Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
10 lat My-Kształciuchów
Autor Wiadomość
cyklop28 

Piwa: 66/17
  Wysłany: 2017-02-06, 04:05   10 lat My-Kształciuchów

Dzisiaj tzn. 06.02.2017 mija dokładnie 10 lat od powstania forum! Ta okrągła rocznica jest dla nas powodem do dumy i radości.

Noc z poniedziałku na wtorek 06.02.2007 była momentem przełomowym w internetowym życiu wielu osób.

Cytat:
Początek
Tej nocy zmożony chorobą nie mógłem spać. Włączyłem TV, gdzie leciała nocna powtórka Szkła Kontaktowego. Jeden z SMSów od widzów brzmiał "Forum nie działa- naprawcie to!". Pomyślałem: "Skoro ich forum nie działa, a TVN nie chce tego naprawić, to stworzę alternatywę". Wziąłem się natychmiast do pracy i po paru godzinach forum stało. Poszedłem spać. Następnego dnia wszedłem na forum Szkła i okazało się, że jednak ono działa, ale jest mocno "popsute". Stworzyłem nowy wątek, wkleiłem link do myków z podpisem "Forum Fanów Szkła Kontaktowego-alternatywa dla głównego forum". Cudem można nazwać to, że ten wątek został opublikowany, bo przecież każdy wpis był akceptowany przez moderatora i był ogólny zakaz linkowania. Na forum zaczęli schodzić się ludzie.
Pierwszym zarejestrowanym, a później pierwszym administratorem był Aranio. Po nim przyszli między innymi Cze-siek, Satinelle, Sceptyczna, Gregmar... Natychmiast zacząłem dyskutować z ludźmi nt. wyglądu forum i zasad funkcjonowania. Pierwsza "skórka" była czarna, ohydna i nieczytelna. Na szczęście wspólnymi siłami udało nam się dojść do względnego ładu i porządku.
Momentem przełomowym była wizyta Kszzzz. To ona przytargała lwią część z Was pisząc maile. Zaciągnęła mnie na chata (polchat) gdzie siedziała Ans, Kaczeniec, Sceptyczna, Ania z Gdyni, Lola, Mruffka, Jolar, emeryta i inni. Tak się poznaliśmy i polubiliśmy i to dzięki temu nasze forum zaczęło się błyskawicznie rozwijać.

Przeniesienie forum
Kolejnym dość znaczącym wydarzeniem było przyjście na forum Klopsa. To on namówił nas do przeniesienia forum z www.mojeforum.net na prywatny hosting. To on w głównej mierze pracował nad przeniesieniem bazy danych starego forum, kompilacji serwera i był nieocenionym wsparciem technicznym przy tak stosunkowo skomplikowanej operacji. Następstwem tego było usamodzielnienie My-kształciuchów i angaż Klopsa jako administratora.

Nazwa forum
Forum Fanów Szkła Kontaktowego. Taka nazwa obowiązywała w pierwotnej wersji forum, jednak wraz z przenosinami na nowy serwer, musieliśmy wybrać domenę. Rozpisany został wątek na nową nazwę. Wśród wszystkich wpisów najbardziej naszej społeczności spodobała się nazwa My-kształciuchy. Pomysł ten dał nam (ś.p.) Prowincjusz. Geneza nazwy jest niezwykle prosta. Ludwik Dorn, kiedy PiS było u władzy rzucił stwierdzeniem "wykształciuchy", a Prowincjusz odpowiedział "Tak, mykształciuchy" I tak się zaczęlo.

Tak chciałbym zapoczątkować opisywanie historii naszego forum. Chciałbym Was zachęcić byście i Wy napisali ciekawostki, anegdoty które pamiętacie. Pamięć bywa zawodna, a warto by było odświeżyć i powspominać te dziesięć lat. Odłóżmy na bok wszystkie niesnaski, konflikty i zatargi. Niech to będzie taka nasza nowa kronika. Wspólna kronika.

cyklop

tekila918 

Piwa: 77/47
Wysłany: 2017-02-06, 05:24   Mister Fluk

Pamiętam, kiedyś sobie siedziałam przy kompie, popołudnie. Ted na jakimś spotkaniu biznesowym. Zerkam na forum - zero userów, siedzą na czacie. Ok. Za jakiś czas zerkam ponownie, a tu pan Fluk. Na esbecji- mister Fluk.
Zdjęcie zafluczonego faceta opanowało forum. Na czacie forumowym panika...Ktoś wciąż wrzuca to zdjęcie na esbecję, ja kasuję, a on nadal wrzuca. Kiedy pojawił się Cyklop, powoli ogarnął sytuację. Potem Klops posprzątał. Ale to był gorący wieczór.

kaja 

Piwa: 153/209
Wysłany: 2017-02-06, 11:08   

Czekam na dalsze wspomnienia, bo mnie jeszcze wtedy nie było (tylko 9 lat jestem z Wami) - nawet nie wiedziałam o istnieniu 'głównego', a i o necie miałam mętne pojęcie. :D

Ostatnio zmieniony przez kaja 2017-02-06, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  

korekta 
korekta

Wysłany: 2017-02-06, 16:46   

Ojej .... Już 10 lat? .... A mnie 10 stycznia stuknęło 4 lata jak zalogowałam się na Mykach ... wcześniej było FSK, potem po zatrzaśnięciu nam drzwi przez SK na FSK było przytulisko w Czytelni i wreszcie u siebie, znaczy się na Mykach na dobre i na bardzo dobre

:zdrowko:

Wszechwładnemu Cyklopowi, kochanej Pani Halince i wszystkim Mykusiom życzę 100 lat na Mykach!

kizia 

Piwa: 173/109
Wysłany: 2017-02-06, 21:10   

Po przeczytaniu Kroniki troszkę się wzruszyłam...
Przez te 10 lat wiele się działo, było wiele radości, smutków, kłótni też nie brakowało. Były biwaki, na biwakach były kalambury, były konkursy fotograficzne, były pogaduchy na czacie,
wszystko było...
I co dalej ??
Damy radę przez kolejne 10 lat ?? :)

starymysz 
życie KOTEM się toczy

Piwa: 39/39
Wysłany: 2017-02-06, 22:22   

10 maja mnie minie 10 lat na mykach !! Tyle wspomnień, tylu sympatycznych ludzi. Wszedłem dzięki Ewie z Tarnowa. Dziękuję Ewo :)
Żyliśmy we względ­nie nor­mal­nym kraju względ­nie nor­mal­nego kli­matu przy względ­nie nor­mal­nym rzą­dzie. My, względ­nie nor­malni, chrońmy, co mamy. Nor­malni ina­czej mają to nam za złe,ale i oni mogą zro­zu­mieć, o co chodzi. Stefan Bratkowski

tekila918 

Wysłany: 2017-02-07, 03:15   

kaja pisze:
Czekam na dalsze wspomnienia, bo mnie jeszcze wtedy nie było (tylko 9 lat jestem z Wami) - nawet nie wiedziałam o istnieniu 'głównego', a i o necie miałam mętne pojęcie. :D

Kaju, byłaś już. Tylko pewnie byłaś "wyjechana". Na początku nie miałaś kontaktu z netem i bardzo nam Ciebie brakowało.

Pamietam też jaki stworzył się problem, jak Stero wrzucił zdjęcie zadka koziego....
Kto pamieta?
Ostatnio zmieniony przez tekila918 2017-02-07, 03:17, w całości zmieniany 1 raz  

kaja 

Wysłany: 2017-02-07, 13:27   

tekila918 pisze:

Kaju, byłaś już. Tylko pewnie byłaś "wyjechana".

Bywałam na 'głównym' - czytałam, potem coś tam pisałam, a w 2008 we wrześniu dołączyłam do myczków ciągnąc za sobą Miriam. To były fajne czasy - konkursy, wygłupy, dużo śmiechu, czasem 'łez'...

iga. 

Piwa: 155/173
Wysłany: 2017-02-07, 17:08   

Zarejestrowałam się na Mykach 11.06 2008 i to były piękne czasy.
Postarajmy się, żeby ta więź, która się między nami zawiązała w czasie wspólnych dyskusji w czasie gier, zabaw, biwaków nie minęła ot tak sobie.
To wszystko jest zbyt piękne, żeby to zaprzepaścić.

multilatek 

Piwa: 84/112
Wysłany: 2017-02-07, 21:14   

Mój debiut zdarzył się na początku kwietnia 2007. Istniało wtedy kilka równolegle czynnych witryn, na których pisywali późniejsi Mykanie. Pamiętam czas, kiedy oblazły mnie trolle i pisywałem jako turecki i Krecia Pataczkówna.
Nie pamiętam już typa, który mnie bardzo atakował, kiedy po pogrzebie LK na Wawelu zażyczyłem sobie grobu na Giewoncie.
Przeżywam to forum, jako coś, co musiało się zdarzyć, bo taka była konieczność. Ludzie podobnie myślący dostali właśnie możliwość, aby się poszukać i sobie to powiedzieć.
Wspominam często tych, którzy byli mi bliscy duchem, Grubego, Misia, Strążka, Babcię Józię.

kizia 

Piwa: 173/109
Wysłany: 2017-02-07, 21:18   

tekila918 pisze:

Pamietam też jaki stworzył się problem, jak Stero wrzucił zdjęcie zadka koziego....
Kto pamieta?

Chyba coś pamiętam, na zadku była postać Jezusa ?

cyklop28 

Wysłany: 2017-02-08, 00:55   

Cytat:

To była psia dupa z wizerunkiem Jezusa

Cytat:
Za jakiś czas zerkam ponownie, a tu pan Fluk. Na esbecji- mister Fluk.
Zdjęcie zafluczonego faceta opanowało forum. Na czacie forumowym panika...Ktoś wciąż wrzuca to zdjęcie na esbecję, ja kasuję, a on nadal wrzuca.

Fluk.. taaaak... z nim to jest długa historia. W najbliższym czasie opiszę bliżej historię Pana Fluka :D

A pamiętacie ~Davidoffa? Administratora tego forum?

multilatek 

Piwa: 84/112
Wysłany: 2017-02-08, 19:49   

O tym mówicie? Zamieściłem to kiedyś.

Ostatnio zmieniony przez multilatek 2017-02-09, 07:55, w całości zmieniany 1 raz  

tekila918 

Wysłany: 2017-02-09, 03:05   

Coś w tym stylu, ale to nie to. To był zadek kozy, bardziej "kędzierzawy".
Uważaj Multilatku ;)
Wtedy była niezła zadyma. :D
Jako "młody" moderator musiałam się nieźle spinać, a awantura się zrobiła na 4 fajery.
Hmmm, chciałam to znaleźć, niestety temat został usuniety... Więc nie ma co wspominać....
Ostatnio zmieniony przez tekila918 2017-02-09, 03:20, w całości zmieniany 1 raz  

Maya 
Maya

Wysłany: 2017-02-09, 22:20   

"Szanujmy wspomnienia
smakujmy ich treść
nauczmy się je cenić
Szanujmy wspomnienia
bo warto coś mieć
gdy zbliży się nasz fin de siecle"

Wprawdzie obok "politycznych wydarzeń", za to muzyczną dusza w Myki wrosłam .... wiele radosnych chwil, wspomnień i następnych dziesięcioleci wszystkim nam życzę :)

i :zdrowko:

cyklop28 

Wysłany: 2017-02-10, 04:28   

tekila918 pisze:
Coś w tym stylu, ale to nie to. To był zadek kozy, bardziej "kędzierzawy".
Uważaj Multilatku ;)
Wtedy była niezła zadyma. :D
Jako "młody" moderator musiałam się nieźle spinać, a awantura się zrobiła na 4 fajery.
Hmmm, chciałam to znaleźć, niestety temat został usuniety... Więc nie ma co wspominać....

To był pies :D

http://rs244.pbsrc.com/al...jesusdogass.jpg

solka 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2017-02-10, 22:07   

Dobry wieczór :)
Na Myki przyfrunęłam dosyć późno, przez dłuższy czas nadrabiałam zaległości, teraz staram się być na bieżąco, choć życie nie zawsze jest łaskawe !
Dziękuję, że mogłam z Wami zaliczyć kilka wesołych biwaków, na których poznałam Wspaniałych Ludzinków i poznać miejsca do których sama bym nie dotarła.
Jeszcze raz serdeczne podziękowania :)

tekila918 

Wysłany: 2017-02-13, 01:51   

Cyklop, na mój gust była to koza. Na pewno nie to co pokazał Multilatek.
Zresztą nie ważne.
Pamietacie jak pozmienialiśmy emotki na 1 kwietnia? Ale był szok,zamiast seduszka był :fuckyou: :D

kaja 

Wysłany: 2017-02-13, 09:48   

[quote="tekila918"
Pamietacie jak pozmienialiśmy emotki na 1 kwietnia? Ale był szok,zamiast seduszka był :fuckyou: :D [/quote]
Czekałam na takie akcje. :D I komu to przeszkadzało?! :-P

Zachowałam jedną z twarzy Cyklopa.

fasola.gif
Plik ściągnięto 3704 raz(y) 1000,54 KB

kanzas 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2017-02-21, 19:39   

Dobry wieczór :)
Ho ho ho 10 nie wierzę.
Pamiętam jak dziś. Obejrzałem sobie meczyk a później miałem trochę czasu to sobie potroluje na polchacie. I tak trafiłem na Emerytę. Ja trolowałem ona trolowała i tak zostałem. Poznałem was w realu i necie - nieocenione doświadczenie. Wszystkiego dobrego na następne 10 lat.
Pozdrawiam :zdrowko:

solka 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2017-02-25, 11:01   

Witaj Krajanie :)
Daj znać od czasu do czasu :)

luki 

Piwa: 4/8
Wysłany: 2017-03-24, 14:13   

Wszystkiego najlepszego drodzy Mykanki i Mykanie,
Ja tu trafiłem przez Jolkę, która była, tak jak i ja, na spotkaniu autorów książki o Szkle na jesieni 2007r. Powiedziała, że jest takie forum i jak mam ochotę to mogę wpaść....i wpadłem ;-) . I tak świat wirtualny szybko zamienił się w realny i to jest cudowne. Przegadane godziny na biwakach i nie tylko. W mojej pamięci zostaną na zawsze Ci, którzy trafili na drugą stronę,jak m.in. Gruby, Yogi, Strążek Babcia Józia. Wielu na szczęście pozostało, więc niech ta przygoda trwa i jak mawiał Pan Marek i trwa mać :D

Najlepszego - Wasze :zdrowko:

Miriam 

Piwa: 83/277
Wysłany: 2017-04-04, 10:33   

Ojej, ale się porobiło - to już 10 lat... :shock:
Wielkie gratulacje!
I podziękowanie za miłe chwile i serdeczną atmosferę - tak odbieram pobyt z Wami.
Ostatnio jestem jakby mniej aktywna, za co przepraszam, ale porwał mnie inny nurt, za sprawą Myków zresztą - tutaj się zaczęło (GIMP).

kaja pisze:
...w 2008 we wrześniu dołączyłam do myczków ciągnąc za sobą Miriam.

Tak było, Matko Chrzestna, za co serdecznie dziękuję. :* I przepraszam, że tak długo się opierałam (z powodu nieśmiałości wielkiej).
Podczytywałam Myki jako gość, wstąpiłam w szeregi w grudniu 2009 r.
Serdeczne pozdrowienia ślę Wszyyystkim!

Odpowiedz do tematu