Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Odnoszę wrażenie,
Autor Wiadomość
jan 
jan


Piwa: 100/29
Wysłany: 2018-08-02, 23:33   Odnoszę wrażenie,

... że "trzęsą się portki pętakom".
Sąd Najwyższy... Ziobremu, wycina numer tak wielkiego kalibru, że nawet Genialny Strateg
(przecież prawnik... sic!) nie zdołał przewidzieć.
A ten, wyżej z nazwiska wymieniony, wychodzi do dziennikarzy i zapowiada, że tylko i wyłącznie
o dopalaczach będzie mówił.
Państwo żurnaliści: czy też się wam portki trzęsą?
Przecież inteligencji Wam nie brak!
Wstydźcie się...
... dlaczego nie pytacie: jak się nazywają te dopalacze, których pan używa?
_________________

 
 
Jasiek j, niezalogowany
Gość
Wysłany: 2018-08-02, 23:57   

Kochana siódemeczka z SN zaaplikowała PiSdzielcom cudowne dopalacze, po których prezesa
i innych wprost zatkało. :glut:
 
 
ali 


Piwa: 6/84
Wysłany: 2018-08-03, 08:05   

Roman wyjaśnia:

Roman Giertych - strona oficjalna
6 godz. ·

SN to Sąd Najwyższy.

Orzeczenie wydane wczoraj przejdzie z pewnością do historii. Jest ono oparte o art. 755 kpc, który daje sądowi możliwość zabezpieczenia roszczenia poprzez unormowanie jakiegoś stanu. Stosuje się ono wyłącznie w przypadkach roszczeń niepieniężnych. Występuje dosyć rzadko, ale jest normalnym, standardowym sposobem działania. W mojej praktyce miałem kilka takich zabezpieczeń, które wywoływały zdumienie u przeciwników, gdyż jest to mało znana instytucja. Np. kiedyś sąd zakazał zobowiązanemu (tak się nazywa strona w postępowaniu zabezpieczającym) wykonywać prawa z głosu akcjami. Innym razem sąd cywilny nakazał zakończyć prokuraturze przeszukanie. Jeszcze innym zakazał agencji państwowej wypełnić weksle podmiotu, który miał obowiązek zwracać dotację unijną. Dzisiejszy przypadek jest bardzo sprytnym posunięciem SN, ale całkowicie legalnym. Reakcja Kancelarii Prezydenta, która oświadczyła, że orzeczenie nie wywołuje skutków jest pustą polemiką (niegodną urzędu). Orzeczenie wywołuje skutek w postaci możliwości dalszego orzekania przez sędziów SN, którzy nie chcą przejść w stan spoczynku. Dotyczy to również I prezes SN. W tej sytuacji wybór nowych sędziów na ich miejsce byłby nie tylko nielegalny, ale nie odniesie też skutków prawnych, gdyż I prezes SN nie dopuści uzurpatorów do orzekania. Gdyby to zrobiła, to złamałaby wydane przez SN orzeczenie.
PiS ma trzy możliwości: zaakceptować orzeczenie i pogodzić się z tym, że SN nie przejmie do wyborów parlamentarnych, powołać sędziów-dublerów i zwołać kadłubowe posiedzenie SN (bez udziału większości) w innym budynku i ogłosić, że to jest nowy SN (czego nie przyjmą sądy powszechne, które nadal będą honorować orzeczenia dotychczasowego sądu) lub też spróbować przegłosować kolejną ustawę, która z pewnością byłaby jeszcze oczywiściej zamachem stanu. Uważam, że we wrześniu będziemy mieli nową ustawę o SN. W czasie kampanii wyborczej. Zapowiada się ciekawa jesień.

Roman Giertych
 
 
wyborca
Gość
Wysłany: 2018-08-03, 10:57   

jan pisze:
A ten, wyżej z nazwiska wymieniony, wychodzi do dziennikarzy i zapowiada, że tylko i wyłącznie o dopalaczach będzie mówił.

Dopalacze jakich używa prezio PiS-u są sprawą państwową znacznie wyższej rangi niż werdykty Sądu Najwyższego.
 
 
nie tylko dopalacze
Gość
Wysłany: 2018-08-03, 16:48   

 
 
korekta 
korekta


Wysłany: 2018-08-03, 19:03   

nie tylko dopalacze pisze:
Obrazek


Jakie tam dopalacze, to jest mszalne wino Imperial Mamrot z piwnic ojca Rydzyka.
 
 
prawda czasu
Gość
Wysłany: 2018-08-03, 20:40   

Zabetonowany wicek ministra od pisowej sprawiedliwości Piebak - "Po podpisaniu przez Dudę ustawy o skróceniu wieku emerytalnego sędziom SN, Sąd Najwyższy nie miał prawa zawiesić tej ustawy i zwrócenia się z pytaniami do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu".

Cuś podobnego, a po podpisaniu przez Dudę ustawy-bubla o IPN i po jej wydrukowaniu w Dzienniku Ustaw, kiedy to rozpętała się międzynarodowa awantura, min. zero Ziobro natychmiast zawiesił wykonanie bublowatej ustawy IPN. Dopiero gdy prezydent Trump nie wpuścił Dudy do Białego Domu pisowe przystąpili do nowelizacji ustawy i w jeden dzień przepchnęli ją przez sejm i senat, a Duduś błyskawicznie nowelizację podpisał, zaś Matołusz coś pieprzył o sukcesie nowelizacji w porozumieniu między Polską a Izraelem.

Wybiórcza tępota pisowych magistrów od lewego partyjnego prawa i sprawiedliwości jest powalająca.
 
 
Kłamczyński z PiS
Gość
Wysłany: 2018-08-03, 20:44   

prawda czasu pisze:
Wybiórcza tępota pisowych magistrów od lewego partyjnego prawa i sprawiedliwości jest powalająca.

Wcale nie. Im przecież nikt nie wmówi, że białe jest białe, prawo jest prawem, a sprawiedliwość sprawiedliwością. Trzeba tylko zanegować ich słowa i wtedy wszystko staje się jasne...
 
 
ano
Gość
Wysłany: 2018-08-03, 22:29   

Profesor prawa Stanisław Biernat powiedział właśnie, że lepiej byłoby gdyby magister Julia Przyłębska nie odzywała się w ogóle!
 
 
widz
Gość
Wysłany: 2018-08-04, 00:03   

prawda czasu pisze:
Zabetonowany wicek ministra od pisowej sprawiedliwości Piebak - .....


W Faktach po Faktach p. redaktor Kolenda-Zalewska rozjechała tumana Piebaka na miazgę.
Ten tuman ze stajni zeroziobrzanej wił się jak glista na haczyku wędkarza, wykazał się kompletnym brakiem znajomości prawa, a p. Kolenda-Zalewska każdym swoim pytaniem stawiała Piebaka pod ścianą, a ten tuman ośmieszał się coraz bardziej.

Piebiak: Decyzja SN jest niezgodna z Konstytucja.
Redaktor Kolęda-Zaleska: A kto to stwierdził?
Piebiak: Ja.

Kurtyna.
 
 
ciekawy artykul
Gość
Wysłany: 2018-08-04, 18:57   

Dokąd to prowadzi? Ta rewolucja musi się zakończyć czy uspokoi się sama z siebie?

Myślę, że się skończy. Ale trzeba jednej rzeczy – żeby zarówno „Kaczory”, jak i „Schetyny” poszły do śmietnika. Poza tym trzeba powoli przywracać prawdziwą historię. Wykładając ją jako skomplikowane losy polskie, nie gorsze, nie lepsze. Z kolei ta nowa warstwa musi się wyszaleć. W spółkach skarbu państwa, w radach nadzorczych… I gdy się zrówna mniej więcej intelektualnie – bo mam nadzieję, że oni jednak czegoś się uczą – wtedy to wszystko będzie powoli zmierzało do wzajemnego zrozumienia. Ale w tej chwili sytuacja jest bardzo niedobra. A do tego dorzućmy – nie wiem, na ile jest to celowa polityka Kaczyńskiego – sposób dobierania ludzi, którzy naprawdę są kompromitujący i którzy muszą drażnić dużą część społeczeństwa. Do niczego dobrego to nie prowadzi.

Prof. Ludwik Stomma: nową elitę uczy się fałszywej historii

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prof-ludwik-stomma-nowa-elite-uczy-sie-falszywej-historii/0kyjfqz
 
 
uczniowie o. Rydzyka
Gość
Wysłany: 2018-10-03, 11:02   

korekta pisze:
Jakie tam dopalacze, to jest mszalne wino Imperial Mamrot z piwnic ojca Rydzyka.

Rydzyk zmienia wodę w wino ???
 
 
arcybiskup
Gość
Wysłany: 2018-10-03, 19:21   

Zboczenie celibatu...
 
 
suweren
Gość
Wysłany: 2018-10-03, 19:37   

uczniowie o. Rydzyka pisze:

Rydzyk zmienia wodę w wino ???


Rydzyk nie jest cudotwórcą, Rydzyk jest szarlatanem i ciągnie forsę skąd się da.
 
 
fakt
Gość
Wysłany: 2018-10-04, 19:19   

suweren pisze:
Rydzyk nie jest cudotwórcą, Rydzyk jest szarlatanem i ciągnie forsę skąd się da.

A głupie wierzące płacą...
 
 
multilatek 


Piwa: 102/150
Wysłany: 2018-10-05, 12:00   

Pan Andrzej Zybertowicz zapragnął być profesorem. Pragnieniu trudno się dziwić, każdy by chciał, a cóż dopiero najbliższy doradca prezydenta, któremu okazja, jeśli ja przegapi, już się nie powtórzy. Gazeta Wyborcza opisuje mozolny proces stawania się profesorem osobie, której dorobek naukowy jest oceniany, jako dziwaczny, niespójny, tabloidalny i obarczany pokrętnymi wnioskami.
W przypadku dowolnego kandydata takie recenzje dorobku naukowego byłyby przyjęte jednoznacznie. W przypadku Zybertowicza tak nie będzie. Każdy recenzent najpierw uczciwie zjechał prace Zybertowicza, jako nic nie warte, ale wnioski wyciągnął podobne do tych, jakim wyróżnił się kandydat do profesorskiego tytułu. Każdy recenzent zakończył swój wywód wnioskiem, że skoro A. Zybertowicz chce być profesorem, to nim będzie i starania ocenia pozytywnie. Szkoda w końcu własnej kariery na jakieś niemądre sprzeciwy.
Dla odróżnienia profesorów z nadania PiSu od tych zwyczajnych warto byłoby wprowadzić jakiś drobny dopisek do tytułu. Był już precedens „marcowego docenta”, więc może i tu znajdzie się jakiś drobiazg pomocny w odróżnieniu profesorów specjalnego znaczenia.
Taki drobiazg może być potrzebny. Kiedy kończyła się epoka gierkowska i członkowie Biura Politycznego KC PZPR zaczęli odchodzić (choroba na własną prośbę), to wszyscy odchodzili „do pracy naukowej”. Chodził nawet po Warszawie taki dowcip, że rozkopana jezdnia Alei Jerozolimskich była po to, aby ułożyć przewody doktorskie z PAN do KC.
_________________
Śmierć ptaka to taka mała śmierć,..... to jakby śmierci ćwierć, ...... dziesięć deka..(J.Przybora)
 
 
wyborca
Gość
Wysłany: 2018-10-05, 12:43   

multilatek pisze:
Dla odróżnienia profesorów z nadania PiSu od tych zwyczajnych warto byłoby wprowadzić jakiś drobny dopisek do tytułu...

Wystarczy wymowa tytułu. Kiedyś wypowiadanie się o "profesorze" Lechu Kaczyńskim (zerowy dorobek naukowy) brzmiało poczatkowo śmiesznie, później ironicznie, a dzisiaj to już jest jawna kpina. Taka sama jest intonacja tak zwanej "profesury" posłanki Pawłowicz. A może dodatek "idiota" do tytułu? Ksiądz-idiota Oko czy profesor-idiota Zybertowicz zadowala zwolenników (profesor) i oponentów (idiota). Każdy sort może samodzielnie wybrać...
 
 
arbiter
Gość
Wysłany: 2018-10-05, 19:36   

Profesor-idiota nie przejdzie, ale profesor specjalnej troski już tak.
Każdy sobie tę specjalną troskę przy tytule profesorskim z pisowego nadania wytłumaczy według własnego uznania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen & Programosy modified v0.4 by warna