Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
O wójcie Obajtku OPOWIEŚĆ - w odcinkach
Autor Wiadomość
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-08-22, 00:37   

To było przed dwoma laty (22 sierpnia 2015), czyli zanim minister Błaszczak zaapelował, żeby się nie lansować na krzywdzie poszkodowanych w nawałnicach przed kamerami i mikrofonami:

Skromna, prawdomówna kandydatka na premiera :))

 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-08-27, 19:56   

Sprawa lustracji ambasadora Przyłębskiego: w tle prokurator z akcjami TV Republika … Najpierw sprawę TW Wolfganga badali prokuratorzy IPN w Poznaniu … potem zajęli się nia prokuratorzy w oddziale IPN w Krakowie (przeniesienie nastąpiło po wniosku pełnomocnika Andrzeja Przyłębskiego, który podnosił zarzuty wobec bezstronności czy obiektywizmu prokuratora prowadzącego). Biurem Lustracyjnym w Krakowie kieruje prokurator Piotr Stawowy - udziałowiec TV Republika

Umorzenie w trzeciej prokuraturze
Niewiele ponad rok temu Daniel Obajtek zasiadał na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Sieradzu, ale prokuratura podlegająca Zbigniewowi Ziobrze (PiS) wycofała sprawę z sądu. W połowie 2016 r. zapadła decyzja, że oskarżycielem w tej sprawie nie będzie już Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim, lecz Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim. We wrześniu 2016 r. śledczy z Piotrkowa wystąpili do sądu o zwrot aktu oskarżenia w celu uzupełnienia śledztwa.
– Akta wpłynęły do prokuratury na początku stycznia 2017 r. Mamy sześć miesięcy na podjęcie decyzji, czy skierować do sądu nowy akt oskarżenia, umorzyć sprawę w części czy w całości – mówił „Wyborczej” prokurator Sławomir Kierski.
Okazało się, że śledczy z Piotrkowa nie dokończyli sprawy. Wątki dotyczące pana O. zostały przeniesione do Prokuratury Okręgowej w Krakowie powiedział w piątek prokurator Kierski.
W piątek rzecznik krakowskiej prokuratury był niedostępny. Prawicowy portal Wpolityce.pl, który nieraz pisał o Obajtku jako o bohaterze walczącym z układami, opublikował takie uzasadnienie umorzenia śledztwa: „Z uwagi na koniunkturalność poszczególnych depozycji osób karanych i składanych w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej, jak też ich zmienność, niestałość, niekonsekwentność, sprzeczność oraz ogólnikowość zgromadzonego materiału dowodowego o charakterze osobowym, jak też brak istotnego w tym zakresie materiału dowodowego o charakterze rzeczowym i obiektywnym mogącego wskazywać na winę i sprawstwo podejrzanego stwierdzić należy, iż zgromadzony materiał dowodowy nie dostarczył podstaw do wniesienia aktu oskarżenia w niniejszej sprawie i przedmiotowe śledztwo należało umorzyć”.
Tym samym prokuratura podzieliła linię obrony Obajtka, który utrzymywał, że został pomówiony przez osoby o wątpliwej reputacji.
http://trojmiasto.wyborcz...eRedirects=true


Ktoś coś wie o prokuratorze z Krakowa, który umorzył Obajtka?
 
 
prezes PiS
Gość
Wysłany: 2017-08-27, 19:59   

pisprawda pisze:
Ktoś coś wie o prokuratorze z Krakowa, który umorzył Obajtka?

Nie wódź mnie na pokuszenie ojców moich wielki Boże! Że posłuszny więc jest w cenie, włos mu z głowy spaść nie może...
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-09-02, 00:30   

Obajtek to ma szczęście.

pisprawda pisze:
...W połowie 2016 r. zapadła decyzja, że oskarżycielem w tej sprawie nie będzie już Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim, lecz Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim. We wrześniu 2016 r. śledczy z Piotrkowa wystąpili do sądu o zwrot aktu oskarżenia ...


Do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Bartuś Misiewicz złożył doniesienie na posłów J.Grabca i C.Tomczyka!
Do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie złożyła też doniesienie Beata Kempa . Na posłów B. Budkę i na K. Brejzę!

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro powierzył od 25 kwietnia pełnienie funkcji prokuratora okręgowego w Piotrkowie pani Magdalenie Witko - poinformował Sławomir Mamrot, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie. Magdalena Witko ma 41 lat i doświadczenie w roli śledczego. Tym, co wzbudza kontrowersje jest fakt, że nowa prokurator okręgowa jest żoną Marcina Witko, byłego posła PiS, obecnie prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego z ramienia tej partii.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki...ka-pis,9923129/
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-09-06, 21:31   

Końca nie widać ... końca opowieści o Obajtku z B.Szydło w tle:
1- 22.08.2015 - kłamstwo, oszustwo i pomówienia, czyli "malowanie zniszczonej przez huragan Feliks szkoły".
2- 1.09. 2016 - premier Beata Szydło i prezes ARiMR Obajtek otrzymali statuetkę i dyplom "Przyjaciela Szkoły" ... za to, że uczniom szkoły im. Armii Krajowej pokazali jak PiS nagradza kłamstwo i oszustwo.
3- Beata Szydło została laureatką Nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy
W składzie kilkudziesięcioosobowej kapituły (rady programowej) decydującej o nagrodzie jest m.in. ... Daniel Obajtek prezes ENERGi
!!!
 
 
Pcim górą
Gość
Wysłany: 2017-09-11, 07:12   

Morawiecki myślał, że dostanie tytuł Człowieka Roku Forum Ekonomicznego … ale wtedy do walki wkroczył duet ekonomiczny Szydło – Obajtek i ich sprawdzone metody … i wybory w Krynicy zaczęła przypominać wybory uzupełniające na wójta Pcimia.
Przedłużono termin głosowania,
do kapituły dołączono nowe osoby … wśród nich znalazł się oczywiście „wszystko może” Obajtek … i Morawiecki poległ.

http://www.newsweek.pl/po...rc=HP_Section_2
 
 
dojna zmiana pis
Gość
Wysłany: 2017-09-11, 23:18   

Państwowe spółki energ. dają łącznie 26 mln zł na PFN ...Obajtek z ENERGI dał 7 000 000,-
...

Lasy Państwowe dały 3 000 000,- na drogę z Lubiatowa do Kopalina (gdzie przez przypadek stoi Szlacheckie Gniazdo pensjonat - restauracja B.Obajtka) ...

Nareszcie sobie Obajtek szasta tak jak na to zasłużył ...
 
 
no cóż
Gość
Wysłany: 2017-09-12, 11:56   

"DAMY RADĘ" miała B.Szydło na piersiach wypisane , gdy ratowała "zrujnowaną przez huragan Feliks" szkołę w Pcimiu.
"NIE DAŁAM RADY" powinna mieć na piersiach dziś w czasie debaty o nawałnicach ...

Błaszczak rzekł był atakując opozycję:
- Muszę po raz kolejny zdementować insynuacje pana Schetyny. PO twierdzi, że rząd nie występuje o wnioski o dofinansowanie pokrycia strat. Otóż aby otrzymać dofinansowanie, musi zostać przekroczony próg strat i na teraz wygląda na to, że nie zostanie przekroczony .

Panie Błaszczak przecież macie Daniela" wszystko może" Obajtka! On wam pomoże składać wnioski! On umie ! "Wybitna postać"

http://studioopinii.pl/pi...rogim-feliksie/
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-09-14, 11:34   

W lutym 2016 Sąd Okręgowy w Sieradzu odrzucił wniosek obrony Daniela Obajtka żeby się od niego odzajączkowali. Czy Z.Ziobro zrobił już porządek z krnąbrnym sędzią z Sieradza, który nie zauważył, że Obajtek to "postać wybitna" ? Z każdym dniem staje się jeszcze "wybitniejszy" ... i ego mu rośnie, i rośnie! Dowód? Proszę:

Grzegorz Nawacki zastępca redaktora naczelnego Pulsu Biznesu i naczelny pb.pl. napisał:

"Zazwyczaj dostaję komunikaty: Spółka X robi Y, a dziś dostałem "Prezes Daniel Obajtek kontynuuje porządkowanie Grupy Energa" :)
 
 
pis standard
Gość
Wysłany: 2017-09-14, 18:34   

pisprawda pisze:

Grzegorz Nawacki zastępca redaktora naczelnego Pulsu Biznesu i naczelny pb.pl. napisał:

"Zazwyczaj dostaję komunikaty: Spółka X robi Y, a dziś dostałem "Prezes Daniel Obajtek kontynuuje porządkowanie Grupy Energa" :)


To Obajtkowe porządkowanie Grupy polega na tym, że wszystkie dyrektorskie i kierownicze stołki obsadzone zostaną pis kolesiami, krewnymi i znajomymi Obajtka.
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-09-19, 22:47   

ad powyżej 13 września wPolityce.pl ten artykuł (chyba sponsorowany ) się ukazał:

" Jak prezes Obajtek walczy o miliardy dla budżetu. Wart uwagi przykład dobrej zmiany w Grupie Energa"

(...)
Gra idzie więc o dużą stawkę. Co istotne, ta bitwa toczy się na Pomorzu, w środowisku specyficznym, przesiąkniętym układami. Z takich jak ta patologii dobrze żyje wielu ludzi, niestety, czasami także ze środowisk uważanych za prawicowe. Nic więc dziwnego, że przeciwko prezesowi Obajtkowi uruchomiono dużą kontrakcję, że mnożą się próby zatrzymania tej naprawdę dobrej zmiany.
Będziemy tę sprawę uważnie obserwowali. Pytanie jest zasadnicze: czy ta ekipa ma dość siły, a dotyczy to także opinii publicznej, by konsekwentnie odzyskiwać drenowane z Polski miliardy czy też siła układu będzie jednak większa?

autor: Michał Karnowski
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-09-26, 22:48   

archiwum pis pisze:
Jeszcze 16 stycznia Obajtek własnym długopisem podpisał porozumienie o współpracy pomiędzy ARiMR a Microsoft Sp. z o.o. w celu utworzenia i prowadzenia Centrum Kompetencyjnego.
Dzięki temu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie dysponowała wsparciem firmy Microsoft w zakresie dostępu do nowych rozwiązań informatycznych, wykorzystania i zastosowania produktów i technologii Microsoft czy wspierania przez Microsoft inicjatyw i programów ARiMR związanych z systemami technologii teleinformatycznych.

Obrazek

... ale Izdebski taki respekt przed Obajtkiem czuje, że nawet w czasie spotkania w oczęta nie śmie mu spojrzeć ... gdzieżby więc śmiał obwiniać taką wybitną postać o klapę z systemem informatycznym i dopłatami dla rolników.

Obrazek
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-09-26, 22:53   

ad powyżej

Izdebski dziś w Szkle gwiazdorzył, a tu zdjęcie Izdebskiego ( i guru Izdebskiego) zniknęło. Komu takie śliczne zdjęcia przeszkadzały?
Zniknęło zdjęcie nr 1 - Obajtka z długopisem ...
zniknęło zdjęcie nr 2 - Obajtka z Izdebskim ... a to prawdopodobnie od spotkania uwiecznionego na tym zdjęciu Izdebski inaczej na świat zaczął patrzeć ... Izdebski zrozumiał, że to NIE Obajtek winien bałaganowi w dopłatach dla rolników tylko jego zastępca ...
Izdebski zrozumiał też, że to nie PiS winien śmierci Leppera tylko Tusk z Pawlakiem ...

"Izdebski o śmierci Leppera: "Miał materiały, które mogły skompromitować Pawlaka i Tuska! Możemy się domyślać, kto go zabił"

 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-10-04, 12:16   

Do fanów " wybitnej postaci" Obajtka dołączył Jan Pospieszalski:

"Daniel Obajtek jeszcze jako burmistrz był prześladowany przez wymiar sprawiedliwości. Przeprowadza porządki w Enerdze jak dobry gospodarz. Człowiek, który wiedział na czym polega dobre gospodarowanie, swoją wolę zmiany realizuje w Enerdze. Te nieprawidłowości, z którymi się spotyka to jest skandal !"
 
 
pamiętliwa
Gość
Wysłany: 2017-10-10, 10:09   Zdjęcie wielkiego specjalisty od energetyki ( po -ukończonej niespodziewanie - renomowanej uczelni w Radomiu ) Daniela "wszystko może" Obajtka.
Daniel ruszył z pasją (pracuje po 16 godzin dziennie) przeciwko wiatrakom ...ogłosił, że umowy są nieważne, bo zostały zawarte z naruszeniem prawa. Wśród fachowców wzbudził na przemian: śmiech i zdumienie: ( https://www.pb.pl/wielka-...-obajtka-870966 ).
Mnie ten fachowiec stojący ZAWSZE (he,he,he) na straży prawa i sprawiedliwości niczym nie zdziwi ! No bo czego spodziewać się po osobie, która zamiast podziękować PO za 550 tysięcy, to organizuje "malowanie szkoły", żeby cała Polska dowiedziała się ... że PO nie zadbało o szkołę zniszczoną przez nawałnicę ! Nawałnicę, której nie było !!! Widział ktoś huragan Feliks w Pcimiu (oprócz Obajtka i Szydlo)? NIE !
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-10-16, 14:09   

Och, te komisje ... PiS staranniej powinien dobierać osoby wprowadzające "dobrą zmianę" ...

Jeszcze w sierpniu prof. Tomasza S. zajmował wysokie stanowisko w resorcie finansów, był ekspertem ds. VAT w rządzie PiS ... w mediach chętnie udzielał wywiadów sugerujących, że poprzedni rząd sprzyjał przestępcom.
Wytykał Platformie słabą ściągalność VAT a nawet wymyślił powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie VAT ... niestety CBA zatrzymało za go korupcję ...

Daniel Obajtek, prezes EnergaSA w mediach chętnie udziela wywiadów sugerujących, że poprzednicy źle rządzili ... on, Obajtek "wszystko może" to naprawi ... od sierpnia Obajtek opowiada o swoim pomyśle powołania komisji śledczej ds. OZE i farm wiatrowych ...
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-10-16, 21:25   

A gdyby Jacek Karnowski wstąpił do koła PiS w Sopocie?

Prokuratura wznowiła ostatnio sześć śledztw sprzed lat przeciwko prezydentowi Sopotu i jego urzędnikom. To sprawy, które wcześniej prokuratura prawomocnie umorzyła, ale nagle, w tym roku, wznowiła, nie podając, z jakich powodów.

Dla równowagi sprawy Obajtka w trzeciej(!!!) prokuraturze umorzono, choć akt oskarżenia został wycofany z sądu przez prokuratora w celu ...uzupełnienia aktu oskarżenia.
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-10-18, 20:24   

Drugi z lewej Daniel "wszystko może" Obajtek - umorzony w trzeciej prokuraturze:

 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-10-19, 15:52   

Ale o co chodzi?
Media toruńskie, Michał Karnowski, Jan Pospieszalski i prawicowe internety wychwalały bezkompromisowego prezesa Obajtka walczącego o MILIONY dla budżetu państwa ... Obajtek pewnie jeszcze bardziej poczuł, że jest Obajtkiem co "wszystko może" ... jak widać (na zdjęciu powyżej) rozanielony nagrodę Polski Kompas 2017 odebrał ... za śmiałe decyzje i sukces finansowy.
To było w środę 11 października, a w następnym tygodniu ... prysznic?

Takiego obrotu sprawy Obajtek się raczej nie spodziewał ... w poniedziałek (16 października) prezydent Duda i premier Szydło zostali oficjalnie zawiadomieni o rozpoczęciu największego w historii Polski sporu gospodarczego (700 mln dol. potencjalnego odszkodowania, jakie będzie musiała zapłacić Polska).

Biedny Obajtek chyba sam ze swoim "sukcesem" został, bo rządzące kolesiostwo się odcina. Na wszelki wypadek Ministerstwo Energii szybko wydało oświadczenie, które streszczają te dwa zdania :

"To nie ministerstwo zawiniło. W sprawie Amerykanów nawalili prezesi Energii i Tauronu".


http://wyborcza.pl/7,1552...true#BoxBizLink
 
 
aktyw PiS
Gość
Wysłany: 2017-10-19, 16:52   

pisprawda pisze:
Ale o co chodzi?

O to, że wszystko może. Nawet przegrać z wielkimi koncernami. Partyjni zapłacą za niego z budżetu "IV Rzeszki"...
 
 
z tt
Gość
Wysłany: 2017-10-23, 10:30   

Gdyby Pan Wróbelek przeczytał nasz obajtkowy watek, to nie byłby zdziwiony ... Obajtek kampanię wyborczą zaczął pierwszego dnia "dojnej zmiany" i sypie groszem ... zdobywa głosy dla PiS. Tak jak to robił w Pcimiu:

Mikołaj Wróbelek‏
Hej @EnergaSA! Co ma wspólnego dostarczanie prądu z chrystianizacją Europy? bo za cholerę nie rozumiem. 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-10-30, 11:27   

Co słychać u Obajtka? " Misiewicze" rosną w siłę, a Stany Zjednoczone mogą zacząć się bać!

W ramach walki Obajtka z nepotyzmem znaleźli pracę m.in. siostra minister Witek, brat Obajtka ( nadleśniczy w Choczewie + drogę za 3 mln. ) i całe zastępy "misiewiczów"!
Teraz syn wiceministra Kazimierza Smolińskiego dostał pracę u prezesa Obajtka w spółce Energa.

http://trojmiasto.wyborcz...eRedirects=true


Walecznemu Obajtkowi walka z nepotyzmem nie wystarcza. Pcim, Polska ... to za mało dla tej "wybitnej postaci" ! Wszyscy powinni o nim usłyszeć!
Na szczęście sprawa robi się głośna na świat. Invenergy, amerykański inwestor wiatrowy, pozywa Polskę, a wszystko z powodu niedawnej szarży Obajtka.

https://www.pb.pl/wiatr-z...anze-oze-867777 założyciel Invenergy :  Od 40 lat działam jako niezależny inwestor na rynku energii. Podpisałem dziesiątki umów, w różnych częściach świata. Takiego łamania prawa jednak nigdzie nie widziałem. Przecież umowa to w energetycznym świecie główne aktywo, podstawa inwestycji i finansowania. Ludzie inwestują, bo wierzą w nienaruszalność umów


@GrzegorzCydejko
Tak pan Daniel "wszystko mogę" Obajtek walczył z "uzależnieniem od OZE", że aż wypowiedział Stanom wojnę .
 
 
huragan Feliks
Gość
Wysłany: 2017-10-30, 23:10   

Karma wraca ... huragany, orkany gnębią rząd dobrej zmiany, która na huraganie Feliks ( co to do Pcimia nie dotarł) się wylansowała.
Tylko dlaczego huragany, orkany gnębią Polki i Polaków zamiast Szydło i Obajtka?
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-11-03, 11:06   

Jasiński, Kochalski, Obajtek ..."dobrzy gospodarze" "dobrej zmiany" ...

Gigant paliwowy zarządzany przez Jasińskiego i Kochalskiego, czyli PKN ORLEN przegrał przetarg na dostawy paliwa dla Centrum Obsługi Administracji Rządowej z... małą prywatną firmą z Wyszkowa.

ENERGA zrządzana przez Obajtka też straciła bardzo dobry kontrakt, bo przegrała (10 października 2017r.) przetarg na dostawę energii dla grupy zakupowej Norda* ( to 27 gmin – m.in. Gdynia – i 12 innych podmiotów).
ENERGA przegrała z Aneą i ... spółką z o.o. CORRENTE z Ożarowa Mazowieckiego.


Jasińskiemu, Kochalskiemu, Obajtkowi dbanie o własne portfele zdecydowanie lepiej wychodzi.

*Grupę zakupową „NORDA" tworzą: Gmina Choczewo, Gmina Miasta Gdyni, Miasto Hel, Miasto Jastarnia, Gmina Kosakowo, Gmina Krokowa, Gmina Liniewo, Gmina Luzino, Gmina Miasta Puck, Gmina Puck, Miasto Reda, Gmina Miasta Rumi, Gmina Miasta Wejherowo, Gmina Wejherowo, Miasto Władysławowo, a także Akademia Morska, Abruko Sp. z o.o.
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-11-06, 13:10   

Nawet tu pisowskie dziwy się dzieją.
Z tego wątku zniknęło sporo ciekawych dokumentów i informacji o wyczynach Obajtka, np. o tych które posłużyły pisowi do manipulacji przy wyborach jego następcy, czyli namaszczonego Hajduka.

Czemu te wpisy i dokumenty poznikały?

1- Oskarżony Obajtek zrzekł się mandatu wójta, żeby zostać prezesem ARiMR.

2- Komisarz Wyborczy w Krakowie postanowieniem z dnia 3 grudnia 2015 r. stwierdził wygaśnięcie mandatu Wójta Gminy Pcim Daniela Obajtka.

3 – Po otrzymaniu decyzji potwierdzającej złożenie mandatu... Obajtek zaskarżył tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (sprawa odbyła się 1 kwietnia ).

4- Premier Szydło nie wyznaczyła komisarza, nie wyznaczyła terminu wyborów, ba ... po sześciu miesiącach nadal rządził "zastępca" Obajtka Hajduk. ( artykuł 28e ustawy o Samorządzie Gminnym pis miał gdzieś)

5 – Jak o sprawie zaczęła mówić opozycja to w pośpiechu wybory zrobili.

Kto jest debeściak? Pan wójt/prezes Obajtek jest debeściak.

Czy z tego patentu będzie pis jeszcze korzystał ?
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-11-14, 22:00   

Prezes Obajtek zwalczył nepotyzm w ARiMR teraz zwalcza w Enerdze ... niestety tylko wykrzykiwaniem nepotyzm zwalcza ... na pisemne pytanie o to, czy " Kazimierz Smoliński zabiegał o przyjęcie syna" ( ...) dziennikarz odpowiedzi nie dostał ...

"Kazimierz Smoliński przyznał, że jego syn miał problem ze swoją spółką budowlaną i dlatego szukał zatrudnienia w grupie Energa. Wiceminister Smoliński nie widzi nic złego w tym, że chodzi o firmę zależną od rządu, którego jest członkiem. - Gdzieś te nasze dzieci muszą pracować. - ocenił Smoliński na antenie Radia Gdańsk." >>> KLIK<<<
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-11-17, 13:04    Wspaniali laureaci prestiżowej nagrody Polski Kompas 2017 prześcigają się w pomysłach psucia relacji z przyjaciółmi PiS z USA … Może ta nagroda powinna zmienić nazwę ?

Najpierw Obajtek - drugi z lewej - przez dwa miesiące puszył się w pismediach. A gdy wkulsonowani inwestorzy z USA zwrócili się do PAD i PBS informując, że to nie Polska wzbogaci się kasę, którą wyliczył Obajtek, tylko to im Polska będzie – po przegranych w międzynarodowych trybunałach procesach – płacić ogromne odszkodowania … sprawa przycichła, ucichła, pod ziemię się zapadła ( choć Michał Karnowski - zachwycony Obajtkiem - miał ją pilotować). Pewnie Obajtek marzy, że trzecia prokuratura i te procesy umorzy …

Minister Jaki - pierwszy z lewej - też chciał zabłysnąć. Myślał i wymyślił … Prawnicy z USA już zapowiadają: „zapłacicie nam za ustawę reprywatyzacyjną”… „będziemy szukać sprawiedliwości w międzynarodowych trybunałach i sądach arbitrażowych” „ polski Skarb Państwa przez nasze roszczenia o odszkodowanie w międzynarodowych trybunałach straci znacznie więcej ... ”…
http://prawo.gazetaprawna...atyzacyjna.html
 
 
pisprawda
Gość
Wysłany: 2017-11-18, 23:36   NIEPRAWDA !!! Koleś od malowania szkoły zniszczonej przez huragan Feliks (który nic nie zniszczył) też z „dojenia Ojczyzny” skorzystał. W gminie Choczewo też powstała droga !!!
Daniel " wszystko może" Obajtek ma brata. Bartłomiej w ramach walki z nepotyzmem został nadleśniczym w Choczewie. Akurat Nadleśnictwu została przyznana dotacja z UE na drogę z Lubiatowa do plaży.
Bartłomiej ( 20.06 2016) złożył wniosek o zmiany ... Po zmianach zamiast dwukierunkowej, zbudowano drogę JEDNOKIERUNKOWĄ ... tak by każdy kto zapragnął odpocząć w Lubiatowie na uznawanej za jedną z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu, aby z plaży w Lubiatowie wyjechać musi pojechać do ... Kopalina i ... przejechać obok Szlacheckiego Gniazda.
Już D."wszystko może" Obajtek nie będzie narzekał, że rodzinna posiadłość, "to mała knajpka nad morzem i to nie w Sopocie tylko w jakiejś dziurze " ...


Miło nam poinformować, że 10 października 2017 r. dokonano uroczystego otwarcia układu komunikacyjnego w Kompleksie Lubiatowskim (trasa wiodąca od miejscowości Lubiatowo przez lasy nadmorskie do miejscowości Kopalino ).
Inwestycja była efektem wspólnych działań Nadleśnictwa Choczewo i Gminy Choczewo, a jej obiekty oddano do użytku w lipcu 2017 r.
Przedsięwzięcie, którego końcowa wartość brutto zamknęła się łączna kwotą ok. 4.871 tys. zł, ( z czego ponad 1.340 tys. zł stanowiły środki UE ) realizowano pod nazwą „Rozwiązywanie problemów komunikacyjnych pasa nadmorskiego w Gminie Choczewo”.
Wydatki na budowę szlaków komunikacyjnych i infrastruktury im towarzyszącej sfinansowano ze środków Funduszu Leśnego, środków budżetowych Gminy Choczewo oraz dotacji ze środków Unii Europejskiej (w ramach zadania pn. „Ochrona obszarów pasa nadmorskiego przed nadmierną presją turystyczną”).


http://www.sasino.pl/aktu...alnie-otwarta-/


" Droga nie jest nam potrzebna do gospodarki leśnej, robimy to by rozwiązać kłopot turystów w Lubiatowie.
Nowa droga z plaży przez las aż do asfaltu w Kopalinie (...) bedzie kosztować do 3 mln zł i jest finansowana z funduszu leśnego * i cząściowo przez gminę Choczewo." - wywiad z pracownikiem Nadlesnictwa Choczewo w Dz.B..

* Fundusz Leśny - fundusz celowy Lasów Państwowych przeznaczony na (...) tworzenie infrastruktury niezbędnej do prowadzenia gospodarki leśnej (...)

xxxxxxxx

Rodzina Obajtków pochodzi ze Stróży pod Pcimiem. Miała opinię niezamożnej, ojciec Jan był malarzem pokojowym. Dziś bracia Obajtek są właścicielami nieruchomości nie tylko w Małopolsce, ale i w pomorskim Choczewie. Daniel Obajtek posiada również warte nominalnie 400 tys. zł udziały w spółce produkującej folię, podobnym pakietem dysponuje jego matka.
Brat Bartłomiej pracował w Lasach Państwowych w Gdyni. Po wygranych przez PiS wyborach został nadleśniczym w Choczewie, gdzie od wielu lat prowadzi pensjonat Szlacheckie Gniazdo. Jako nadleśniczy dba m.in. o budowę szlaków turystycznych.
Przed laty właściciel pensjonatu Bartłomiej Obajtek dostał udział w tej nieruchomości od rodziny. Formalnie nowy prezes Energi nie ma nic wspólnego z pensjonatem, choć „Wieści Choczewskie” podały w 2008 r., że jednym ze sponsorów dożynek był Daniel Obajtek – Szlacheckie Gniazdo.
Daniel Obajtek posiada natomiast grunt w Kopalinie w pobliżu pensjonatu. Na działce stoją cztery domki letniskowe o wysokim standardzie. Domków nie wpisał do swojego oświadczenia majątkowego, zapewne więc formalnie należą do kogoś innego. Hipoteka gruntu została zabezpieczona do kwoty 662 tys. zł „tytułem zabezpieczenia wykonania grożącej kary grzywny i obowiązku naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem”. To zabezpieczenie z roku 2013 r. w sprawie o Elektroplastu. Podobnie obciążona jest hipoteka działki i domu Daniela Obajtka w sąsiednim Sasinie.

http://trojmiasto.wyborcz...eRedirects=true

A temat zaczął się w Pcimiu od kłamstwa wyborczego duetu Szydło - Obajtek !
 
 
antyPis
Gość
Wysłany: 2017-12-10, 00:40   

Becia na aucie! Becia z duetu Szydło – Obajtek.
Kiedy Obajtek dostanie zasłużonego kopa w d....?
Uprzejmie donoszę, że to on swoimi sposobami wyautował Morawieckiego i pomógł Beci zdobyć tytuł w Krynicy :)))))))))))))))))))))))
 
 
huragan Feliks
Gość
Wysłany: 2017-12-28, 13:13   

Porównanie kłamstwa o szkole w gminie Pcim z prawdziwym wydarzeniem w gminie Puck.

W 2015 dziennikarze pomogli duetowi Szydło - Obajtek rozpowszechniać fake news o huraganie Feliks i złym rządzie PO.
KŁAMALI, bo huragan Feliks szkoły nie zniszczył.
KŁAMALI, bo cwany wójt wyłudził zapomogę 550 tys, która się gminie nie należała !

A tak było na Pomorzu w gminie Puck, gdy orkan Grzegorz zniszczył szkołę.


http://www.telewizjattm.p...ie.html?play=on
czwartek, 2.11.2017
Wichura uszkodziła szkołę w Leśniewie

Ciągle trwa walka ze szkodami, które zostały wyrządzone przez przechodzący także nad naszym regionem orkan Grzegorz. Ucierpiała szkoła podstawowa w Leśniewie, gdzie doszło do zerwania części dachu na tamtejszej hali sportowej. WÓJT MÓWI, ŻE SZKOŁA BYŁA UBEZPIECZONA ...

Jest różnica?!
Może dziennikarze zapytają duetu Szydło – Obajtek dlaczego okłamali suwerena zamiast postąpić jak wójt z gminy Puck?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen & Programosy modified v0.4 by warna