Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwitnąca przyjaźń polsko - żydowska
Autor Wiadomość
barak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-05, 19:17   Kwitnąca przyjaźń polsko - żydowska

http://www.rp.pl/artykul/..._miliardy_.html

Quercus . 

Wysłany: 2009-06-05, 22:59   Re: Kwitnąca przyjaźń polsko - żydowska

barak pisze:
http://www.rp.pl/artykul/2,315135__Polacy__oddajcie_miliardy_.html

Obrazek

<< << Ciekawe po co tam jedzie ta polska delegacja ?? >>>
I jak szybciutko, co ?? "Niezależna" telewizja TVN24 nie pisnęła na ten temat ani słowa. Wiadomo - wybory.
Prawo polskie i międzynarodowe stanowi w takich przypadkach jednoznacznie i nie ma żadnej dyskusji. Obawiać się można, że będą żądali wypłacenia tych gigantycznych pieniędzy w sposób nielegalny, tajny. Wówczas nikt nigdy się nie dowie jak było w rzeczywistości. Gdyby polski rząd był rzeczywiście polski, wówczas natychmaist wystawiłby Żydom rachunek za działalnośc takiego ludzkiego ścierwa jak żydowscy zbrodniarze:
http://www.polonica.net/mordercy_Polakow.htm
Rachunek będzie wielokrotnie większy tylko w odwróconym kierunku.

Gruby 
Hej, szable w... zęby! ;-)

Wysłany: 2009-06-06, 04:49   

Nie sądziłem, że na tym forum ktoś będzie sie powoływał na
IDIOTICA.NET

Ciągle zapominam, że tylko moja kasa jest ograniczona, a .... niestety nie :evil:
"Gruby"

Zosia 

Piwa: 29/8
Wysłany: 2009-06-06, 11:51   

Przeczytałam, a raczej przejrzałam listę i można dojść do wniosku, że to Żydom zawdzięczamy wolność. Trzeba im podziękować, gdyż inaczej zachować się nie wypada . Można również dojść do wniosku , że Polacy siedzieli w domu pod piecem i trzęśli ze strachu portkami.
PS
Tyle daje głoszenie ekstremizmów. Siądą przed kompem młodzi chłopcy, którzy nie posiadają należytej wiedzy historycznej i paru nawiedzonych nakręca ich do nienawiści. Młodzi mają to do siebie, że są podatni na wszelkie nowości, kierują się emocjami i udaje się nawiedzonym zrobić im wodę z mózgu. :shock:
Bardzo niebezpieczna to jest gra, jeśli ktoś nie umie wyważyć poglądów i wpada w skrajności, to powinien zastanowić się, czy powinien otwierać japę. Nic nie jest tylko czarne albo białe.

Quercus . 

Wysłany: 2009-06-08, 23:14   

Zosia pisze:
Przeczytałam, a raczej przejrzałam listę i można dojść do wniosku, że to Żydom zawdzięczamy wolność. Trzeba im podziękować, gdyż inaczej zachować się nie wypada . Można również dojść do wniosku , że Polacy siedzieli w domu pod piecem i trzęśli ze strachu portkami.
PS
Tyle daje głoszenie ekstremizmów. Siądą przed kompem młodzi chłopcy, którzy nie posiadają należytej wiedzy historycznej i paru nawiedzonych nakręca ich do nienawiści. Młodzi mają to do siebie, że są podatni na wszelkie nowości, kierują się emocjami i udaje się nawiedzonym zrobić im wodę z mózgu. :shock:
Bardzo niebezpieczna to jest gra, jeśli ktoś nie umie wyważyć poglądów i wpada w skrajności, to powinien zastanowić się, czy powinien otwierać japę. Nic nie jest tylko czarne albo białe.

<< << Nie wystarczy czytać. Trzeba jeszcze wiedzieć o czym się czyta. >>>
Natomiast gdy się tego nie wie, wówczas wpisuje się potem różne głupoty. Zanieś wieńce na grób Bermana. Pojedź z pielgrzymką na grób Morela. Niedawno zdechł.

[ Komentarz dodany przez: ted8513: 2009-06-11, 17:27 ]
Troche przesadziles kolego.

barak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-10, 17:33   

Gruby jak zawsze utrzymuje poziom swoich wypowiedzi. O co w poście jego chodzi. Nie mam pojęcia, to wie tylko Bóg i on sam :lol:

Ale nie ma się co zamartwiać. Tusk wyśle do negocjacji z żydami swojego największego speca od spraw międzynarodowych, który kiedyś tak bronił własnego narodu w izraelskim knesecie.
holocaust to dziś świetny biznes, ale jak wiadomo większość kasy pójdzie na cele edukacyjne i na jakieś nikomu nie znane fundusze. w polskojęzycznych mediach CISZA...

Zosia 

Piwa: 29/8
Wysłany: 2009-06-11, 23:11   

Quercus . pisze:

<< << Nie wystarczy czytać. Trzeba jeszcze wiedzieć o czym się czyta. >>>
Natomiast gdy się tego nie wie, wówczas wpisuje się potem różne głupoty. Zanieś wieńce na grób Bermana. Pojedź z pielgrzymką na grób Morela. Niedawno zdechł.

Chcesz żyć w przekonaniu, że Żydzi nie mieszkali w Polsce i nie walczyli w wojsku polskim i nie chcesz wiedzieć, że zmienili nazwiska, bo tak nakazała im władza?Boli cię, że nie chowali głowy w piasek i walczyli? Boli cię, że co niektórzy byli lepszymi patriotami niż Polacy, którzy ich wydali w ręce Niemców. A może cię bili, ze Hitlerowi nie wszystkich udało się wsadzić do pieca.

Prawda dla ciebie jest za trudna i bolesna, a ty za tępy, byś ją zrozumiał.

barak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-12, 12:22   

Szczególnie zasłużyli się w wojnie z bolszewikami w 20r. gdzie najwększy odsetek wśród dezerterów z WP stanowili właśnie żydzi. Nic dziwnego że nasze władze potem umieścili ich w obozach internowania.
Co zabawne o żydach walczących z NImecami z ŻZW dzisiaj nic się nie wspomina, a wręcz traktuje się ich jak śmieci podczas obchodów powstania w getcie :lol:

Zosia pisze:
Boli cię, że co niektórzy byli lepszymi patriotami niż Polacy, którzy ich wydali w ręce Niemców

A byli tacy ? :lol: Mnie boli że żydzi nie mają żadnego swojego bohatera z czasów II wojny światowej, nawet własnego ojca Kolbe nie mają który oddałby swoje życie za innego żyda :lol:

jolar 

Piwa: 34/6
Wysłany: 2009-06-12, 13:06   

Myślę , że już dosyć tej pisaniny , która ma na celu obrażanie Żydów . Barak "zapomina' ciągle o zasadach pisowni polskiej a całość tej niby "historycznej" debaty to nic innego jak przeniesienie tu wykładów Nowaka z RM. Sorry ale naprawdę mam dość tej ksenofobii i nienawiści do innych nacji i dawanie tu ambony do wygłaszania radiomaryjnych treści. Proszę o zamknięcie tego wątku

barak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-12, 13:18   

:shock: popadasz w paranoję :roll:
Jakikolwiek temat o żydach i od razu posądzenie o antysemityzm, ksenofobię :lol: . W którym poście został naruszony regulamin forum ??
pisze zgodnie z zasadami polskiej ortografii. Jakoś nie przyczepiałaś się do tego, że ktoś przez pomyłkę w innym temacie napisał polak zamiast Polak

Ochłoń, bo wszędzie wietrzysz jakiś spisek.... obrażanie żydów ?? :lol: to się nazywa wolność słowa.... szkoda że tak ochoczo CI wszyscy filosemici nie oburzają się z powodu aktów antypolonizmu.

wystarczy popatrzeć na post Grubego i Jolara. filosemicka propaganda GW przyniosła efekty.

multilatek 

Piwa: 99/145
Wysłany: 2009-06-12, 14:20   

barak pisze:

.........Ochłoń, bo wszędzie wietrzysz jakiś spisek.... obrażanie żydów ?? :lol: to się nazywa wolność słowa.... szkoda że tak ochoczo CI wszyscy filosemici nie oburzają się z powodu aktów antypolonizmu.

wystarczy popatrzeć na post Grubego i Jolara. filosemicka propaganda GW przyniosła efekty.

Nie wiem kim jesteś i to mnie nie obchodzi. Zwracam Ci jednak uwagę, że to co robisz to już przestępstwo i jest zagrożone karą kilku lat pozbawienia wolności. Przestępstwo to jest określone jako podżeganie do nienawiści...itd.

(...w zgodzie ze zobowiązaniami podjętymi przez państwo na podstawie stosownych
instrumentów międzynarodowych, a w szczególności z artykułem 10 i 11 Europejskiej
Konwencji o Ochronie Praw Człowieka, ustne, pisemne, audiowizualne wypowiedzi, a także
inne formy ekspresji włączając media elektroniczne, podżegające do nienawiści,
dyskryminacji czy przemocy wobec rasowych, etnicznych czy religijnych grup lub przeciwko
ich członkom, na podstawie tego, że przynależą oni do takiej grupy, są prawnie
sklasyfikowane jako przestępstwa karne...")*

Jeśli sądzisz, że możesz wszystkich dookoła bezkarnie obrażać to licz się z tym, że ktoś może Cię pozbawić pewności siebie. Nie jesteś wcale tak anonimowy jak Ci się zdaje. Każdy z nas może zacytować Twoją wypowiedź w zawiadomieniu do prokuratury i idę o zakład, że za 15 minut policja będzie znała twoją datę urodzenia i numer mieszkania.
Możesz się wtedy tłumaczyć tylko wrodzoną głupotą, na co ewentualnie mógłbym przystać, ale jeśli skończyłeś 18 lat i masz choćby maturę to taka obrona może być nieskuteczna.

Szukasz okazji żeby wepchnąć się do towarzystwa, które Cię nie akceptuje, obrażasz innych forumowiczów, którzy nie mają ochoty na rozmowę z Tobą. Jesteś tu persona non grata , to licz się z tym, że kogoś to może zdenerwować i zobaczysz wtedy jak można nauczyć gówniarza moresu.

*) 6 Zalecenie nr 1 ECRI dotyczące polityki ogólnej „Zwalczanie rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu i nietolerancji”, CRI (96)43, skorzystano z polskiego tłumaczenia opublikowanego w Biuletynie Biura Informacji Rady Europy, nr 4/2005.

kaczeniec 
bosski kffiatek

Wysłany: 2009-06-12, 14:37   

To wskaż mi te cytaty w których on podżega do nienawiści...bo autentycznie ciekawość mnie zżera :rotfl:
I wszystko to brzmi jakoś banalnie.

multilatek 

Wysłany: 2009-06-12, 14:40   

kaczeniec pisze:
To wskaż mi te cytaty w których on podżega do nienawiści...bo autentycznie ciekawość mnie zżera :rotfl:

Tobie nie można pomóc.
(Wybacz szczerość bo jesteś bardzo sympatyczną dziewczyną tylko jakoś tak...dziwną )

barak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-12, 14:54   

Klękam i błagam na kolanach aby ktoś złożył zawiadomienie do prokuratury o to że nakłaniam do nienawiści rasowej, etnicznej i Bóg wie jakiej jeszcze.... w tym temacie. :lol: :lol: byłyby jaja......

To raz, a dwa jeśli kogoś obrażam, to tym zajmuje się admiralicja tego forum. Póki co wciąż mam tylko 1 ostrzeżenie.

klops 
po prostu klops

Wysłany: 2009-06-12, 15:02   

Multilatek pisze:
Każdy z nas może zacytować Twoją wypowiedź w zawiadomieniu do prokuratury

Nie strasz, nie strasz, bo się... zdziwisz. :rotfl:

kaczeniec 
bosski kffiatek

Wysłany: 2009-06-12, 15:08   

multilatek pisze:
Tobie nie można pomóc.
Też wybacz szczerość, ale jeśli kiedykolwiek będę potrzebowała pomocy albo opinii w kwestii "dziwności własnej" to na pewno nie zwrócę się po nią na forum. Poza tym nie chciałabym pouczać, ale taka uwaga jest co najmniej niegrzeczna i świadczy o Tobie nie o mnie :)

Czekam na cytaty, które wyczerpują znamiona przestępstwa, bo coś mi się tak zdaje póki co możesz go pozwać za problemy z ortografią (a i to niekoniecznie) :D

multilatek 

Wysłany: 2009-06-12, 15:55   

Stosunek do Żydów do sprawa, na którą nie potrafię być obojętny. Wy, zapewne wszyscy, nic o Żydach nie wiecie. Znacie Ich tylko z głupawych dowcipów albo szmatławych pism.
Mój ojciec był również antysemitą, takim tradycyjnym, przedwojennym. Uczestniczył w licytacjach polskich sklepów i majątków, które padały ofiarą żydowskich nabywców. Żydzi byli znienawidzeni bo konkurencja z nimi była dla Polaków niemożliwa. Oni popierali sie tam, gdzie Polacy podgryzali sobie gardła. W roku chyba 1973 byłem w Peru w towarzystwie faceta, którego żydowskie pochodzenie było wyczuwalne. Na trzeci dzień odwiedził nas miejscowy człowiek, polskiego pochodzenia Żyd z Radomia i byłem mimowolnym świadkiem jak wpychał do ręki mojego towarzysza podróży plik banknotów. Rozmawiałem z nim również później. On przyszedł sprawdzić czy nie zastanie kogoś swojego a że spotkał to uznał za konieczne wesprzeć go tym co miał. Miał akurat bardzo dużo.
Pisałem już ale powtórzę.
W 1945 roku, w maju, kiedy zrobiło się już ciepło, dzieci wyszły na podwórka bo tam spędzało się cały dzień. Zobaczyłem wtedy moich nowych sąsiadów. Była to rodzina żydowska, która przetrwała wojnę w jakiejś skrytce. Mieli dwóch chłopców, jeden miał lat 7, tyle co ja, drugi miał ponoć 6 ale wyglądał na 4. Był tak blady, że wszystkie żyłki były widoczne jak przez kalkę. Inne dzieci poszturchiwały go żeby zobaczyć jak płacze. On płakał nie wydając dźwięku. Gdyby było inaczej cała rodzina nie dożyłaby końca wojny.
Wcześniej, chyba było to zimą 43/44, dwie koleżanki szkolne mojej mamy uciekły z getta. Przyszły wieczorem bo miały duży problem. Z czarnych płaszczy oderwały żółte gwiazdy i pozostał po nich ślad. Mama wysłała mnie na wcześniejszy spoczynek ale i tak widziałem jak całą noc farbowały dwa płaszcze. Nie wiem jak je wysuszyły i gdzie się podziały. Rano nie było już nikogo. Mama była w pracy a dziewczyny gdzieś poszły. To były dwudziestokilkuletnie kobiety, pokazanie się ulicy oznaczało dla nich śmierć natychmiastową. Tak zginęli sąsiedzi mojej rodziny.
Myłem się mydłem z piasku i jakieś maści, mówiono że to mydło z Żydów.
Ci, którzy wygadują dziś o Żydach jakieś głupoty, lekceważą Ich historię grzeszą głupotą choć ponoć głupota grzechem nie jest.
Widziałem Żydów później. Zbierali się ulicach w pogodnie dni, siedzieli kołysząc dzieci w wózkach, czytali listy pisane dziwnymi znakami i rozmawiali dość hałaśliwie. Szykowali sie do wyjazdu. To byli szczęśliwcy co przetrwali.
Pamiętam jak rozmawiał ze mną ojciec tych dwóch chłopców. Pamiętam wyraz jego twarzy. Ja miałem 7 lat ale on mówił do mnie jak do dorosłego człowieka. My wszyscy rozumieliśmy wtedy więcej niż dziś absolwent psychologii.

Jak mam reagować na jadowite bzdety pisane tu przez niedorosłych mentalnie osobników?
Kiedy szczeniaki wypisują brednie na płocie to można tylko wyczyścić płot. Ich nie widać. Ale tu, na forum, kilku osobników sieje nienawiść do nieznanych im ludzi uważając, że maja takie zapatrywania i korzystają z wolności wypowiedzi. Administratorzy to tolerują. No to też korzystam z wolności wypowiedzi żeby im dać do zrozumienia, że gardzę taką odwagą. Że takie poglądy to hańba dla tych, którzy autorów tych tekstów wychowali i uczyli pisać...
Ostatnio zmieniony przez multilatek 2009-06-12, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  

Dana 

Piwa: 175/321
Wysłany: 2009-06-12, 16:03   

Cytat:
Ci, którzy wygadują dziś o Żydach jakieś głupoty, lekceważą Ich historię....

Multilatku dziękuję za piękną lekcję historii. :padam:

multilatek 

Wysłany: 2009-06-12, 16:06   

kaczeniec pisze:
multilatek pisze:
Tobie nie można pomóc.
Też wybacz szczerość, ale jeśli kiedykolwiek będę potrzebowała pomocy albo opinii w kwestii "dziwności własnej" to na pewno nie zwrócę się po nią na forum. Poza tym nie chciałabym pouczać, ale taka uwaga jest co najmniej niegrzeczna i świadczy o Tobie nie o mnie :)

Czekam na cytaty, które wyczerpują znamiona przestępstwa, bo coś mi się tak zdaje póki co możesz go pozwać za problemy z ortografią (a i to niekoniecznie) :D

Z przyjemnością nie zgodzę się z Tobą.

jolar 

Piwa: 34/6
Wysłany: 2009-06-12, 16:19   

Dzięki Multilatku. Już kiedyś rozmawialiśmy na Mykach o roku 68 i co z tego wyniesliśmy. Dobrze że kolejne pokolenia nie mają takich doświadczeń, nawet tych z 68, ale przecież ta wiedza jest dostępna wszędzie i nie należy tylko słuchać , czasami trzeba poczytać różnych autorów z róznych wydawnictw . W koncu ta wiedza jest znana na świecie , czyżby cały świat kłamał a jedyną prawdę znało tylko RM ? Mnie jest po prostu wstyd , że wywody Baraka znajdują obrońców bo nie łamią regulaminu .Jeżeli nawet nie łamią , należy zmienić regulamin.

iga. 

Piwa: 162/182
Wysłany: 2009-06-12, 16:24   

Cytat:
Wy, zapewne wszyscy, nic o Żydach nie wiecie. Znacie Ich tylko z głupawych dowcipów albo szmatławych pism.

Też wiem niewiele, tylko to co opowiadali mi Rodzice, a mieli styczność z Żydami .Tata miał kilku kolegów z Liceum, Mama- koleżankę z lat dziecinnych, która szczęśliwie przeżyla jako jedna z rodziny.
Jedno co wiem na pewno, że jest to naród bardzo się szanujący. Tak jak pisze Multilatek każdy stara się pomóc drugiemu, zupelnie odwrotnie jak u nas, gdzie jeden drugiego chętnie "utopił by w łyżce wody" tylko dlatego, że mu się lepiej wiedzie.
Każdy naród jest inny, każdy ma swoją kulturę i to należy szanować.

Cytat:
.. .na forum, kilku osobników sieje nienawiść do nieznanych im ludzi ...........takie poglądy to hańba dla tych, którzy autorów tych tekstów wychowali i uczyli pisać...

i z tym zgadzam się całkowicie.

Anulka 

Piwa: 140/147
Wysłany: 2009-06-12, 16:30   

jolar pisze:
Mnie jest po prostu wstyd , że wywody Baraka znajdują obrońców bo nie łamią regulaminu ...
No to masz tak jak ja...
Multilatku! Ogromny szacun :salut: ( nie po raz pierwszy z resztą!)

kaczeniec 
bosski kffiatek

Wysłany: 2009-06-12, 16:34   

multilatek pisze:
Stosunek do Żydów do sprawa, na którą nie potrafię być obojętny. Wy, zapewne wszyscy, nic o Żydach nie wiecie.
Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że więcej niż Ty...taki kierunek studiów w ramach którego uczono mnie o ich kulturze a także o tym czym jest antysemityzm, jakie są tego przejawy. W ramach tego np. zapoznawaliśmy się z fragmentami takich "dzieł" jak Protokoły Mędrców Syjonu czy wydawnictwa Bubla, była też mowa o antysemityzmie w innych krajach (i muszę Ci powiedzieć że nie odstajemy na tym tle, tylko nie wiedzieć czemu sami uważamy się za większych antysemitów niż jesteśmy, a nawet tropimy antysemityzm tam gdzie go nie ma). Twoja autobiografia nie ma tu nic do rzeczy i ma się do historii jako takiej, jak moje wspomnienia z wycieczki do Pragi i znajomości z Czechami i Czeszkami, do historii stosunków polsko-czeskich. Krytykować organizacje żydowskie każdy może, mi też się nie podobają pewne aspekty ich działalności i nie ma to nic wspólnego z antysemityzmem, chyba, że ktoś jest przewrażliwiony. To, że kolega Barak jest przeczulony na tym punkcie w inną stronę niż Ty, czy Jolar, to inna sprawa, ale to jego sprawa i póki nie łamie regulaminu nic Wam do tego.
Cytat:
Jak mam reagować na jadowite bzdety pisane tu przez niedorosłych mentalnie osobników?
Reaguje się poprzez naciśnięcie niebieskiego wykrzyknika w rogu postu. Możesz napisać PW do Administracji i wskazać konkretny cytat, który Twoim zdaniem łamie ten regulamin. Jeśli Administracja nie reaguje to znaczy, że post nie łamie regulaminu. Proste? Nie wiem wszakże czy określanie współużytkowników forum "niedorosłymi mentalnie" i dokonywanie ich publicznej psychoanalizy nie łamie regulaminu, ale to na szczęście już nie moja broszka :D
Cytat:
Kiedy szczeniaki wypisują brednie na płocie to można tylko wyczyścić płot. Ich nie widać. Ale tu, na forum, kilku osobników sieje nienawiść do nieznanych im ludzi uważając, że maja takie zapatrywania i korzystają z wolności wypowiedzi.
Cytaty, cytaty, cytaty...
Cytat:
Administratorzy to tolerują.
Najpierw zapoznaj się z regulaminem, wskaż cytaty, które go łamią a potem zgłaszaj się do Administracji :)
Cytat:
Że takie poglądy to hańba dla tych, którzy autorów tych tekstów wychowali i uczyli pisać...
To Twój pogląd i szczerze powiedziawszy mnie on nie interesuje, bo epatowanie określeniami typu "hańba" mi się przejadło :D

[ Dodano: 2009-06-12, 17:40 ]
jolar pisze:
Mnie jest po prostu wstyd , że wywody Baraka znajdują obrońców bo nie łamią regulaminu .
A mnie jest wstyd gdy czytam takie wypowiedzi próbujące wartościować, co jest światłe i postępowe a co ksenofobiczne i zaściankowe. Każdy ma prawo do swoich poglądów i regulamin nie ma tu nic do rzeczy. Barak ma prawo krytykować Żydów tak jak Wy do krytyki Kaczyńskiego. A jak zacznie nawoływać do pogromów, to możecie zgłosić na policję.

Cytat:
Jeżeli nawet nie łamią , należy zmienić regulamin.

Oczywiście...a potem listę użytkowników prawomyślnych...tylko czy to czegoś nie przypomina?

niuska_sk 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-06-12, 16:44   

Musze i aj cos dodać, bo mnie równiez nie podoba się jak młodzi nie mający pojęcia o temacie chca być wyroczniami. Mieszkałam kiedyś w Brzozowie, jeszcze jako małolata. W mojej klatce schodowej mieszkało dwóch braci Żydów. Starszy był prawnikiem, a młodszy...no cóż, tylko oni dwaj z rodziny przeżyli Oświęcim. I młodszemu po tym co przeszedł mózg odmówił posłuszeństwa. Nigdy nie widziałam aby ktoś się z niego naśmiewał, aby próbował go w jakiś sposób obrazić. Byli bardzo grzeczni w stosunku do innych ludzi. I włąśnie wtedy mając 10 lat zainteresowałam się tym co działo się w czasie wojny. Czytałam co tylko było dostępne, a teraz jest mi wstyd za tych co wypisują takie bzdury. Pamietam również rok 68. Wyjechali wtedy do Izraela moi sąsiedzi. On lekarz z żoną i dwoma córkami. Niestety los nie był dla nich łaskawy. A wcale nie musieli wyjeźdżać, wyjechali bo chcieli.

klops 
po prostu klops

Wysłany: 2009-06-12, 16:47   

Jolar pisze:
Mnie jest po prostu wstyd , że wywody Baraka znajdują obrońców bo nie łamią regulaminu .Jeżeli nawet nie łamią , należy zmienić regulamin.

Andriej Wyszyński pisze:
Dajcie mi człowieka, a paragraf na niego się znajdzie

multilatek 

Wysłany: 2009-06-12, 16:48   

kaczeniec pisze:
To Twój pogląd i szczerze powiedziawszy mnie on nie interesuje, bo epatowanie określeniami typu "hańba" mi się przejadło :D

Spory z Tobą nie są dla mnie przygodą intelektualną a raczej przepychanką słowną - kto komu? Mógłbym rewanżować się podobnymi wypowiedziami ale mnie to już nie bawi. Jesteś młoda, zdolna, przyszłość przed Tobą, sądzę, że zrobisz karierę. Życzę Ci tego. Skończyłem

niuska_sk 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-06-12, 16:50   

Agnieszko, uczenie się czegokolwiek w szkole, czy na studiach nie daje prawa do moralizatorstwa. Jedz do Izraela, skonfrontuj swoją naukę z rzeczywistością i wtedy pouczaj.

klops 
po prostu klops

Wysłany: 2009-06-12, 17:01   

A Ty, Niusiu, byłaś w Izraelu?

Multilatek pisze:
Spory z Tobą nie są dla mnie przygodą intelektualną

A czy będzie dla Ciebie, Multilatku, przygodą intelektualną zaprezentowanie nam wreszcie cytatów z wypowiedzi Baraka, w których łamie on prawo?

tekila918 

Piwa: 77/47
Wysłany: 2009-06-12, 17:17   

multilatek pisze:
Ale tu, na forum, kilku osobników sieje nienawiść do nieznanych im ludzi uważając, że maja takie zapatrywania i korzystają z wolności wypowiedzi. Administratorzy to tolerują.

Administracja nie dostala zgloszenia o lamaniu regulaminu. Administracja nie sledzi 24 godziny na dobe, co dzieje sie na forum. Prosze wskazac cytaty, gdzie regulamin jest lamany.
Poza tym, zeby cos "siac" trzeba trafic na odpowiedni grunt. A niestety, tu nie ma takiego.

Jolar pisze:
Mnie jest po prostu wstyd , że wywody Baraka znajdują obrońców bo nie łamią regulaminu .Jeżeli nawet nie łamią , należy zmienić regulamin.

A mnie sie wydaje, ze to nie wywody Baraka sa bronione , tylko prawo do wypowiedzi.
A jesli chodzi o zmiane regulaminu, to slucham propozycji. Czy mamy wprowadzic zakaz pisania o Zydach? Czy mozna, ale tylko w superlatywach?

Ludzie, troche dystansu.

hajdi 
hajdi

Wysłany: 2009-06-12, 17:19   

Co ma regulamin do zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Do tego nie potrzeba punktów, paragrafów i artykułów. Kto tego nie rozumie niech się nie bierze za moderowanie czegokolwiek.
Powtórzę za innymi, Wielki szacun dla Ciebie Multilatku. Jesteś mądry i dobry i nie zważaj na ujadanie kundelków (że posłużę się cytatem z hierarchy) .

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi