Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
[PORADNIK] Dla wszystkich co podróżują koleją
Autor Wiadomość
cyklop28 Piwa: 66/17
Wysłany: 2008-12-31, 02:07   [PORADNIK] Dla wszystkich co podróżują koleją

PORADNIK PASAŻERA KOLEI
REGIONALNYCH

(osobowe i pospieszne PKP PR)

INFORMACJA

Telefoniczna informacja kolejowa:
(22 lub 42)
94-36
Otrzymamy tu informacje o rozkładzie jazdy oraz cenach biletów.

Stacjonarne punkty informacji
Na większych stacjach działają także stacjo-narne punkty informacji. Udzielają informacji na temat rozkładu jazdy pociągów oraz cen biletów. Na mniejszych stacjach informacji udzielają kasy biletowe.

Rozkład jazdy przez Internet
Pod adresem internetowym:
http://www.rozklad.pkp.pl
znajduje się elektroniczny rozkład jazdy po-ciągów. Możemy w nim sprawdzić połączenia kolejowe w całej Europie.

Rozkład jazdy przez SMS
Aby uzyskać informację o interesujących połączeniach kolejowych wystarczy wysłać SMS-a na numer 71757 (71PKP) o treści zawierającej odpowiednie zapytanie.

Przykładowe treści zapytania:

- Krakow do Gdansk - w odpowiedzi otrzymasz informację o 5-ciu najbliż-szych połączeniach,
- Kluczbork do Opole 1015 - w odpo-wiedzi otrzymasz informację o 5-ciu połączeniach po godzinie 10.15,
-; Walbrzych do Poznan +60 - w odpo-wiedzi otrzymasz informację o 5-ciu połączeniach, z których pierwsze od-jeżdża za przynajmniej 60 minut,
- Lublin do Berlin detale - w odpowiedzi otrzymasz szczegółową informację o jednym połączeniu, zawierającą stacje i czasy przesiadek,
- Info – jeśli nie pamiętasz, jak skorzy-stać z serwisu.

Pamiętaj o słowie „do” pomiędzy stacją po-czątkową i stacją końcową. Koszt jednego SMS-a wynosi 1 zł + VAT.

Przykładowe zapytanie wygląda następują-co:

- wpisuję treść SMS-a: Kluczbork do opole 0500 (chodzi mi o pociągi do Opola po godz. 5:00)
- wysyłam na numer 71757
- za kilkanaście sekund dostaję odpo-wiedź:

03.08.2008: Kluczbork->Opole Glowne:
05:50*930*p0*6:45
07:50*9920*p0*8:45
16:30*934*p0*17:25
18:50*938*p0*19:45
05:50*930*p0*6:45
07:50*9920*p0*8:45

Otrzymałam informację o 6 połączeniach z Kluczborka do Opola Głównego w niedzielę 3 sierpnia (+ 4 sierpnia), wraz z numerem po-ciągu i godziną przyjazdu do Opola (trzeba uważać, by nie pomylić odjazdu z przyjazdem ;-)

Tablice ogłoszeń
Podróżni powinni zwracać uwagę na ogłosze-nia zamieszczane na tablicach ogłoszenio-wych. Są to informacje np. o zmianach w roz-kładzie jazdy, o odwołanych pociągach, o no-wych ofertach przewozowych itp. Tablice są najczęściej umieszczane w holach kasowych dworców. Na małych stacjach i przystankach osobowych mających obsadzone punkty odprawy podróżnych podobnego rodzaju informacje umieszczane są przy kasach biletowych.

Zniżki na bilety
Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie. Zniżka 37% od ceny biletu przysługuje dzieciom i młodzieży (do lat 24) za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej oraz studentom do 26 roku życia za okazaniem legitymacji studenckiej. Taka sama ulga przysługuje także nauczycielom szkolnym i akademickim, ale tylko w pociągach osobowych. Tabele ze szczegółowymi objaśnieniami uprawnień do ulg znajdują się na tablicach ogłoszeń dworców kolejowych oraz na stronie interneto-wej spółki PKP Przewozy Regionalne (PDF).


OFERTY TARYFOWE
Oferty obowiązują w pociągach uruchamianych przez "PKP Przewozy Regionalne" spółka z o.o. (czyli w osobowych i pospiesznych).BILET TURYSTYCZNY
– sieciówka na weekend


To bardzo ciekawa oferta. Bilet turystyczny uprawnia do nieograniczonej liczby przejaz-dów wszystkimi pociągami osobowymi i po-spiesznymi w Polsce (klasa 1 lub 2). Kiedy? Generalnie: przez cały weekend oraz w święta. A dokładniej: od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio ko-lejno po sobie następujące dni wolne od pracy (np. w piątek), do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach (np. w poniedziałek). Każdą sobotę traktuje się jako dzień wolny od pracy.

Cena biletu (zryczałtowana, nie stosuje się ulg):

- 69 zł w klasie 2 pociągów osobowych i pospiesznych,
- 99 zł w klasie 1 pociągów osobowych i pospiesznych.

Można go nabyć wyłącznie w kasie biletowej.

Łącznie z biletem turystycznym lub do oka-zanego biletu, podróżny może kupić bilet ze zryczałtowaną opłatą na wielokrotny (10 zł) lub jednorazowy (4,5 zł) przewóz roweru.

Bilety turystyczne są biletami imiennymi. Do przejazdów na podstawie takiego biletu uprawniona jest tylko ta osoba, dla której bilet został wystawiony. Bilet jest ważny łącznie z dokumentem tożsamości – jego numer należy wpisać na bilecie przed rozpo-częciem pierwszego przejazdu.

Bilet turystyczny honorowany jest również w pociągach „Kolei Mazowieckich” (woj. ma-zowieckie) i „Arriva PCC” (woj. kujawsko-pomorskie).

Ponadto bilet turystyczny uprawnia do prze-jazdu do niżej wymienionych stacji przygra-nicznych:

w Niemczech:
- Löcknitz,
- Tantow,
- Küstrin-Kietz
- Frankfurt (Oder)
- Görlitz

w Czechach (tylko w sobotę i niedzielę)
- Cesky Tesin,
- Lichkov,
- Petrovice u Karviné,
- Bohumín.

Do ww. stacji honorowane są również bilety ze zryczałtowaną opłatą na wielokrotny lub jednorazowy przewóz roweru.


REGIO Karnet
– 3 dni podróżowania za 130 zł


To imienny bilet uprawniający do wielokrot-nych przejazdów w ciągu trzech dowolnie wybranych dni, w ramach 2-miesięcznego terminu ważności (od daty wydania lub wskazanej przez nabywcę).

Cena biletu: 130 zł (zryczałtowana; nie stosuje się ulg).

REGIO Karnet obowiązuje w pociągach osobo-wych i pospiesznych spółki PKP Przewozy Regionalne, w 1 oraz 2 klasie (tak, na REGIO Karnecie możemy jeździć również 1 klasą!), z wyjątkiem pociągów objętych taryfą specjalną (np. Pociąg Papieski, Balice Express).

Można go kupić wyłącznie w kasie biletowej (również w przedsprzedaży - na 60 dni przed datą pierwszego wyjazdu).

REGIO Karnet jest biletem imiennym. Przy sprzedaży kasjer wpisuje imię i nazwisko właściciela, a na załączonym karnecie – numer wydanego biletu. Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu właściciel karnetu musi na nim wpisać numer dokumentu umożliwiającego stwierdzenie tożsamości.

Integralną częścią biletu jest załączony do niego karnet (wkładka, w którą kasjer wpisuje daty przejazdu). I tu bardzo ważna sprawa: Przed rozpoczęciem przejazdów w danym dniu posiadacz biletu musi go na dany dzień zalegalizować, tzn. otrzymać w kasie biletowej - poza kolejnością - lub u konduktora (w obu przypadkach bezpłatnie) oznaczenie daty wyjazdu na karnecie. Dopiero z tą chwilą następuje zawarcie umowy przewozu.

Warto pamiętać, że bez legalizacji i bez doku-mentu potwierdzającego tożsamość właściciela, którego numer został wpisany na karnecie, bilet będzie nieważny.

Wybrany przez podróżnego i wskazany na karnecie dzień datowania liczy się między godzinami: 0.01 a 24.00. Do tej godziny podróż powinna się zakończyć, poza przypadkiem, gdy przejazd odbywa się bez przerwy pociągiem bezpośrednim – wtedy można ją ukończyć po północy następnego dnia.

Bilet ze zryczałtowaną opłatą na jednorazowy lub wielokrotny przewóz roweru można kupić łącznie z karnetem lub osobno – po jego okazaniu.


TY i raz, dwa, trzy
– ze znajomymi taniej


Oferta dla tych, którzy podróżują w towarzy-stwie jednej, dwóch lub trzech dowolnych osób (znajomi, przyjaciele, rodzina itd.), a nie posiadają uprawnień do ulgowych przejazdów.

Pierwsza osoba kupuje bilet normalny, a pozostałe - bilet według taryfy na przejazd rodzinny (ok. 33% taniej). Wszystkie te osoby muszą "trzymać się" razem, ponieważ bilet zniżkowy (jeden blankiet dla kilku osób) ważny jest wyłącznie z biletem tej osoby, która jedzie bez zniżki. Czyli tej, która kupuje bilet normalny.

Bilety w promocji „TY i raz, dwa, trzy” (jedno-razowe, na przejazd w jedną stronę) można kupić zarówno w kasie, jak i u konduktora w pociągu.

Ofertę stosuje się w 1 lub 2 klasie pociągów osobowych i pospiesznych, w dowolnych relacjach, z wyłączeniem pociągów objętych taryfą specjalną (Pociąg Papieski, Balice Express).

Osoby chcące przewieźć rower lub psa muszą pamiętać o kupnie dodatkowego biletu ze zry-czałtowaną opłatą (4,5 zł).BILET NA 5,
SZCZĘŚLIWA 13-TKA

– jeden lub trzy przejazdy gratis na wybranej trasieSą to bilety abonamentowe. Dobre dla osób, które nie korzystają z uprawnień do ulg ustawowych, a zamierzają jeździć na danej trasie więcej niż jeden raz.

Bilet na 5
- daje nam prawo do 5 przejazdów w cenie 4 przejazdów (w ciągu dwóch kolejno po sobie następujących mie-sięcy od daty wydania biletu lub wskazanej przez nabywcę)

Szczęśliwa 13
- pozwala na odbycie 13 przejazdów w cenie 10 przejazdów (w ciągu trzech kolejno po sobie następujących mie-sięcy od daty wydania biletu lub wska-zanej przez nabywcę)

w 2 klasie pociągów osobowych lub pospiesz-nych w wybranej relacji, określonej na bilecie (czyli tylko na jednej trasie).

Bilet można nabyć według taryfy normalnej albo z ulgą 33% lub 50%.

Uwaga, uwaga: Przed każdą podróżą należy zgłosić się do kasy (poza kolejką), w celu zalegalizowania przejazdu (-ów), na wkładce dołączonej do biletu.

To także ciekawa oferta dla grup:

Na podstawie biletu może podróżować więcej niż jedna osoba, pod warunkiem ostemplowa-nia tylu rubryk wkładki, ilu podróżnych zamierza odbyć przejazd w relacji (oraz klasie, pociągu i według taryfy) wskazanej na bilecie.

Oznacza to, że z oferty mogą skorzystać np. cztery osoby, a piąta jedzie gratis lub grupa 13 osób, z których trzy jadą za darmo.


PRZEJAZDY RODZINNE
– z dziećmi taniej


Oferta dla osób podróżujących pociągami z dziećmi, które nie ukończyły 16 lat. Szczególnie opłaca się osobom dorosłym, nie posiadającym uprawnień do ulgowych przejazdów.

Kto może skorzystać z „przejazdów rodzin-nych”?:

- dwie osoby podróżujące z co najmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia, lub

- jedna osoba podróżująca z nie więcej niż dwojgiem dzieci, które nie ukończyły 16 roku życia.

Osoby te nie muszą być ze sobą spokrewnione.

Ile to kosztuje? Osoby nie posiadające upraw-nień do ulgowych przejazdów (np. dorośli) płacą za bilet według taryfy na przejazd rodzinny, czyli ok. 33% taniej. Natomiast dzieci do 16 roku życia – płacą za bilet zgodnie z przysługującymi im ulgami ustawowymi (jeśli posiadają przy sobie dokument potwierdzający prawo do ulgi, np. legitymację szkolną) lub płacą za bilet według taryfy na przejazd rodzinny (jeśli nie posiadają takiego dokumentu lub jest on nieaktualny). W tym drugim przypadku należy mieć ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka.

W przypadku, gdy jedna osoba podróżuje z więcej niż dwojgiem dzieci, dla pozostałych dzieci powinna nabyć bilety zgodnie z przy-sługującymi im indywidualnymi uprawnie-niami do ulgi.

Bilety na przejazd rodzinny (jednorazowy, na przejazd w jedną stronę lub „tam i z powro-tem”) można nabyć na podróż w 1 lub 2 kla-sie pociągów osobowych i pospiesznych. Kupimy je w zarówno w kasie, jak i u kon-duktora w pociągu.

Przykład 1: Mama i tata wybierają się z 10-letnią Anią i 3-letnim Tomkiem pociągiem pospiesznym na wakacje. Ania ma przy sobie podstemplowaną legitymację szkolną. Jakie dostaną zniżki? Rodzice zapłacą ok. 33% taniej, Ania – 37% taniej, a Tomek pojedzie bezpłatnie (rodzice muszą pobrać dla niego bezpłatny bilet i posiadać dokument stwier-dzający wiek dziecka).

Przykład 2: 17-letni Michał i 15-letnia Asia jadą pociągiem osobowym na wycieczkę. Oboje nie wzięli legitymacji szkolnych, ale Asia ma przy sobie paszport. Ile zapłacą? Oboje dostaną zniżkę po ok. 33% (dzięki temu, że Asia ma dokument stwierdzający jej wiek, uda im się skorzystać ze zniżki rodzinnej).

Podsumowując: jeśli jedziemy z dzieckiem do 16 roku życia (a sami nie posiadamy żadnych ulg), zawsze pytajmy o bilet rodzinny. Nawet jeśli dziecko nie ma przy sobie legitymacji szkolnej, a ma inny dokument potwierdzający jego wiek, możemy jechać dzięki temu 1/3 taniej.


PRZEJAZDY GRUPOWE

Zorganizowanym grupom - przy przejazdach w dowolnej klasie pociągów osobowych i pospiesznych – przysługują tańsze bilety na przejazd. Zniżka dla uczestników przejazdów grupowych wynosi ok. 50% - dokładna cena biletu podana jest w tabelach opłat.

Kto może skorzystać? Grupa złożona z co naj-mniej 10 osób (nie wliczając przewodnika), zorganizowana przez szkołę, uczelnię, biuro podróży, zakład pracy, parafię, placówkę opie-kuńczo-wychowawczą, stowarzyszenie itp.

Przewodnicy grup zorganizowanych korzystają z bezpłatnego przejazdu, jeżeli ich liczba nie przekracza jednego przewodnika na każde 10 płacących za przejazd osób.

Uczestników przejazdu grupowego, korzystają-cych z indywidualnych uprawnień do ulgi (np. 37%, 78%), nie wlicza się do liczby osób, decydującej o liczbie przewodników korzystających z bezpłatnego przejazdu.

Ulga nie ma zastosowania w pociągach po-spiesznych odjeżdżających w każdy piątek między godziną 14:00 a 20:00.

Aby otrzymać zniżkę:

- organizator składa częściowo wypeł-nione zgłoszenie przejazdu grupy co najmniej 24 godziny przed zamierzonym wyjazdem, a w przypadku żądania rezerwacji przedziałów
- na 7 dni (osobiście, ma-ilem lub faksem – do punktu przyjmo-wania zgłoszeń),
- przewoźnik wypełnia drugą część zgłoszenia i przekazuje wypełniony dokument organizatorowi,
- kasa biletowa (na podstawie zgłoszenia) wydaje bilet na przejazd grupy z zastosowaniem opłat za bilety na przejazd grupowy.

Podczas kontroli w pociągu przewodnik grupy powinien okazać bilet na przejazd grupy łącznie ze zgłoszeniem przejazdu grupy.


LEGITYMACJA SENIORA
- seniorzy jeżdżą połowę taniej


Osoby, które ukończyły 60 lat mogą nabyć za 75 zł legitymację seniora. Legitymacja uprawnia do kupowania biletów jednorazowych (w tym abonamentowych) i okresowych z ulgą 50% na przejazdy w klasie 1 lub 2 wszystkich kategorii pociągów.

Legitymacja seniora ważna jest przez rok, łącznie z dokumentem tożsamości umożliwiającym stwierdzenie wieku. Można ją zakupić w przedsprzedaży nawet na 60 dni przed pierwszym dniem jej ważności. Gdzie kupimy? W kasach biletowych na większych stacjach kolejowych.

Legitymacja jest honorowana przy nabywaniu ulgowych biletów również na przejazdy pocią-gami innych przewoźników kolejowych tj. „PKP Intercity”, „PKP Warszawska Kolej Dojazdowa”, „PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście” i "Koleje Mazowieckie - KM" Sp. z o.o.BILETY ODCINKOWE IMIENNE
– codziennie taniej na wybranej trasieTo popularne wśród podróżnych dojeżdżają-cych codziennie do pracy lub szkoły imienne bilety okresowe.

Uprawniają do nieograniczonej liczby prze-jazdów na ustalonej trasie (odcinku). Oczy-wiście w pewnym okresie czasu. Jakim? Tydzień, dwa tygodnie, miesiąc lub kwartał. Ale nie wszystkie okresy są dostępne dla wszystkich.

Osoby uprawnione do ulg ustawowych (37, 49, 78%) mogą nabyć wyłącznie bilety odcin-kowe miesięczne i to tylko w 2 klasie. Pozo-stałe osoby (nie mające prawa do ulg oraz z ulgami handlowymi 33 i 50%) mogą kupić dowolny rodzaj biletu: tygodniowy, dwutygo-dniowy, miesięczny lub kwartalny, w dowolnej klasie.

Termin ważności biletów odcinkowych imiennych liczony jest od daty wydania lub daty wskazanej przez nabywcę.

Bilet odcinkowy może być wydany na prze-jazdy w jedną stronę lub „tam i z powrotem” (bilet w jedną stronę jest połowę tańszy od biletu „tam i z powrotem”).

Z biletami odcinkowymi możemy jeździć:

- pociągami osobowymi – na odległość do 100 km;
- pociągami pospiesznymi (od i do stacji, na których zatrzymują się po-ciągi pospieszne) – na odległość do 200 km

Bilet odcinkowy wydany na pociąg po-spieszny uprawnia również do przejazdów pociągiem osobowym w klasie i w relacji nie dłuższej niż wskazana na bilecie.

Do przejazdów na podstawie biletu odcinko-wego imiennego uprawniona jest tylko ta osoba, na którą bilet został wystawiony. Przy sprzedaży kasjer wpisuje na bilecie imię i nazwisko właściciela, natomiast właściciel obowiązany jest wpisać na bilecie numer dokumentu pozwalającego stwierdzić jego tożsamość. Bilet bez wpisanego numeru tego dokumentu jest nieważny.


BILET SIECIOWY IMIENNY
– tygodniowy, miesięczny, kwartalny, pół-roczny lub roczny


Oferta polecana osobom często podróżują-cym koleją po Polsce. Nawet przez tydzień. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami pospiesznymi i oso-bowymi (1 lub 2 klasa) w ciągu określonego na bilecie terminu ważności.

Można kupić bilet sieciowy imienny: tygodniowy, miesięczny, kwartalny, półroczny lub roczny. Termin jego ważności liczony jest od daty wydania lub wskazanej przez pasażera.

Bilet sieciowy imienny sprzedawany jest we-dług taryfy normalnej oraz z ulgą 33% i 50%.

Ile kosztuje? Za tydzień podróżowania pocią-gami pospiesznymi i osobowymi po całej Pol-sce w 2 klasie (taryfa normalna) zapłacimy 180 zł. Miesięczny sieciowy kosztuje – 600 zł, kwartalny – 1550 zł, a roczny – 5400 zł. Bilety na 1 klasę są odpowiednio droższe.

Są to bilety imienne, a więc do przejazdów na podstawie tego biletu uprawniona jest tylko ta osoba, na którą bilet został wystawiony. Przy sprzedaży kasjer wpisuje na bilecie imię i nazwisko właściciela, natomiast właściciel wpisuje numer dokumentu pozwalającego potwierdzić jego tożsamość. Bilet bez wpisa-nego numeru tego dokumentu jest nieważny.

Do biletu sieciowego tygodniowego można do-kupić bilet na wielokrotny przewóz roweru (za 10 zł).ROWER W POCIĄGU

Oferta dla planujących wyjazd na urlop lub wycieczkę turystyczną z rowerem. W niektórych pociągach kursują wagony ze specjalnymi stojakami do zamocowania rowerów. W szynobusie kursującym na trasie Kluczbork-Opole również są stojaki na rowery.

Nie ma ograniczeń: nadal można przewozić rower w każdym pociągu osobowym lub po-spiesznym. Należy go postawić w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub w ostat-nim przedsionku ostatniego wagonu w skła-dzie.

Należy jednak pamiętać, że:

- przewóz roweru odbywa się pod nadzorem podróżnego,
- rower nie może przeszkadzać współpo-dróżnym,
- nie może powodować uszkodzeń i zanie-czyszczeń wagonu.

Za jednorazowy przewóz roweru pobiera się opłatę zryczałtowaną w wysokości 4,50 zł, niezależną od odległości taryfowej.

W pociągach osobowych, przy przejazdach na odległość do 100 km, można nabyć bilet miesięczny na przewóz rowerów.

Kod:
   Odległość w km              cena w zł
            Do 30                       44,80
            31-100                       75,00


Przy zakupie biletu lub do okazanego biletu na przejazd w aglomeracji krakowskiej, wro-cławskiej, pomorskiej, lub do biletu tury-stycznego albo sieciowego tygodniowego imiennego, podróżny może nabyć bilet na wielokrotny przewóz roweru (10 zł).


BEZPŁATNY PRZEWÓZ RZECZY

Podróżny, posiadający ważny bilet na prze-jazd, ma prawo zabrać ze sobą do wagonu pasażerskiego i przewieźć bezpłatnie rzeczy, które nie utrudniają przejścia i nie narażają na szkodę innych pasażerów i ich mienia. Dla rozmieszczenia tych rzeczy, podróżny ma prawo rozporządzać przestrzenią nad i pod miejscem, które zajmuje.

Opłacie nie podlegają również:

- rzeczy przewożone w wydzielonych przedziałach klasy 2 pociągów zesta-wionych z elektrycznych zespołów trakcyjnych /ezt/,

- wózek dziecięcy, przewożony przez osobę jadącą razem z dzieckiem,

- jedna para nart,

- instrumenty muzyczne, sztalugi i duże teczki rysunkowe,

- wózki i fotele inwalidzkie, z których korzystają w czasie podróży inwalidzi, dzieci i młodzież - dotknięte inwalidz-twem lub niepełnosprawne. Warun-kiem zastosowania bezpłatnego przewozu jest okazanie jednego z dokumentów stwierdzających inwalidztwo lub niepełnosprawność (wymienionych w odpowiednim rozporządzeniu Ministra Infrastruktury), wraz z dokumentem tożsamości, jeśli okazany dokument nie umożliwia stwierdzenia tożsamości osoby uprawnionej.

Jeżeli rzeczy zabierane przez podróżnego nie spełniają wyżej określonych warunków, przewożone są odpłatnie - pod opieką podróżnego.


Cytat:
Na podstawie
www.pr.pkp.pl

opracowała:
Anna Ostrowska

www.kluczbork-opole.prv.pl
 
 
emeryta 


Piwa: 2/1
Wysłany: 2008-12-31, 12:55   

Dzięki o boski :-)
Masz nocne napady pracoholizmu? :-P
 
 
pyzunia 
Żywa Bakteria Kultury=Netowy Tropiciel


Wysłany: 2009-01-01, 04:05   

:hmm: Czyli polecasz ??
_________________
41 00 S, 174 00 E
 
 
Dana 


Piwa: 175/321
Wysłany: 2009-01-02, 13:37   

Dziękuję :cyclops: SUPER opracowane... :onajego:
_________________

 
 
Katie 
Katie


Wysłany: 2009-02-26, 20:36   

Jest to b. interesujące i wyczerpujace zestawienie. Chwała ci za to. Ale ale...som jeszcze emeryci (patrz emeryta, ha ha ha...) oraz ręciści (patrz Katie). Proszę o krótką inf. o zniżkach PKP dla w/wymienionych :lol:
 
 
Ewa z Tarnowa
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-27, 07:38   

Katie pisze:
Jest to b. interesujące i wyczerpujace zestawienie. Chwała ci za to. Ale ale...som jeszcze emeryci (patrz emeryta, ha ha ha...) oraz ręciści (patrz Katie). Proszę o krótką inf. o zniżkach PKP dla w/wymienionych :lol:


Niestety my renci no i emeryci też, mamy zniżkę 37% na dwa przejazdy w roku 2 klasą pociągu osobowego, pośpiesznego lub ekspresowego. Aby coś takiego mieć, należy udać się do Oddziału Polskiego Związku Emerytów i ą 5 zł, wystawiają stosowne zaświadczenie, w którym przy zakupie biletu przybijane są pieczatki. Takie zasśiadczenie wystarcza na 3 lata ( czyli 6 przejazdów) Aby z niego skorzystać trzeba mieć go przy kupnie biletu oraz w czasie podróży, gdzie potrzebny jest też dowód osobisty i legitymacja.

Jest jeszcze coś takiego jak Legitymacja Seniora (ale nie wiem czy u nas kogoś to zainteresuje :lol: )

Oferta adresowana jest do osób, które ukończyły 60 lat i często podróżują koleją. Na wszystkich większych dworcach osoby te mogą kupić legitymację seniora za jedyne 75 zł i przez cały rok korzystać na jej podstawie z ulgi 50% przy przejazdach wszystkimi kategoriami pociągów w komunikacji krajowej.
Bez żadnych wyłączeń!
 
 
strążek 


Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2009-06-27, 20:54   

Dział "Rower w pociągu" przeczytałem z zapartym tchem i chyba nabędę bilet na wielokrotny przewóz roweru przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście. :D
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie może być tyle idiotów"
Stanisław Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen & Programosy modified v0.4 by warna