Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Chlopak czy dziewczyna?
Autor Wiadomość
tekila918 

Piwa: 77/47
Wysłany: 2009-09-12, 01:48   Chlopak czy dziewczyna?

http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

Jakos mi to nie gra. Taki sad i dyskusja publiczna o seksualnosci zawodniczki? A moze na stos od razu?
Jak sie czuje teraz ta Semenya? Czy bedzie w stanie kontynuowac kariere sportowa?

Stereotyp
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-12, 02:09   

Dobrze ze Pan Palikot nie wygral zlota w gimnastyce artystycznej bo by zaczeto doszukiwac sie w nim kobiecosci :roll:

ted8513 

Piwa: 17/8
Wysłany: 2009-09-12, 02:51   

Stereotyp pisze:
Dobrze ze Pan Palikot nie wygral zlota w gimnastyce artystycznej bo by zaczeto doszukiwac sie w nim kobiecosci :roll:

Sterciu, ale o co Ciebie wlasciwie chodzi, bo nic nie kumam :-?

jolar 

Piwa: 34/6
Wysłany: 2009-09-12, 08:45   Re: Chlopak czy dziewczyna?

tekila918 pisze:
http://www.tvn24.pl/-1,1619017,0,1,genetycznie-jest-mezczyzna-operacja-bedzie-konieczna,wiadomosc.html

Jakos mi to nie gra. Taki sad i dyskusja publiczna o seksualnosci zawodniczki? A moze na stos od razu?
Jak sie czuje teraz ta Semenya?

Chyba doszliśmy już do ściany ! W przeszłości tez były wątpliwości co do określenia płci zawodniczek , lecz robiono to bardziej dyskretnie a teraz zabrakło wrażliwości wobec drugiego człowieka.Te tabuny znawców wypowiadające się w mediach to jakiś koszmar ! Żal mi tej dziewczyny , nie wiem jak można po czymś takim normalnie żyć. To wszystko jest obrzydliwe i wydaje mi się , że złamano tu prawo ujawniając tak intymne szczegóły .

zibi 

Wysłany: 2009-09-12, 09:50   Re: Chlopak czy dziewczyna?

jolar pisze:
tekila918 pisze:
http://www.tvn24.pl/-1,1619017,0,1,genetycznie-jest-mezczyzna-operacja-bedzie-konieczna,wiadomosc.html

Jak sie czuje teraz ta Semenya?

Chyba doszliśmy już do ściany ! W przeszłości tez były wątpliwości co do określenia płci zawodniczek , lecz robiono to bardziej dyskretnie a teraz zabrakło wrażliwości wobec drugiego człowieka.Te tabuny znawców wypowiadające się w mediach to jakiś koszmar ! Żal mi tej dziewczyny , nie wiem jak można po czymś takim normalnie żyć. To wszystko jest obrzydliwe i wydaje mi się , że złamano tu prawo ujawniając tak intymne szczegóły .

Od zaglądania w majtki, doszliśmy do analizy chromosomalnej :lol: :lol: :lol:

Nowe przepisy sportowe powinny uwzględniać "Certyfikat Płci", tworzony na indywidualne zamówienie, przez uprawiającego sport. Na jego wyraźną prośbę :-P :-P
...lub czynione na koszt klubu , co jest logiczne.

Określanie płci wykonuje się, badając krew obwodową, na tzw. kariotyp, lub poszukując ciałka Barra , inaczej "chromatyny płciowej" , w komórkach śluzowych jamy ustnej , które to badanie jest tańsze i prostsze.

Pamiętamy z przeszłości, że wielokrotnie sam wygląd zawodnika (czki:)) był przyczyną zamieszania" m.in.casus Kłobukowskiej . Okazało się to być jednak krzywdzące. :-/

[ Dodano: 2009-09-12, 10:10 ]
Należałoby w tym miejscu wspomnieć , o naszej przedwojennej, słynnej i utytułowanej zawodniczce, pani Stanisławie Walasiewicz (Stella Walsh) .
Walasiewicz nie była kobietą , bo badania pośmiertne wykazały narządy płciowe obojnacze, oraz istnienie chromosomu Y, typowego dla mężczyzn , lub obojnaków.

[ Dodano: 2009-09-12, 10:29 ]
I jeszcze ciekawostka. :mrgreen:
Starożytni Grecy , sportowi herosi , na olimpiadach występowali na golasa, bo , jako że sport był domeną mężczyzn , zastosowano taki manewr , aby nie dopuścić kobiety do sportowej rywalizacji.

Bo już oni wiedzieli o tym , że w relacjach damsko- męskich , na golasa, wszelkie zmagania , z reguły , od dawien dawna , kończą się zwycięstwem kobiet :evil: :evil: :evil:

Anulka 

Piwa: 140/147
Wysłany: 2009-09-13, 00:35   Re: Chlopak czy dziewczyna?

zibi pisze:
Walasiewicz nie była kobietą
A Kopernik??? :-P
jolar pisze:
a teraz zabrakło wrażliwości wobec drugiego człowieka
Bo to już nie jest "człowiek"..., to jest MASZYNKA do bicia rekordów i zarabiania pieniędzy...

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach