Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
MY-Kształciuchy Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
[WAZNE] Inicjatywa Folding@Home
Autor Wiadomość
cyklop28 

Piwa: 66/17
Wysłany: 2010-05-15, 16:11   [WAZNE] Inicjatywa Folding@Home

Pomyslalem ze najwyzsza pora aby ta inicjatywa zagoscila u nas, z racji tego ze powstaje coraz wiecej grup i najwieksze fora na swiecie tez maja swoje grupy foldingowe.

Ale o co chodzi ? Już wyjaśniam

Folding@home jest projektem obliczeń rozproszonych, którego celem jest zrozumienie przyczyn powstawania u ludzi nieprawidłowych białek odpowiedzialnych za wiele groźnych, obecnie nieuleczalnych chorób.

Ty też możesz wziąć udział w tym projekcie i pomóc odnaleźć lek na takie choroby jak: Alzheimera, Huntingtona, Parkinsona, Choroba Wściekłych Krów (BSE), niektóre nowotwory i wiele innych! Zainstaluj klienta f@h jeszcze dziś!

Czym są obliczenia rozproszone?

Obliczenia rozproszone to sposób na wykorzystanie do projektów naukowych wielu komputerów internautów na całym świecie. Dzięki temu powstaje jakby jeden wieloprocesorowy superkomputer o potężnej mocy obliczniowej. Zbudowanie komputera o podobnej mocy byłoby prawdopodobnie niemożliwe a na pewno niesamowicie drogie. Obliczenia rozproszone to doskonały sposób na przyspieszenie pewnych ważnych badań.

Jak mogę wspomóc medycynę?

Żeby wziąć udział w projekcie trzeba tylko zainstalować mały program klienta F@h i mieć jakikolwiek dostęp do Internetu, żeby co kilka - kilkanaście dni pobierać niewielkie próbki do obliczeń. To co wykonuje ten program na naszych komputerach to symulacyjne zwijanie aminokwasów i protein z poszczególnych atomów i cząsteczek. Klient f@h automatycznie pobiera dane do obliczeń, wykonuje symulacje i odsyła wyniki swojej pracy. Po zakończeniu pracy nad jedną próbką danych pobiera następną.

Kto wykorzystuje wyniki moich obliczeń?

Projekt f@h powstał i jest nadzorowany przez amerykański uniwersytet Stanforda w Kalifornii. Zajmuje się nim grupa badawcza prowadzona przez prof. Pande na wydziale chemii tej uczelni. To właśnie tutaj trafiają wyniki obliczeń prowadzonych przez klienta f@h, które następnie po odpowiedniej analizie są publikowane w naukowych biuletynach oraz umieszczane na stronach internetowych uniwersytetu. Dane te są dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób.

Czy mój komputer będzie działał wolniej po zainstalowaniu klienta f@h?

Klient f@h wykorzystuje tylko wolne zasoby procesora, które w danej chwili nie są używane przez żaden inny program. W przypadku gdy inny program na Twoim komputerze potrzebuje więcej mocy obliczeniowej, klient f@h zwalnia te zasoby. Program skonstruowany jest tak, że jego działanie ma najniższy priorytet. Dzięki temu praktycznie nie zauważamy jego pracy w systemie. Na co dzień tak naprawdę wykorzystujemy tylko niewielką część mocy obliczeniowej procesora, często jest to maksymalnie kilkanaście procent. Pozostałe zasoby może w tym czasie wykorzystywać klient f@h.

Czy te obliczenia coś dadzą?

Skuteczność komputerowej symulacji zwijania aminokwasów i protein jest bardzo wysoka. Laboratoryjne testy potwierdziły praktycznie 100% zgodność między symulacjami komputerowymi a prawdziwymi doświadczeniami w otrzymywaniu protein. Oczywiście koszty doświadczeń empirycznych są olbrzymie i nie da się ich przeprowadzić na tyle dużo, żeby dało to efekty skutkujące w postępie medycyny. Dlatego komputery i obliczenia rozproszone Folding@Home to prawdziwa rewolucja w biochemii molekularnej! Można się z tego cieszyć, bo to oznacza skuteczniejsze metody leczenia ludzi w przyszłości.

Osobiscie zalozylem grupe My-ksztalciuchy do ktorej kazdy moze dolaczyc !
Wystarczy po pobraniu klienta jako ID grupy podac: 187264
Dobrze by bylo jakby kazdy mogl uzyc nicka ktorego uzywa tutaj !

Link do klienta: http://folding.stanford.edu/English/Download
(Klikamy na znaczek okienka windows tak opisany: Windows XP/2003/Vista
System tray client installer with viewer )

Strony na temat:
http://folding.stanford.edu/English/Main
http://pl.wikipedia.org/wiki/Folding@home
http://wiki.zwijaj.pl/ind...%C5%82%C3%B3wna
http://www.folding.trout.pl/index.php

Mysle ze jest to bardzo ciekawa inicjatywa i w sumie nie robiac nic mozemy wspomoc wspolczesna medycyne !

Dajcie znac co o tym myslicie !

W razie pytań pisać tutaj!
Postaw piwo autorowi tego posta

starymysz 
życie KOTEM się toczy

Piwa: 39/39
Wysłany: 2010-05-15, 16:34   

Ja jestem za, ale dopiero po przeprowadzce.
Żyliśmy we względ­nie nor­mal­nym kraju względ­nie nor­mal­nego kli­matu przy względ­nie nor­mal­nym rzą­dzie. My, względ­nie nor­malni, chrońmy, co mamy. Nor­malni ina­czej mają to nam za złe,ale i oni mogą zro­zu­mieć, o co chodzi. Stefan Bratkowski

cyklop28 

Wysłany: 2010-05-15, 18:24   

Na razie mam 17% pierwszego procesu a już mój komputer zdążył obliczyć taki łańcuch:

cyklop28 

Wysłany: 2010-05-16, 18:52   

Widzę, że małe zainteresowanie...

Jeżeli mogę zapytać... dlaczego?

Dana 

Piwa: 175/321
Wysłany: 2010-05-17, 08:42   

cyklop28 pisze:

Ano dlatego Szanowny Jednooki, że jest po angielsku, a ja niestety "ani be ani me".
Przy krótkich tekstach wspomagam się tłumaczem... ale w tym przypadku nie poradzę
sobie. Program zainstalowałam - nawet wiedziałabym gdzie wpisać swój nic'k oraz nr
i co dalej? Przykro mi, że nie mogę pomóc w tak wielkiej sprawie.

iga. 

Piwa: 157/178
Wysłany: 2010-05-17, 14:51   

cyklop28 pisze:

Z tego samego powodu co Dana, za słaba znajomość angielskiego :-/

cyklop28 

Wysłany: 2010-05-17, 21:26   

Dana, jeżeli poprawnie zainstalowałaś ten program. Następnie wpisałaś login i nr grupy to program masz zainstalowany i sprawnie działający. Jedyną rzeczą, którą należy zrobić to ten program uruchomić.

START-->PROGRAMY-->Folding@home-x86 i kliknąć na to kolorowe coś.

Aby sprawdzić, czy program działa wystarczy przy dacie i godzinie w prawym dolnym ekranu znaleźć taką ikonkę

Jeżeli jest to oznacza, że już działacie.

Miriam 

Piwa: 83/277
Wysłany: 2010-05-18, 14:01   

Po kilkunastu minutach: :D

Ostatnio zmieniony przez Miriam 2010-05-18, 14:03, w całości zmieniany 1 raz  

Dana 

Wysłany: 2010-05-21, 08:57   

Szanowny jedooki pisze:
...Jeżeli jest to oznacza, że już działacie...

Jest !! :glu: (jestem uparta :-P ) BINGO!
Zobaczymy co będzie dalej.

Tak już mam:

:) :) :)

Ostatnio zmieniony przez Dana 2010-05-21, 09:31, w całości zmieniany 1 raz  

Miriam 

Wysłany: 2010-05-21, 14:28   

:glut: Dano, jak zakończysz (tzn. Twój komputer) pierwsze obliczenie, dołączysz do listy:

Miriam 

Wysłany: 2010-05-25, 12:43   

Mam problem z programem - nie otwiera się.
Zainstalowałam go ponownie, niestety. :/

Dana 

Wysłany: 2010-05-26, 07:59   

U mnie chyba oki.
Kuleczki kręcą się :D
"Rozszyfrowałam" też (eh ten język :-( ), że grupa ta ma nawet swoje Forum.

:hmm: jeszcze mnie nie ma w tych statystykach.

Miriam 

Wysłany: 2010-05-26, 08:14   

Dana pisze:
:hmm: jeszcze mnie nie ma w tych statystykach.

Dano , :) pojawisz się po zakończeniu pierwszego obliczenia.
U mnie program działa, mimo że po otwarciu pojawia się komunikat o błędzie:

Godz. 22.21.
Ponieważ program się zamykał, odinstalowałam go (całkowicie) i chciałam zainstalować po raz trzeci. Po wpisaniu adresu (wielokrotnym) otrzymuję informację, że nie odnaleziono serwera.
Może to problem związany z moim komputerem...

Ostatnio zmieniony przez Miriam 2010-05-26, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu