Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziękuję Ci skarbie
Autor Wiadomość
Gruszeczka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-01, 22:24   Dziękuję Ci skarbie

Dwa ogonki mysi blond , roześmiane szare oczka , baletki na nóżkach i występy w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej im Wandy Kaniorowej . Taka mysia fisia , córka bzdurka z głową w chmurkach . Cała śmiechem , tańcem , muzyką , słodkie buziaki łapką przesyła jak sobie o nas na widowni przypomni . Dzięki Ci Majeczko i za te tańce cudne i za to , że właściwe proporcje w życie wprowadzasz : jak kochać , co cenić , jak żyć by na mecie niczego nie żałować . To tak przy okazji Dnia Dziecka nauki dla nas , często już niepamiętających o priorytetach ze śmiechem i kochaniem w tle .

Ewa z Tarnowa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-26, 17:16   

Bardzo fajny wątek, zapomniany przez nas bo już plątał się na drugiej stronie. A tylu ludziom można tu podziękować, za to, że po prostu są :lol:

Yanneve
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-23, 15:07   

To może i ja podziękuję kilku osobom:

Ewie z Tarnowa - za to, że jest wspaniałą Matką i moim największym przyjacielem, który mnie zawsze wspiera - czy robię coś dobrze, czy kompletnie do bani...
Jolar - rzekłabym, mojej v-ce Mamie ;) za ogromną mądrość i rozwagę oraz wielkie pokłady życzliwości...
Anuli - za to, że jest wulkanem pozytywnej energii rozpalającej dyskusje na naszym forum.
Kaczeńcowi - za działanie (!), energię, pomysłowość i wielką siłę przebicia oraz wiarę w siebie - na swój sposób jesteś moim idolem :-D
Tekili, Tedowi i Stereo - za nowy, ożywczy i radosny powiew myśli Polonii w USA
DAK i Kszzzz - za doświadczenie i kilka przyjacielskich rad, które nieraz muszą zaboleć...
Ogi - Tobie dziękuję i za to, że miałam możliwość Cię poznać i za to, że jesteś kolejnym człowiekiem w nielicznym gronie moich prawdziwych przyjaciół. Wspaniałe jest to jak bardzo się o mnie troszczysz, jak się starasz i jaki jesteś, choć przecież obydwoje cenimy miłość "pomimo" a nie miłość "za"...
Ostatnio zmieniony przez Yanneve 2008-09-13, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  

jolar 

Piwa: 34/6
Wysłany: 2008-07-23, 15:09   

Aniu , rozczuliłaś mnie !

kaczeniec 
bosski kffiatek

Wysłany: 2008-07-23, 15:56   

No i cóż mam powiedzieć? Nie mam talentu do podziękowań... :oops: To bardzo miłe :D

pepe 
ZEUS

Wysłany: 2008-07-23, 15:57   

jolar pisze:

Mnie też :D

Anulka 

Piwa: 140/147
Wysłany: 2008-07-23, 21:01   

pepe pisze:
jolar pisze:

Mnie też
A jak mnie? Dzięki Aniu! :*

Stereotyp
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-23, 21:07   

Dziekuje, Aniu.

Gruszeczka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-25, 23:59   

W świecie gdzie ważne jest posiadanie , gdzie posiadanie często o szacunku dla posiadacza decyduje . W świecie gdzie złe emocje są chętnie wykrzykiwane , gdzie knowania , fałsz obłuda . Gdzie bylejakość i powierzchowność staje się normą , wyszukuję takich lśnień : umorusana , szczęśliwa buzia dziecka , grzeczne przepraszam ślicznej dziewczyny , zawsze uśmiechnięty pan w kiosku z gazetami , szorstki jęzor psiny na moim policzku . Żeby nie zgorzknieć , żeby nie biadolić , żeby pamiętać co ważne . Wybaczcie filozoficzną nutę wieczorową porą . Wtedy jest czas na spokojną świadomość dobra doznanego , priorytetów , podziękowań . Spokojnej nocy .

hajdi 
hajdi

Wysłany: 2008-07-26, 20:14   

Gruszeczko dziękuję Ci za te słowa, proste, mądre i głębokie :sunny:

Anulka 

Piwa: 140/147
Wysłany: 2008-07-26, 21:36   

Gruszeczka pisze:
żeby pamiętać co ważne
A tak często o tym zapominamy...A przecież, jak napisała dziś Dana, życie jest tak kruche i krótkie i nie wiadomo kiedy...Ech! A tak mało nam do szczęścia potrzeba!
Dzięki Gruszeczko za te słowa!

Tina 

Piwa: 27/6
Wysłany: 2008-07-26, 22:03   

Gruszeczko dziękuję, tak proste a takie głębokie :padam:

Dana 

Piwa: 175/321
Wysłany: 2008-07-27, 09:42   

Anulka pisze:
A tak mało nam do szczęścia potrzeba!

Dziękuję Ci Gruszeczko za jakże piękny wpis :*
Wierzę, że wystarczy miły, szczery uśmiech, dobre słowo, maleńka pomoc
a życie staje się tym jedynym, niepowtarzalnym skarbem. :serducho:

Gruszeczka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-27, 11:23   To nie tak powinno być

Z dziecięcym zawstydzeniem odbieram Wasze podziękowania i dalej tak sobie myślę , że to nie tak powinno być . Przez lata człowiek stwardniał , przygotowany na "ciosy"zawsze gotowy na odparowanie i obronę , a miłe słowo , gest , podziękowanie odbiera z zawstydzeniem , bywa ze łzami w oczach . Maski cynizmu , krytykanctwa , to często obrona , bo tak łatwo podeptać , zranić głęboko schowaną duszę . I to nie jest tak , że to tylko słowa , słowa , słowa . Łatwo się je wypowiada , a bandażuje uczucia latami . Nie ja odkryłam , że KAŻDY kwitnie w atmosferze sympatii , aprobaty , miłości . Dlaczego wokół wieje mrozem ? Bo zapominamy , że nie wystarczy tylko brać , trzeba również dawać . Więc tak trochę mi zwyczajnie głupio , że pomimo swoich przemyśleń i powiedzmy pracy nad sobą , nadal normalne podziękowanie odbieram z zażenowaniem . To nie tak powinno być .

Ewa z Tarnowa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-27, 12:02   

To fakt Gruszeczko, bo jak czytam takie posty jak mojej Córki czy teraz Twój, łzy cisną mi się do oczu. To nie tak powinno być :idea:
Jeszcze raz dziękuję Ci za ten wspaniały wątek :roza:

Gruszeczka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-27, 12:18   

Ewuniu teraz to zabrzmi jak w najprawdziwszym towarzystwie wzajemnej adoracji , ale co tam - to ja Tobie pięknie dziękuję za całokształt .

Yanneve
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-13, 18:43   

Tak sobie myślę, że spośród trzech magicznych słów to właśnie "dziękuję" zachowało się w najmniej zmienionej i oryginalnej formie. Ma też największą moc, bo jest pozytywne. Jedynie ironia i pewna doza uszczypliwości czy złośliwości mogą je wykoślawić. Czasem też zaciśnie się zęby, bo pod choinką kolejna para zbyt ciepłych skarpetek, ale ... znasz intencje i za to właśnie osoba obdarowująca słyszy ten miły wyraz. Ilu ludzi, ile sytuacji - tyle też rodzajów "dziękuję" - niektóre nieśmiałe, skromne i zaczerwienione na policzkach, czasem radosne, rzucające się na szyję, niektóre nieco burkliwe, inne jeszcze - pełne wiary we wlasne umiejętności i dumne, ale zawsze - wyrażające choćby szczyptę uznania dla osoby, której się dziękuje.

Przepraszam zatraca swój sens. Samo w sobie stało się niewystarczające.. Błąka się samo po świecie, takie niepełne i zużywane bez potrzeby. Wtrącasz się do rozmowy, bekło Ci się w towarzystwie, pytasz o cenę chleba w sklepie... wszędzie małe i nieistotne "przepraszam" Potem tym samym drobiazgiem chcemy wyrównać ludziom swoją złośliwość, brak uwagi, agresję i nie dziwne jest, że to zbyt mało. Głos też nic nie da. Jeśli tylko piszemy, to tym gorzej. Potrzebne jest trudniejszy zwrot, nieco zakurzony chyba - "wybacz mi", połączony w dodatku z, co najmniej, chęcią naprawienia zła,a nieraz przecież i to nie wystarcza.

Proszę, podobnie jak przepraszam - używamy często, nawet za często. Prosimy o podwyżkę, o cukierka, o przebaczenie (też), mówimy "proszę", gdy komuś coś dajemy i jest to najmilszy aspekt znaczeniowy tego słowa (moim zdaniem), no chyba, że znów w głosie pobrzmiewa ironia nauczyciela wstawiającego pałkę uczniowi, którego nie lubi... Stąd prawdziwa prośba, ta najważniejsza może zgubić się wśród tłumu innych mniej istotnych "proszę". Bo przecież prosić można o coś, co należne, ważne lub też o coś złego - wszystko zależnie od intencji proszącego... Prośbę też najłatwiej zafałszować (żebracy, proszący o pieniążki na chleb wysokoprocentowy :/ ) Przepraszam, jeśli jest tym prawdziwym "wybacz mi" jest o wiele ciężej wypowiedzieć, a zwykłe przepraszanie nie robi na nikim już wrażenia...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi