Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukraina
Autor Wiadomość
haniafly 

Piwa: 35/31
Wysłany: 2011-10-04, 21:18   Ukraina

Spełniłam misję rodzinną i zapaliłam znicze moim zamordowanym w 1940 r. krewnym. Jednego (brata Babci) znalazłam na cmentarzu wojennym w Charkowie, drugi (brat Dziadka) nie wiadomo gdzie został stracony - w każdym razie ślad urywa się w obozie w Starobielsku. Być może uda się ustalić Jego dalsze losy - obiecała się tym zająć pilotka wycieczki.

Obóz jeńców na terenie żeńskiego klasztoru w Starobielsku

Wejście na cmentarz wojenny w Charkowie

Msza św. odprawiona przez polskiego biskupa diecezji charkowskiej, w towarzystwie konsula generalnego RP oraz Andrzeja Kunnerta - sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

W tym miejscu znajdował się budynek obwodowego więzienia NKWD - miejsce kaźni polskich oficerów

A to już Kijów: Pomnik kota

Plac Niepodległości

Miriam 

Piwa: 83/277
Wysłany: 2011-10-04, 21:36   

Haniu, dzięki za relację. :*
Zdjęcie budynku kaźni przejmuje grozą...

iga. 

Piwa: 162/182
Wysłany: 2011-10-04, 21:47   Re: Ukraina

haniafly pisze:
Spełniłam misję rodzinną ......... Być może uda się ustalić Jego dalsze losy - obiecała się tym zająć pilotka wycieczki.

Haniu, byliśmy na wycieczce na Ukrainie, my turystycznie a kolega w takiej samej misji jak Ty. Szukał swoich dziadków , jednego znalazł, drugiego obiecała szukać pilotka, czyli sytuacja identyczna. Po roku dał nam znać, że jedzie ponownie bo ma już namiary gdzie znaleźć dziadka.
Mam nadzieję, że i Tobie pomoże ta pilotka, to takie miłe jak spotyka się chętnych do pomocy ludzi.
Ten kolega do tej pory utrzymuje kontakty z całą rodziną pilotki.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach