Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
PILNE! Należy nie odwlekać obejrzenia filmu „KLER&
Autor Wiadomość
PILNE!
Gość
Wysłany: 2018-09-19, 20:14   PILNE! Należy nie odwlekać obejrzenia filmu „KLER&

PILNE!
Należy nie odwlekać obejrzenia filmu „KLER”, bo poseł - spikerka Radia Maryja już zapowiedziała jego niezwłoczne wycofanie!
 
 
kinoman
Gość
Wysłany: 2018-09-19, 21:18   

O! Sobecka już obejrzała film Smarzowskiego "Kler" o grzechach kościoła katolickiego i zabrania obejrzeć film innym? Co za wredna baba.

Pewnie, że na film pójdę jak tylko pojawi się w kinach.
 
 
...
Gość
Wysłany: 2018-09-20, 21:38   

 
 
wyborca
Gość
Wysłany: 2018-09-21, 10:18   

Idealista! Mafie działają inaczej...
 
 
...
Gość
Wysłany: 2018-09-22, 16:06   

Reżyser Wojciech Smarzowski jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy. Są już księża, którzy w jego najnowszym filmie widzą działalność szatana. - Piąta kolumna szatana grzesząc i współpracując z wrogimi nam siłami, robi bardzo złą robotę - ocenił powstanie filmu ks. Henryk Zieliński, komentator TVP Info.
 
 
gosc
Gość
Wysłany: 2018-09-24, 21:57   

 
 
jan 
jan


Piwa: 100/29
Wysłany: 2018-09-25, 02:07   

Nuda pisze:
Lewacy naganiają do kin bo fałsz i zakłamanie im imponuje zamiast dobrych uczynków.

Czy się tobie całkowicie we łbie popiotrusiowało?
Wszystkim wiadomo, że kler i episkopat zamiast fałszu i zakłamania... czyni, wyłącznie dobro
i miłosierne uczynki.
Jaki cel miałby przyświecać lewakom w propagowaniu tak bogobojnego i nieateistycznego kina?
Puknij się w kiepełę. Raz... a dobrze!
_________________

 
 
wierzący
Gość
Wysłany: 2018-09-25, 09:58   

... pisze:
Są już księża, którzy w jego najnowszym filmie widzą działalność szatana.

Czyli co? Mamy pożegnać się z marnymi bóstwami i zacząć czcić Szatana? On ma być teraz Panem Świata?
 
 
impresjonista
Gość
Wysłany: 2018-09-25, 13:16   

he he he .... waadze w PRL miały swego najsłynniejszego "półkownika", film "Przesłuchanie" Ryszarda Bugajskiego nakręcony w 1982 r., który z cenzurą prewencyjną komitetu centralnego PZPR jako "najbardziej antykomunistyczny film w dziejach PRL" przeleżał na półce aż 7 lat.
Film "Przesłuchanie" legalnie został pokazany na Festiwalu Filmów w Gdyni dopiero w 1989 r., gdzie został obsypany licznymi nagrodami jury i publiczności.
W podziemnym obiegu na kasetach video film rozchodził się jak ciepłe bułeczki od 1982 r., a to dzięki zapobiegliwości twórców filmu, którzy film nagrali.

Tudzież w przypadku rządów PRL-PiS i komitetu centralnego na Nowogrodzkiej cenzura nie ma żadnych szans w "zapółkowaniu" filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Choć są już naciski na kina ze strony pachołka Glińskiego i Episkopatu, żeby kina wstrzymały się z dystrybucją filmu "Kler" i jego publicznym wyświetlaniem.

Ciekawe czego boi się pis partia oraz tryskający miłością bożą Episkopat, że film "Kler" zniszczy kryształowy wizerunek "świętych krów"?
 
 
wikary
Gość
Wysłany: 2018-09-27, 13:12   

Przeciwnikom filmu "Kler" polecam przeczytanie książki "Watykan zdemaskowany - mafia, zbrodnie, pieniądze" Paula L. Williamsa.

Porażająca prawda o kościele katolickim. Wstrząsające fakty wywleczone na światło dzienne, w które nawet ludzie nie wierzący w pierwszej chwili nie są w stanie uwierzyć. Dla ludzi, którzy oddali całe swoje życie kościołowi, Bogu będzie to gorzka pigułka, o ile dotrą do ostatnich stronic.

Szeroko omówione zakłamanie kościoła katolickiego w sprawach antykoncepcji, bo jak się okazuje KK jest udziałowcem w firmach farmaceutycznych produkujących antykoncepcję, miłości do bliźniego, zachowań KK w czasie wojny; finansowanie działań wojennych; poszanowania godności ludzkiej, handel bronią, oszustw w sektorze bankowym, współpraca z mafią sycylijską, powoduje czasem nawet złość u czytelnika.

Książka z chwilą pojawienia się na rynku wydawniczym nigdy nie została przez Watykan zakwestionowana, nie odnosi się też do wskazanych w książce dokumentów i faktów.
 
 
gosc
Gość
Wysłany: 2018-09-27, 14:52   

Gdyby tak opisac co sie dzieje w KAZDEJ RELIGII tego swiata powstalby "wspanialy" film akcji.
 
 
tfu!
Gość
Wysłany: 2018-09-27, 16:45   

"Pragnę powiedzieć "przepraszam" i uczynić wszystko, by skrzywdzeni mieli możliwość bezpiecznego powrotu do Kościoła" - powiedział ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej biskup Romuald Kamiński na konferencji poświęconej wykorzystywaniu seksualnym małoletnich przez duchownych.

W diecezji warszawsko-praskiej było 12 przypadków molestowania małoletnich przez księży, 3 księży zostało już skazanych, wobec 9 księży toczy się postępowanie karne.
Abp. Hoser jak zwykle rżnie głupa, że to "napaść na KK", bo w jego diecezji nie było przypadków pedofilii.
Jeśli nie było, to po rydza biskup Romuald Kamiński przeprasza? Na wyrost?
 
 
k.
Gość
Wysłany: 2018-09-29, 21:12   

Film obejrzałam. Wielki szacun dla reżysera za odwagę. Obsada aktorska genialna. Idźcie obejrzeć film czym prędzej, bo kolejne miasto ( tym razem Zakopane) wstrzymało pokazy.
 
 
nielubieruskich
Gość
Wysłany: 2018-09-30, 16:14   

k. pisze:
Film obejrzałam. Wielki szacun dla reżysera za odwagę. Obsada aktorska genialna. Idźcie obejrzeć film czym prędzej, bo kolejne miasto ( tym razem Zakopane) wstrzymało pokazy.

Nie dziwi nic, Goralenvolk zawsze wierny
 
 
arcybiskup
Gość
Wysłany: 2018-09-30, 16:32   

Ponoć każdy góral, który obejrzy "Kler", straci na wieki wieków jedno z dwóch jaj...
 
 
nielubieruskich
Gość
Wysłany: 2018-09-30, 18:11   

arcybiskup pisze:
Ponoć każdy góral, który obejrzy "Kler", straci na wieki wieków jedno z dwóch jaj...

Jakie jaja, orzeszki, albo wydmuszki...
 
 
wikary
Gość
Wysłany: 2018-09-30, 18:18   

Nie chodzi o "celibatowców"...
 
 
jan 
jan


Piwa: 100/29
Wysłany: 2018-09-30, 18:57   

Górale mają całkiem spore jaja. Szkoda... że kacze.
_________________

 
 
gosc
Gość
Wysłany: 2018-09-30, 18:58   

jan pisze:
Górale mają całkiem spore jaja. Szkoda... że kacze.


Dobre!
 
 
Gosc
Gość
Wysłany: 2018-09-30, 19:45   

Pytają mnie czy pójdę na film „Kler”? Było takie dobre powiedzenie w czasie okupacji: „tylko świnie siedzą w kinie”. Nasi ojcowie wiedzieli, że nie trzeba się przekonywać co Niemcy pokazują, żeby nie oglądać hitlerowskiej propagandy.
— Tomasz Sakiewicz (@TomaszSakiewicz) 30 września 2018

Facet "przeszedł" juz wszelkie granice przyzwoitości, honoru. Wstydzilbyssie panie Sakiewicz!
 
 
expert
Gość
Wysłany: 2018-10-01, 10:59   

Gosc pisze:
Wstydzilbyssie panie Sakiewicz!

Świnie się nie wstydzą. Po prostu siedzą w kinie na "Smoleńsku"...
 
 
Gosciu
Gość
Wysłany: 2018-10-01, 18:53   

Grzegorz Kramer - jezuita, proboszcz, bloger:

"(...) Jestem wdzięczny za to, że takie filmy powstają, bo one mi pokazują, że grozi mi wielkie niebezpieczeństwo, że sposób życia, jaki wybrałem, może mnie łatwo doprowadzić do deprawacji, do robienia wielkiego zła, zasłaniając się Bogiem i wielką ideologią prześladowań.

Nie wierzę księżom, którzy zza swoich klawiatur piszą o tym, że są prześladowani, po czym wsiadają w samochody i jadą na lotnisko, by stamtąd odlecieć na wakacje w ciepłych krajach, wcześniej skrupulatnie rozliczając każdy dzień swojego urlopu, bo po ciężkiej kapłańskiej pracy w ciągu roku (nie licząc wolnych dni, w międzyczasie) należy się odpoczynek. Dla mnie prześladowanymi są ci, którzy od lat nie mają urlopu, a jeśli go mają, to w tym czasie robią remonty dla swoich dzieci, jadą na sezonówki za granicę, by podreperować budżet domowy. Prześladowanymi są ci, którzy przychodzą prosić o pieniądze na chleb, leki czy czajnik, który się spalił…

Niektórzy mówią, że "Kler" jest jednym z powodów, dla których ludzie jeszcze bardziej znienawidzą księży. Serio? A jak w takim razie skomentować wiadomości, które dostałem od ludzi wierzących (sic!): "Jak Ci Kościół Nasza Matka nie pasuje to Łysy Tumanie ściągnij koloratkę, przestań wypisywać te bzdury, którymi karmisz ludzi od lat i wy***rdalaj do normalnej roboty!!! Może po kilku latach zmądrzejesz" i "Życzę ci miłej śmierci kur… jeb…". Nigdy żaden niewierzący nie upokorzył mnie tak, jak notorycznie robią to ludzie wierzący. (...)"
 
 
korekta 
korekta


Wysłany: 2018-10-01, 19:16   

Film "Kler" obejrzałam .... bardzo dobry i gorzki w swej wymowie film ze świetną aktorską obsadą.
To nie Smarzowski swoim filmem zagraża kościołowi, kościołowi zagraża sam kościół, który tuszuje od wieków to, czego tuszować nie powinien. Pedofilia, pijaństwo, pazerność, przerost ambicji, polityczna korupcja od wieków jest wszechobecna w kościele.
Każdy z nas słyszał, czytał, zna osobiście różne niegodne zachowania księży .... Smarzowski w filmie "Kler" nie odkrywa Ameryki, on te fakty po prostu w fabułę oprawił.

Zupełnie nie rozumiem nagonki na film Smarzowskiego, ponieważ film nie obraża uczuć religijnych katolików, film pokazuje zachowanie grupy czarnych owiec w sutannach, która kościół traktuje instrumentalnie, jako źródło dochodów, awansów i bezkarności.

Jeśli kościół chce bronić zdemoralizowanych biskupów i księży, to kościół ma poważny problem z sobą. Problem z duchowością mają również ci, co wylewają kubły pomyj na film "Kler" i próbują zakrzyczeć grzechy kościoła. Brudów nie da się zakrzyczeć i zamieść pod kościelny dywan.
Ostatnio zmieniony przez korekta 2018-10-01, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
expert
Gość
Wysłany: 2018-10-01, 19:18   

korekta pisze:
Film "Kler" obejrzałam .... bardzo dobry i gorzki w swej wymowie film ze świetną aktorską obsadą.

A Głupolakom wmawia się coś przeciwnego. I oni w to wierzą gdyż sami myśleć nie potrafią. Ten film to dla nich przysłowiowe "perły przed wieprze".
 
 
fakt
Gość
Wysłany: 2018-10-01, 19:20   

expert pisze:
A Głupolakom wmawia się coś przeciwnego. I oni w to wierzą gdyż sami myśleć nie potrafią. Ten film to dla nich przysłowiowe "perły przed wieprze".

Na szczęście durnie pislubne nie myślą.
 
 
Gosc
Gość
Wysłany: 2018-10-01, 21:09   

"Kler" to film trudny, bolesny, jak...."Wolyn".
Fabula tego drugiego filmu byla milosc Ukrainca do Polki. Nie dane im bylo zostac malzenstwem, ale w ekstremalnej sytuacji jej ta wielka milosc Ukrainiec ja i jej dzieci ratuje przed wywozka w glab Rosji.
Ten drugi film zaczyna sie weselem tez mieszanej pary. Bawia sie Ukraincy I Polacy razem.
A potem nadciagnelo to ZLO. I horror. Ale to zawsze niesie ze soba nacjonalizm. Wszedzie.
Trzeba pamietac o tym by to ZLO sie nie powtorzylo.
Tak jak trzeba zobaczyc "Kler" , cyt:"Każdy z nas słyszał, czytał, zna osobiście różne niegodne zachowania księży .... Smarzowski w filmie "Kler" nie odkrywa Ameryki, on te fakty po prostu w fabułę oprawił. "
 
 
taka jest natura
Gość
Wysłany: 2018-10-01, 21:35   

 
 
arbiter
Gość
Wysłany: 2018-10-01, 21:36   

Próżno szukać w rejestrze przygotowanym przez ministerstwo sprawiedliwości nazwisk księży pedofilów. Nazwiska księży są utajnione.

Fundacja "Nie lękajcie się", która pomaga ofiarom księży pedofilów i walczy o ukaranie sprawców, prowadzi ich własny rejestr. Znajduje się w nim ponad 70 księży, którzy zostali już prawomocnie skazani m.in. za gwałty. Niektórzy z nich wciąż siedzą w więzieniu, inni są już na wolności.
Liczba skazanych księży to czubek góry lodowej, bo setki gwałtów i przypadków molestowania dzieci przez księży została przez kościelnych hierarchów skutecznie wyciszona.
 
 
o tak
Gość
Wysłany: 2018-10-01, 22:19   

 
 
kfiatki z księdza rabatki
Gość
Wysłany: 2018-10-01, 22:24   

Złapany na gorącym uczynku 66-letni kapelan pilskiego szpitala przyznał się do molestowania nastolatki i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokuratura popiera stanowisko księdza i wnosi o karę w zawieszeniu. W najbliższych dniach o sprawie zdecyduje sąd.

Dopiero w wieku 66 lat kapelan poczuł w sobie pociąg do molestowania małolatek?
A może w otoczeniu kapelana zakonnice były już za stare.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen & Programosy modified v0.4 by warna