:38   

“Kościół naszych czasów” – główna nagroda na międzynarodowym konkursie architektonicznym.
Połamane dusze, połamane serca, połamane kościoły...

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2011-07-21, 00:54   

Kosciol do gory nogami... ?? :roll:

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2011-09-25, 18:44   

Opuszczony, mały kościół w pobliżu Toyahvale, Texas.

teresa 

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 2011-09-27, 18:06   

Jest w nim cos bardzo wzruszajacego. Sądzę, ze nie przychodzili tu mozni tego swiata, ale maluczczy ze swoimi wcale nie maluczkimi prosbami, smutkami, cierpieniami. Zawsze mam wrażenie , ze w takich malutkich swiatynkach sciany zachowuja szepty modlitw i próśb. Gdyby można ich posłuchac. I gdyby były wysłuchane!

Koniecznie
Gość
Wysłany: 2014-08-26, 16:04   

Krzysko pisze:
Kosciol Sw.Jana Chrzciciela - Florencja, Włochy.
(San Giovanni Battista or dell'Autostrada del Sole)
Obrazek

Koniecznie zobacz>>>>

Wiele osob bylo we Florencji. Tej bardzo znanej. Lecz ciekaw jestem ,czy ktos widzial ten kosciol,tez Florencja...tylko ,ze przy autostradzie slonca. Zaprojektowal ta swiatynie Giovanni Michelucci, wloski architekt.

Warte obaczenia

Krzysko 
***CarpeDiem***

Wysłany: 2014-08-26, 16:26   

Niesamowity kościół w Miami. Wygląda jak długa spódnica ...

e.w
Gość
Wysłany: 2014-08-31, 01:36   

Dzięki Krzysko. Pozdr.

iga. 

Piwa: 162/182
Wysłany: 2014-08-31, 13:54   

Ten kościół jest rzeczywiście niesamowity i do tego piękny.
Jak miło jest oglądać taka oryginalną architekturę :)

Yogi-Bubu 
Nic nie jest skończone, póki się nie skończy. Y.

Piwa: 88/138
Wysłany: 2014-09-01, 13:33   

Te nowe faktycznie bywają bardzo oryginalne.
Ale i te zabytkowe często są unikalne. Mię ostatnio urzekła Bazylika w Czerwińsku.

(Więcej na blogu ;) )

??
Gość
Wysłany: 2016-04-13, 14:06   

ale tu cicho

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach