Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Skoki narciarskie
Autor Wiadomość
Lol_a 
[usunięty]

Piwa: 6/3
  Wysłany: 2009-08-03, 22:43   Skoki narciarskie

Co prawda do zimowego sezonu jesio daleko ale już w tej chwili niektórzy podają "przepis" na sukces (no może nie do końca sukces :) )

Szokujące wyznanie słynnego skoczka Janne Ahonena. W swojej autobiografii - pod wymownym tytułem "Królewski Orzeł" - Fin przyznał się, że swój rekordowy skok w Planicy na odległość 240 metrów w 2005 roku oddał na "ciężkim kacu po całonocnej zabawie". Efekt? Upadek i nieuznany rekord świata Było mi niedobrze, bolało mnie całe ciało, miałem kłopoty z koncentracją. Po prostu byłem skacowany i to bardzo. Nie poszedłem na rozgrzewkę przed konkursem, gdyż strasznie zionęło ode mnie alkoholem. Nie chciałem spotkać się z trenerem Tommim Nikunenem, ponieważ od razu zrozumiałby, co się stało

To były szalone zawody - przyznał Ahonen. - Najpierw wypiliśmy skrzynkę piwa w pokoju hotelowym, a później udaliśmy się w miasto. Odwiedziłem w Krajnskiej Gorze wszystkie puby, kawiarnie i restauracje. O świcie, kiedy wróciliśmy do hotelu, wyszedłem na balkon i patrząc na góry zapaliłem papierosa; zrozumiałem jakie zrobiłem głupstwo. Powiedziałem: Chłopaki, za chwilę będziemy startować na największej skoczni świata. Żałowaliśmy tej nocnej zabawy, ale - bez skandalu - nie można było się już wycofać z konkursu - relacjonował skoczek

http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

Lol_a 
[usunięty]

Wysłany: 2009-08-12, 18:10   

Mała mysz na podium!
Adam Małysz zajął 2. miejsce w zawodach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, które odbyły się we włoskim Pragelato . Gratulacje ! :)

kizia 

Piwa: 173/109
Wysłany: 2009-08-14, 23:54   

Dziś też na drugim miejscu w Courchevel :glu:

zibi 

Wysłany: 2009-08-18, 15:01   

kizia pisze:
Dziś też na drugim miejscu w Courchevel :glu:

Tu lato w pełni, człowiek "chodzi na plaże opalać tatuaże", a wy w śniegu się taplacie?!

kizia 

Wysłany: 2009-08-18, 17:47   

W sobotę i w niedzielę zawody w Zakopanem :D i wszystko wskazuje na to, że będziemy kibicować Adasiowi :glu: :glu: :glu:
już zaczynam pakować akcesoria kibica :D

barak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-20, 11:24   

Wałęsa to solidarność, a Małysz to polska reprezentacja skoczków. ale jaja :lol:
Szumnie dziennikarze sportowi oznajmili, że nasz orzeł, wielki, Adaś Małysza zajął gdzieś tam 11 ? miejsce. A dlaczego tak słabo ? i ględzenie blbabla o bananowcu

Dopiero po jakimś czasie na koniec rzucili że najlepiej z Polaków spisał się..................................................... młodziutki Miętus który zajął 9 miejsce.
ale co tam, leć Adam , ku*wa leć :lol:

niuska_sk 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-08-20, 12:56   

Coś Wam Barak umknęło że w poprzednich konkursach Małysz plasował się na drugich miejscach. I w klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce. jak widać na sporcie tez znacie się tak jak na polityce.

barak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-20, 13:11   

A ty nie przezyjesz bez dnia w ktorym sie nie do mnie nie przypie***lisz ?
co to za sport, skacze kilkudziesieciu chudasków z kilku państw świata . pfff :lol: :lol:

[ Komentarz dodany przez: tekila918: 2009-08-20, 06:43 ]
Barak, ostrzegam Cie, jesli nie przestaniesz w ten sposob zwracac sie do wspolforumowiczow, bedzie czerwony pasek!

Lol_a 
[usunięty]

Wysłany: 2009-08-20, 21:59   

barak pisze:

co to za sport, skacze kilkudziesieciu chudasków z kilku państw świata . pfff :lol: :lol:

Nie podoba się , nie oglądaj :) ja tam lubię oglądać :) A z tymi komentarzami to trochi masz rację mnie też nerwuje głupie ględzenie o tym dlaczego tak słabo i od paru lat prorokowanie że "Małysz się kończy" albo wyskoki w stylu "Małysz powraca" wtedy gdy akurat udał mi się jeden skok i ględzenie w jakiej to wyśmienitej jest formie.Niestety komentatorów (poza wyjątkami) mamy słabiutkich.

barak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-23, 12:40   

Był ktoś kiedyś taki jak Mateusz Rutkowski. Indywidualny mistrz świata juniorów, który pokonał samego Morgensterna, drużynowy wicemistrz świata juniorów.
Ale komentatorzy, działacze, politycy i te pajace na trybunach poubierani jak choinki , widzieli tylko Adasia Małysza.

O Rutkowskiego nikt nie zadbał, chłopak się stoczył, w normalnym kraju np. w Austrii taki chłopak byłby dziś w czołówce światowej.

Ale o tym się nie mówi, bo Adaś znowu odzyskuję formę :-|

Yogi-Bubu 
Nic nie jest skończone, póki się nie skończy. Y.

Piwa: 88/138
Wysłany: 2009-08-23, 13:16   

Dzięki/Przez (niepasujące skreślić ;-) ) wprowadzonym/e ostatnio przepisy:
- można skakać z dowolnej wysokości (z niższej są dodatkowe punkty) :-P
- jak wietrzyk źle powieje - też dodadzą kilka pkt. do wyniku.

Z wczorajszego deszczowego konkursu w Zakopanem wypływa jeszcze jeden wniosek:
- dodatkowe punkty powinny przysługiwać w zależności od ilości aktualnie padającego deszczu/śniegu na m2.
Jeśli komuś bardziej leci na głowę niż poprzednikowi - powinien je otrzymać
:roll:

niuska_sk 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-08-23, 15:49   

Misiu nie denerwuj się, to jeszcze jest test. Ale wydaje mi się że ten test jest coś nie bardzo...

[ Dodano: 2009-08-23, 15:56 ]
Do baraka, Mateusz stoczył się na własne życzenie. Sława przewróciła mu w głowie. Nie miał mu kto pomóc ? Ano bez współpracy samego zainteresowanego pomoc nic nie da. Powinien zamiast włóczyć się po dyskotekach i nadużywać alkoholu intensywnie trenować. Ale wreszcie poszedł po rozum do głowy i znowu trenuje w kadrze B, ma szanse, aby tylko znowu jej nie zmarnował.

barak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-23, 17:06   

To jest właśnie profesjonalne podejście do sportu rodem z PRL. :lol:
Niech sobie sam pomaga, jego wina itd. sam się stoczył --------
nie wiesz chyba jak wygląda "opieką nad młodzieżą" w krajach normalnych.
u nas skoki narciarskie ograniczyły się do zachwytów nad naszym orłem a raczej ptaszyną.
Czy w ciągu 10 lat coś się zmieniło w polskich skokach ? taki sam burdel

niuska_sk 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-08-23, 17:27   

Normalnie tragedia, nie miał biedakowi kto pomóc. A skąd wiesz że nie miał kto ? Może sam Rutkowski tej pomocy nie chciał ? Ja niczego nie przesądzam, nie kreuję się na wszystko wiedzącą. To twoja domena. Co do Małysza, miał być filarem naszej reprezentacji. A reszta miała go wspomagać dobrymi skokami. Mieliśmy być drużyną. A co mieliśmy ? Dobrze skakał tylko Małysz, a co do reszty drużyny ? Szkoda słów. Trenowali wspólnie, to co temu było łatwiej, a reszcie pod górkę ? Zobacz jak pracują skoczkowie z innych reprezentacji. Lidera wspomagają koledzy. A u nas każdy chce być liderem, ale na dobrych chęciach się kończy. Nie martw się Barak, niedługo Małysz zakończy karierę i wtedy już nie będzie Polskiej reprezentacji w skokach narciarskich.

Yogi-Bubu 

Wysłany: 2009-08-24, 13:28   

niuska_sk pisze:
Misiu nie denerwuj się, to jeszcze jest test. Ale wydaje mi się że ten test jest coś nie bardzo...

Niusiu, test jak test. Koń jaki jest - każdy widzi :lol:
Dlaczego liczy się wiatr, skoro - jak mówią statystycy - on jest tylko jedną ze zmiennych zakłócających? ;-)
Przecież są też - wyżej wspomniane - opady, wszakoż o różnej sile padania, o różnym kącie zacinania, różna śliskość w "rowkach" (w zależności od temperatury - czasem lepsza dla skaczących później, a czasem - zanim się rozchlapie - dla skaczących wcześniej) i wiele innych czynników. Dlaczego dziś uwzględniają tylko ten biedny wietrzyk? :lol:

niuska_sk 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-08-24, 14:03   

No właśnie, dlaczego ? A czy uwzględniono wczorajszą mgłę ? Poczekajmy aż ten cały regulamin wejdzie w życie i zacznie się sezon zimowy. Wtedy okaże się że wygrywa ten co skoczył 100m (bo miał złe warunki pogodowe), a nie ten co skoczył 130m. Można sobie ten regulamin pod...tramwaj podłożyć.

Yogi-Bubu 

Wysłany: 2009-08-24, 14:13   

niuska_sk pisze:
(...) ...okaże się że wygrywa ten co skoczył 100m (bo miał złe warunki pogodowe), a nie ten co skoczył 130m. Można sobie ten regulamin pod...tramwaj podłożyć.

Już myślałem, że tramwajem... podetrzeć... :shock: Łaj!!! :lol:
Ale chyba prędzej do tego się nadaje, niż do wejścia w... życie. :mrgreen:

niuska_sk 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-08-24, 16:54   

To właśnie miałam na myśli, ale jakoś mi nie chciało przejść przez klawiaturę :oops:

hajdi 
hajdi

Wysłany: 2009-08-24, 23:31   

Nieminen, fiński mistrz wszechczasów tez się stoczył, a nie można powiedzieć, że w Finlandii nie mają warunków i kadry szkoleniowej na najwyższym poziomie. Trzeba wiedzieć o czym chce się rozmawiać.
Widzę, że ten marso-barak żadnemu wątkowi nie przepuści, niedługo zacznie rozstawiać po katach w poezji. Ciekawe, pomyślmy która partia go opłaca, za to że bywa tam gdzie jest niemile widziany :-/

tekila918 

Piwa: 77/47
Wysłany: 2009-08-25, 00:03   

hajdi pisze:

Widzę, że ten marso-barak żadnemu wątkowi nie przepuści, niedługo zacznie rozstawiać po katach w poezji. Ciekawe, pomyślmy która partia go opłaca, za to że bywa tam gdzie jest niemile widziany :-/

Hajdi,blagam, troche tolerancji.
Barak jest uzytkownikiem naszego forum i moze wyrazic swoje zdanie w kazdym temacie, w ktorym ma ochote. A to, czy sie z nim zgadzamy, to inna inszosc. :)

Lol_a 
[usunięty]

Wysłany: 2009-08-25, 00:19   

hajdi pisze:
Ciekawe, pomyślmy która partia go opłaca, za to że bywa tam gdzie jest niemile widziany :-/

Hmm to jak juz stawiasz takie tezy to dopisz że niemile widziany przez Ciebie :)Bo tak to wyglada jakby przez wszystkich forumowiczow ,a ja jakoś nie mogę się pod tym podpisać :)

hajdi 
hajdi

Wysłany: 2009-08-25, 11:51   

Wiem, wiem, zauważyłam że są tacy co kwiczą z radości na jego widok. Faktycznie ja do nich nie należę, ale mam wrażenie że nie jestem odosobniona. To raczej ci pierwsi są w mniejszości.

Lol_a 
[usunięty]

Wysłany: 2009-08-25, 12:25   

hajdi pisze:
Wiem, wiem, zauważyłam że są tacy co kwiczą z radości na jego widok.

Nie zauważyłam by ktos na tym forum kwiczał . Kwiczenie to raczej można usłyszec przechodząc obok chlewika (tylko nie jestem pewna czy kwiczą z radości), ja jakoś tu żadnej świni nie widziałam

tekila918 

Piwa: 77/47
Wysłany: 2009-08-25, 14:38   

Hrum, hrum, co to ja chcialam powiedziec? Aha, drogie panie :offtopic:

Stereotyp
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-26, 01:10   

:rotfl:

kizia 

Wysłany: 2009-08-27, 20:09   

Wracając do tematu wątku.....
Byłam,widziałam, zmokłam jak nie powiem co :evil:
Adam nie miał najlepszych warunków do skakania, skakał w dużej mgle.
Zresztą: nawet gdyby miał lepsze warunki i słabo skoczył, to i tak nie miałabym mu tego za złe.

Lol_a 
[usunięty]

Wysłany: 2009-08-27, 21:16   

kizia pisze:

Byłam,widziałam, zmokłam jak nie powiem co :evil:
Adam nie miał najlepszych warunków do skakania, skakał w dużej mgle.
Zresztą: nawet gdyby miał lepsze warunki i słabo skoczył, to i tak nie miałabym mu tego za złe.

Adaś już tak się naskakał i dostarczył nam tak dużo wrażeń ,że teraz nie mozna mieć do niego o nic pretensji :) nawet czasem skoki mu nie wychodzą to niech skacze jak najdłużej !!

kizia 

Wysłany: 2009-11-27, 21:47   

Puchar Świata rozpoczęty, co prawda jutro Adam nie skacze :-( :-( :-( ale to chyba nie szkodzi. Sezon trwa do marca :) Adaaaaaaaaaaś samych dalekich lotów :)

Ostatnio zmieniony przez kizia 2009-11-27, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  

Lol_a 
[usunięty]

Wysłany: 2009-11-27, 22:01   

Dziś druzyna na 5

Adaś koncertowo , pieknie , daleko

ale nerwów zeżarłam jak prowadzilismy a zdecydowali o powtórzeniu 2 serii , normalnie szlak mnie trafił ! jak Adam trafił na fatalne warunki w kwalifikacjach i skoczył 102 to wtedy chamy nie powtarzali!!!!

kizia 

Wysłany: 2009-11-27, 22:10   

Lol_a pisze:
jak Adam trafił na fatalne warunki w kwalifikacjach i skoczył 102 to wtedy chamy nie powtarzali!!!!

i za to chciałabym, żeby Adam zdobył po raz piąty Puchar Świata :D

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach